pc bazen açılırken biosa giriyor

Abdullah Akbıyık
10-04-2019, 13:58   |  #1  
Abdullah Akbıyık avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

arkadaşlar selam laptopum lenovo  ideapad 700 kahve döktüm üzerinde sonra hemen ters çevirdim temizledim bir problem yaşatmadı yanlız o günden sonra bazen açılırken biosa girmeye başladı genellikle uzun süre kullanmayınca açtığımda giriyor ama 1 saat 2 saat kapalı kalınca tekrar açınca  girmiyor yani biraz geçince üzerinden diit diye ötüp giriyor  ben de biosu kapatıp kullanmaya devam ediyorum sebebini bilmiyorum  bu arada çay şekersizdi yapışma falan olmadı ama söktüm bir defa tuşlarıda yinede bazen giriyor pil bitik de olabilir ama tarih saat değişmiyor bitik olsa  neden pride takılı değilken kapatıp açtığımda ötmeden açılıyor aklımda deli sorular  prize takılı olsun olmasın bazen ötüyor bazen ötmüyor :D

klyglsn
10-04-2019, 14:37   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 90
728 mesaj

biosa giren tuşun içerisinde bir temas bulunuyor ola bilir bazı tuşlar sökülmez kırarsınız yani çok naziktir elinille bile içerisindeki tabakaya baskı yaparak yamultsanız sürekli temas durumunda olabilir bunun yanında lattopun içininde temizlenmesi lazımdır bu temas devrede ilekkenlik yapar malum kahvede kuruyunca elektrik iletebilen maddeler ola bilir çalıştığını gösterip bir servise temizletin

zombi
10-04-2019, 17:32   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

biosta csm mi nedir bi ayar vcaredı onu kapatın bazen o açık olunca sadece biosa girebiliyor açıksa klapatın kapalı ise açın