Partition MAgic Hddyi MAhvetti!!!

Banned
06-07-2010, 14:19   |  #1  
alierenerdal avatarı
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
361 mesaj

Sistemim Windows 7 Home Premium 7600

2 gün önce bu sisteme Partition MAgic 8 sürümünü kumuştum,programı açtım disk0 vol2 de sorun var onarıp onarmadığımı sordu bende onar dedim,sonra init failed hatası verdi,pcyi yeniden başlatınca 100 gb d: sürücüsünün görünmediğini farkettim,birçok kurtarma programı denedim D: sürücüsü Raw durumunda ve açılmıyor lütfen yardımcı olun!!!

Qromodynmc
06-07-2010, 14:22   |  #2  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

disk raw duruma geçtiyse iş yaş demektir,ancak o diski hızlı formatlayıp üzerine hiç bir şey yazmadan herhangi bi recovery programıyla kurtarma yaparsanız verilerinizin büyük kısmını kurtarırsınız.

Recep Baltaş
06-07-2010, 15:24   |  #3  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

50 bin kere dedik Partiton Magic Windows 7'de çalışmıyor diye. Her konuda her başlıkta bas bas bağırdım ama dinleyen olmamaış demek. Size kim tavsiye ettiyse bu programı gibi onu bulun derim. Buyrun bir bardak su:

Ayrıca:

RAW kurtarma yapabilen en iyi yazılımlardan ikisi:

http://www.bitmart.net/

http://www.ontrackdatarecovery.com/file-recovery-software/

Ayrıca eklemeden edemeyeceğim: Burada suçlu Partiton Magic değil sizsiniz. Siz, kullanıcı olarak kurduğunuz programın işletim sisteminiz ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmekle yükümlüsünüz!

Zaten eğer korsan PM yerine orjinal Easus Partititon Manager benzeri bir yazılım kullansaydınız böyle bir sorun yaşamazdınız...

Recep Baltaş
06-07-2010, 15:34   |  #4  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj

Norton bile artık Partiton Magic satmıyor...Ama halkımız kullanmakta ve başkalarına tavsiye etmekte ısrarlı.

Buyrun Norton'un bu konudaki yazısı:

Sorry, we no longer offer Norton Partition Magic.

Dear Customers,

Thank you for your interest in Norton Partition Magic. Due to changing consumer usage trends and Symantec’s desire to offer the highest quality and most innovative solutions for the latest operating systems, Symantec has discontinued Norton Partition Magic 8.0.

Visit our website to learn more about the rest of our products’ range or see below for other Norton products that can help your PC run like new again.

http://www.symantec.com/norton/t ... epthpath=0&header=0

Banned
06-07-2010, 15:40   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sen diski bana gönder  arkadaşım, ben kurtarırım.  Disk raw formatına dönüştüyse veriler değil dosya sistemi bozulmuştur. Veriler diskte sorunsuz şekilde duruyordur. Kurtarmak içinse diski kızlı biçimlendirmeyle biçimlendirdikten sonra windows 7 ile uyumlu bir veri kurtarma yazılımı ile verilerinizi sorunsuzca kurtarabilirsiniz.

Bu arada yardımcı olmak yerine ahkam kesenlere sinir olmamak elde değil.

Recep Baltaş
06-07-2010, 15:50   |  #6  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
9,635 mesaj
Alıntı: khramn  
Sen diski bana gönder  arkadaşım, ben kurtarırım.  Disk raw formatına dönüştüyse veriler değil dosya sistemi bozulmuştur. Veriler diskte sorunsuz şekilde duruyordur. Kurtarmak içinse diski kızlı biçimlendirmeyle biçimlendirdikten sonra windows 7 ile uyumlu bir veri kurtarma yazılımı ile verilerinizi sorunsuzca kurtarabilirsiniz.

Bu arada yardımcı olmak yerine ahkam kesenlere sinir olmamak elde değil.

Sevgili arkadaşım,

mesajımı iyi okursan zaten RAW kurtarma yazılımlarına bağlantı verdiğimi görebilirsin ;)

Ben de sinir oluyorum: Önüne gelene Partiton Magic öneren kişilere....