Partiton tipi (primary logical)

Minister
16-03-2012, 21:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Adonis Disk Director ile diskimi böldüm fakat bölmem için önce var olan partitionlardan birini logical yapmamı istedim sonra yeni yarattığım partition da logical oldu ama şimdi, yeni yaratmak için logical yaptığım eski partitonu tekrar primary yapmaya çalışıyorum ama izin vermiyor, bunu eski haline getirmenin bir yolu var mıdır acaba? Yoksa logical olmasının bir farkı var mı? Primary ile logical arasındaki fark nedir?

Son Düzenleme: Minister ~ 16 Mart 2012 21:45
Kapalı Hesap (153334)
16-03-2012, 22:07   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: Minister  
Adonis Disk Director ile diskimi böldüm fakat bölmem için önce var olan partitionlardan birini logical yapmamı istedim sonra yeni yarattığım partition da logical oldu ama şimdi, yeni yaratmak için logical yaptığım eski partitonu tekrar primary yapmaya çalışıyorum ama izin vermiyor, bunu eski haline getirmenin bir yolu var mıdır acaba? Yoksa logical olmasının bir farkı var mı? Primary ile logical arasındaki fark nedir?
Mantıksal ve Birincil.Logical mantıksal.Primary (birincil) demek.Yani sistem yüklüceksen zaten işletim sistemi onu otomatik Birincil sistem yapar.Ama yedek alıcaksan yedeklerken primay ise logical yedeklersen işletim sistemin yedegini getirince çöker.Çalışmaz.Çalışması için öne getirmen gerekir.
Bununda en kolay yolu ikincil işletim sisteminden yada live dvd lerden girip 
"Bilgisayarım" / sağ tıklayıp / "yönet" Bilgisayar yönetimi/ "disk yönetimi" ne girip geri getirdigin diskin üzerine sağ tıklayıp "bölümü etkin olarak işaretle" tıklarsan o bölüm önce açılır.
Windows 7 ise windows 7 dvd sini takıp onarı tıklayıp başlagıç onarı tıklayıp yeniden başlatmandır.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (4388) ~ 17 Mart 2012 12:20
Minister
16-03-2012, 22:18   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Resimde görüldüğü gibi recovery primary idi orada yedek vardı yeni partition yaratmak için onu logical yaptım şimdi işletim sistemimin yedeğini kullanmak istesem, tekrar yüklemek istesem sorun yaratacak mı ve yaratacaksa bunu nasıl aşabilirim :)

Minister
18-03-2012, 14:48   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hata veriyor minitool işe yaramıyor.