PC BAŞLATAMAMA SORUNU

sıcak
25-02-2009, 21:05   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj

sevgili arkadaşlarım,pc me xp formatı atamıyorum; problemim şu: açılışta pc bios'u elemanları sıralıyor malumunuz sıra Hdd ye gelince işletim sistemi yükleme hatası yazısı çıkıp öylece kalıyor.bu sefer xp yükleme cd sini takıp denedim normal olarak windows kur başladı,kur dosyaları yüklendi.sonra biçimlendirmeyi de yaptı.biçimlendirmeyi yaptıktan sonra bu aşamada yine windoxs yüklenemedi hatası verdi.Bu işlemleri defalarca yaptım.hatta her seferinde c ve d kısmını silerek yaptım kalıntı kalmasın diye fakat bu anlattığım durumdan bir adım öne gidemedim..çaresiz kaldım dostlar bana bir yardım lütfen....rica ederim...

sihirbaz_
25-02-2009, 21:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
298 mesaj

kurulum yaptığın cd sağlıklı mı? alternatif başka bir tane deneyebilirsin.

HDD doğru çalışıyor mu? tosun gibi boot sektörü yiyen bir virüsü olmuş olabilir. başka bir bilgisayara bağlanıp virüs taraması yapılabilir.

belkide HDD bir melek olmuştur, bulutların üstünden bizleri seyrediyordur. yine aynı şekilde başka bir sistemde deneyebileceğin norton disc doctor gibi yetenekli bir uygulama çözüm olabilir.

geçen yıl abimin SİS chipsete sahip bilgisayarı yanlışlıkla RAID desteğini açtığı için (tek HDD olduğu halde) yeni kuruluma bir türlü izin vermemişti. taki ben kalp masajı yapana dek.

vecizeli oldu mesajım kusura bakma dalga geçmek falan değil amacım, keyfin yerine gelsin diye arkadaşım ((:

Son Düzenleme: sihirbaz_ ~ 25 Şubat 2009 21:24
sıcak
25-02-2009, 21:38   |  #3  
OP Yeni Üye
36 mesaj
sihirbaz_
kurulum yaptığın cd sağlıklı mı? alternatif başka bir tane deneyebilirsin.

HDD doğru çalışıyor mu? tosun gibi boot sektörü yiyen bir virüsü olmuş olabilir. başka bir bilgisayara bağlanıp virüs taraması yapılabilir.

belkide HDD bir melek olmuştur, bulutların üstünden bizleri seyrediyordur. yine aynı şekilde başka bir sistemde deneyebileceğin norton disc doctor gibi yetenekli bir uygulama çözüm olabilir.

geçen yıl abimin SİS chipsete sahip bilgisayarı yanlışlıkla RAID desteğini açtığı için (tek HDD olduğu halde) yeni kuruluma bir türlü izin vermemişti. taki ben kalp masajı yapana dek.

vecizeli oldu mesajım kusura bakma dalga geçmek falan değil amacım, keyfin yerine gelsin diye arkadaşım ((:

rica ederim arkadaşım çok iyi olmuş vecizeli olarak cevaplaman ,zira pazar gününden beri bu sorunla uğraşıyorum neredeyse kafayı yicem.biraz şakan ile rahatladım.xp cd sini başka pc de denedim onda sorun yok,artık biraz daha çabalıcaz anlaşılan bana şans dile arkadaşım iyi geceler...

benersince
25-02-2009, 21:44   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

senin hddende sorun olmalı başka bir pcde dene hddene bir bak bakalım ne durumda donanımsal bi hata varsa hdd enden şüpeleniyorum cd im saglam diyorsun zira

ramazandemiray
04-03-2009, 21:30   |  #5  
Üye
52 mesaj

hdd ki başka pc de kurmayı dene eger kurmassa işletim sistemini hdd arzzalıdır.