PC Boşta kalınca reboot oluyor, neden?

HPQ-User
16-11-2007, 22:26   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

orange sormuş:
Merhaba,  bilgisayarıma virüs bulaştığı ve virüsü tüm çabama rağmen temizleyemediğim için işletim sistemini yeniden kurmak zorunda kaldım. Tertemiz bir sistemden iyi performans beklersiniz, nitekim PC'min çalışma hızından bir şikayetim yok. Bilgisayarımdan 10 dk. ayrıldığımda onu yeniden başlamış olarak buluyorum. Reset tuşuna basılmış gibi davranıyor. Ekran koruyucum ve güç yönetiminden şüphelenip ikisini de kapattım. Saatlerce çalışmama rağmen ağ bağlantım dışında bir sorun yaşamazken (ağ kartı kilitlenir gibi oluyor, donanım yöneticisinden donanımı devredışı bırakamıyorum, ya da görev çubuğu simgesinden yerel ağ bağlantısını devredışı bırakamıyorum) bilgisayarın başından kalktığımda, o anda bir program çalışsın, çalışmasın, birkaç dakika içinde reboot olduğunu görüyorum. Ethernet kartımı adsl bağlantım için kullanıyorum. Bu sorunları yaşarken adsl modemimde bir anormallik gözlemleyemiyorum. Ne yapmalıyım ?

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
Asus P4P800SE
İntel P4 3.0 GHz HT
2x256 MB 400MHz DDR
MSI GeForce FX-5600 256MB
Philip DVD-yazıcı LG CD-yazıcı
Creative Sound Blaster Live 5.1
D-Link Kablosuz ağ adaptörü
Philips 109P4 monitör
Asus Adsl modem

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1; .NET CLR 2.0.50727)

Borga-x
16-11-2007, 22:54   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

Ethernet surucunuzu guncelleyebılırsınız. Anakartınızın uretıcı fırmasında son suruculer bulunur. Eger hala aynı hatayı verıyorsa baska bır ethernet kartı deneyın.Eger bu ıkısı fayda etmıyorsa sıstemınızı www.kaspersky.com adresınde onlıne tarama yapın kasper cok ıyı bır antıvırus programıdır.

K.A.Y.A.H.A.N
17-11-2007, 09:27   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
672 mesaj

GülümsemeBu durum da Pcnin Kitleme sebebi
*Windowsda virüs,trojan truvatı gibi zararlılardan biri yerleşmiş ve yerleşmeye çalışan,Bylece sistemi kitleyip
Casus siteye windows bilgilerinizi göndermek için ping atmaya çalışıyoo olabilir,
*Driver lardaki uyumsuzluk,disk parçalanmasının artması,
gösterebiliriz...
****************  **Ç Ö Z Ü M*****************************
*Avast v4.7 Pro kur Güncelle Tarat
*Driverlarını Yeniden Güncelle

Son Düzenleme: K.A.Y.A.H.A.N ~ 18 Kasım 2007 05:40