PC ACILIYOR.OTURUM ACAMIYORUM

HPQ-User
18-03-2009, 20:20   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

MENGUS sormuş:
selam arkadaslar
acil yardima ihtiyacim var
bilgisayarimi acamiyorum baslangicta windows aciliyor
kullanici ismi ve pasword istiyor
pc,de daha once ikiside yoktu normal aciyordu ama ne olduysa anlamadim simdi kullanici ismi ve pasword istiyor
bildigim tum kulanici isimleri giriyorum ve sifreyi yaziyorum ama cikan uyarida windovs bu isim ve sifreyle oturum acamiyor baska deneyin yaziyor.sorunum esas olarak bu bu sorunu nasil cozerim bana acil yardim edin lutfen.HATTAYIM VE CEVABINIZI BEKLIYORUM.SIMDIDEN TESEKURLER.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
WINDOWD XP PROFESYONEL

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; GTB5; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506)

Banned
18-03-2009, 21:07   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Kullanıcı adı kısmına administrator  yazıp şifre kısmını baoş bırakarak giriş yapmayı yada bilgisayar ilk açılırken bios ekranında  F8 tuşuna basarak güvenli modda aynı kullanıcı adı ile oturum açmayı denediniz mi? Bir deneyin.açabilirseniz hemen kullanıcı hesaplarına girip yeni bir hesap oluşturun.

mengus
18-03-2009, 22:21   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

selam arkadasim denedim ama malesef olmuyor surekli sifre istiyor

frozen
19-03-2009, 04:11   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

XP cdsi bul, onunla başlat,kurtarma konsolunu çalıştır. Karşına gelicek komut sistemi senden kullanıcı girişi isteyecektir.
Administrator kullanıcı adını oraya gir ve şifreyi boş bırak.
Giriş yaptıktan sonra;
net user administrator /active:yes
aynen yaz enter a bas. yeniden başlat bilgisayarını. Açılış ekranında Administrator hesabını görüceksin. Oradan girip yapıp normal kullandığın kullanıcının şifresini değiştir.

Ayrıca şunlarada göz at

hiç birisi olmaz sa,

-" target="_blank" rel="nofollow noopener">

bunu indir, CD ye bas ve bilgisayarı bununla başlat. Bu bir şifre kırıcı yazılımdır.

Son Düzenleme: frozen ~ 19 Mart 2009 04:12