Partiton Magic yüzünden pc mi açamıyorum acil :S

msnnsm
19-09-2010, 17:37   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
17 mesaj

Benim delldizüstümdeki hard disk 10gb-136gb şşikelinde dengesiz bölünmüştü.Yarı yarıya yapıp format atıcaktım bunun için bi program aradım ve Partiton Magic i buldum.Bir sürü hata werdi ben de boşver dedim.Şimdi formatlarken yüklemem gereken diski seçerken C yi seçemiyorum(Partiton Magic i buraya yükledim zaten)WİNDOWS BU SABİT DİSK ALANINA YÜKLENEMEZ,WİNDOWS, NTFS OLARAK BİÇİMLENDİRİLEN BİR BÖLÜME YÜKLENMELİDİR uyarısı war altta.Disk biçimlendirmiyor,bomboş gözüküyor.silinmiyor vs.D de sadece 1.8 gb boş alan war oraya kuramam,d yi boşlatamam da lazım bilgiler var.
Kurmaya çalıştığım işletim sistemi Vista kaçak değil lütfen çözüm bulun acil :S

msnnsm
19-09-2010, 17:38   |  #2  
OP Taze Üye
17 mesaj

Bu arada pc yi normal de başlatamıyorum dediğim gibi işletim sistemin kurulu olduğu disk yani c boş gözüküyor.

alpk
19-09-2010, 19:03   |  #3  
Yıllanmış Üye
240 mesaj

Ayrıca verilerinizi kurtarmak için piyasada satılan SATA/IDE to USB tarzı adaptörlerden satın alıp başka bir bilgisayardan kurtarabilirsiniz. Tam emin olmamakla beraber ubuntu gibi bir plug and play çalışabilen bir işletim sistemiyle kendi makinenizden de kurtarabileceğinizi düşünüyorum.

Son Düzenleme: alpk ~ 19 Eylül 2010 19:07
msnnsm
19-09-2010, 19:09   |  #4  
OP Taze Üye
17 mesaj

adaptör falan satın almayı düşünmüyorum zaten kendim bir çözüm bulursam uygulayacağım.Eğer yoksa bir bilgisayarcıya götüreceğim o kurtarcak.Sistem çalışırken denedim bu programı baktım olmayacak gibi boşverdim bilgisayar çalışıyordu ama kapatma işlemini vb gerçekleştiremiyordu.Bende o program olmadıktan sonra format atarken bölerim dedim,cd yi taktım yeniden başlattım ve bu sorunla karşılaştım başka bilmeniz gereken birşey varsa sorun yanıtlayım şu sorun bi çözülse :S Ayrıca laptoplardan veri kurtarılabiliyor mu tam bilmiyorum??