Pc açılmıyor

GrimMayDie
13-06-2011, 21:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

yaklaşık 2 ay önce pcyi yeniden başlatayım dedim pc kapandı ve açtığım zaman bip sesi gelmiyordu ve öndeki 2 ışık yanıyordu ben de bugün pcyi tekrar alıp işlemci ve ekran kartını söküp geri taktım fakat ekran kartı fanını ve işlemciyi takmayı unuttum pcden kokular gelmeye başladı pcyi psudan kapattım bu sefer bütün parçaları söktüm geri taktım bu sefer de pcnin arkasındaki güç düğmesini 0 dan I ya ayarlayınca(pc açık olmadığı halde) önden bir ışık yanıyor ve pcyi açma düğmesine basınca pc açılmıyor lütfen yardımcı olun

can_yurdakul
13-06-2011, 22:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
778 mesaj

pc ye güç gelmiyordur yani psu yu yakmış olabilirsin ilk once ram ve işlemcinin slota oturup oturmadıgını kontrol et eğerki sorun hala devam ediyorsa psu nun yanması diğer bileşenlere de zarar vermiş olabilir .

hawk00rock
13-06-2011, 22:38   |  #3  
hawk00rock avatarı
Üye
87 mesaj

sen en iyisi bir bilgisayar tamircisine götür kardeş :D

GrimMayDie
15-06-2011, 19:54   |  #4  
OP Taze Üye
10 mesaj

Sorunu en azından en baştaki haline getirebildim. Şu anda pcyi açınca bütün fanlar çalışıyor fakat kasanın önündeki bir ışık sürekli yanıyor(önden bakıldığında sağdaki ışık) ve power düğmesine veya reset düğmesine bastığımda değişiklik olmuyor(basılı tutunca da hiç birşey olmuyor) . Kasa markası coolermaster centurionlardan. Ve bip sesi gelmiyor ramleri belki 10 defa çıkarıp taktım,silgiyle sildim. Neden çalışmıyor anlamıyorum garantiye vereyim diyorum garanti süresi bitti. Acaba anakart mı yandı? Ne dersiniz?

Son Düzenleme: GrimMayDie ~ 15 Haziran 2011 20:10
GrimMayDie
17-06-2011, 16:37   |  #5  
OP Taze Üye
10 mesaj

Arkadaşlar az önce garip bir şeyle karşılaştım ramleri söküp açayım dedim hiçbir şey değişmedi. Bip sesi falan hiçbir şey yok ve farkettim ki işlemcinin fanı normalden yavaş dönüyor. Sanırım macun kurudu. Acaba macun fanın hızını etkiler mi? Yoksa anakart yandığı için mi bip sesi gelmiyor? Acil yardım ederseniz sevinirim malum tatildeyiz :)