Pc Açılmıyor!

GrimMayDie
11-05-2011, 00:35   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

merhaba arkadaşlar dün pcyle uğraşırken pcye reset attım pc kapandı. bir daha pcyi açmaya çalıştığımda bip sesi gelmedi dolayısıyla ilk ekran gelmedi. defalarca denedim olmadı. ramlerin yerini değiştirdim,işlemciyi tekrar taktım olmadı ve işlemci normalden daha yavaş dönmeye başladı ve öndeki 2 ışık da sürekli yanıyor. pcyi 2 defa garantiye vermiştim. artık garantisi de bitti. umarım sorun anakartta ya da işlemcide değildir. siz ne düşünüyorsunuz?

fatih22e
11-05-2011, 14:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
103 mesaj

işlemci fanını çikar ve bilgisayarı öle ac elinni işlemciye deydir eyer ısınıyorsa çalişiyor demektir işlemciden olcagının sanmam farklı remle dene makinayı olmadı tüm donanımları çikar bir kaç dakka bekle öle dene eye bunlarda olmazsa anakartta kısa devre felan vardır birde kondansatörlere bak anakarttaki şişmişmi diye

GrimMayDie
18-05-2011, 17:08   |  #3  
OP Taze Üye
10 mesaj

kusura bakmayın 1 haftadır açamıyordum pcyi şunu da söyleyeyim psuyu da kontrol ettim fanı dönüyor ama yavaş dönüyor daha doğrusu işlemcinin fanı,ekran kartının fanı ve kasanın ana fanıda yavaş dönüyor ve pc psudan kapatılmadığı sürece kapanmıyor,reset atılmıyor

naczu
16-09-2011, 20:58   |  #4  
Taze Üye
19 mesaj

Merhaba aynı sorun bendede oldu... taşınabilir bir hdd ye veri atıyordum bir problem oldu veri atma işlemi durdu... daha sonra görev yöneticisinden işlemi sonlandır dediğimde masaüstü imgeler herşey gitti. pc yi yeniden başlatmak için reset tuşuna bastım pc kapandı tekrar açılmadı... şu an ekran gelmiyor ve işlemci fan hızı normalden çok daha düşük ... ayrıca basılı tutarak kapanmıyor pc ... sadece psu dan kapanıyor...