pc çok yavaş açlıyor

robinex
12-12-2008, 09:43   |  #26  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
161 mesaj
mancukya
1 internet bagliyken yapilmaz
2 Sistem geri yükleme kapali olmali
3 Dahada önemlisi malware ile update yapilir pc yeniden baslatilir f8 ile güvenli mod acilir admin oturumu olarak tarama yapilir ve temizlenir.
işin garip yanı zaten bu dediklerinizi zaten yaptım

virüs öyle bşi ki internet olmadığı zaman bulamıyo hiç bi pro...

beycanerkul
12-12-2008, 10:02   |  #27  
Yıllanmış Üye
628 mesaj

internet olan bir bilgisayarda neyaparsanız yapın bir müddet sonra sistem yavaşlayak ve hantallaşacaktır sistemi bir nebze olsada hızlandormak istiyorsanız combofix (yerel diskler) advenced windows care (hızlandırma) ve avastı (virüslerde koruma) öneririm yalnız bilgisayar ilk format atıldığı zamanki gibi performans alamassın sisteminden onuda belirtmekte fayda var

robinex
12-12-2008, 10:51   |  #28  
Yıllanmış Üye
161 mesaj
beycanerkul
internet olan bir bilgisayarda neyaparsanız yapın bir müddet sonra sistem yavaşlayak ve hantallaşacaktır sistemi bir nebze olsada hızlandormak istiyorsanız combofix (yerel diskler) advenced windows care (hızlandırma) ve avastı (virüslerde koruma) öneririm yalnız bilgisayar ilk format atıldığı zamanki gibi performans alamassın sisteminden onuda belirtmekte fayda
lütfen gerideki mesajları okuyalım bakın ne demişim....
robinex
kkardeşbende senin sornun aynısı var tıpatıp bi türlü çözüm bulamadım burda önerilenlerin hepsini denedim(Smart Defrag,CCleaner,JkDefrag,Advanced_SystemC.re_Professional_3.0.0.586,registry mechanic,boot registry....)işe yaramadı.

ayrıca dsnchanger ve biraç trojan var silinmiyo onlardan şüpheleniyom bir sürü  pro denedim(Fixwareout,xclean_micro,Malwarebytes' Anti-Malware,Trojan Remover,HijackThis,nod32,spybot,ComboFix....) olmadı siemedi bu  sabah  Spyware Doctor yükledim bakalım ne olacak...

bugün farklı bişi deneyeceğım sonucu yazarım....

BeatRice
12-12-2008, 15:26   |  #29  
OP Üye
57 mesaj

pc nin soğuk bi odada bulunması bu durum da etkili midir belki pc ısınmakta zorlanıyor ve takılıp kalıyor:? teknik bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilir mi acaba?

robinex
12-12-2008, 15:30   |  #30  
Yıllanmış Üye
161 mesaj
BeatRice
pc nin soğuk bi odada bulunması bu durum da etkili midir belki pc ısınmakta zorlanıyor ve takılıp kalıyor:? teknik bilgisi olan arkadaslar yardımcı olabilir mi acaba?
keşke öyle olsa tam tersi asıl çok ısındığı için yapıyo olabilir diye düşünüyorum ben

Barış
12-12-2008, 15:34   |  #31  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

HD tune programı ile kullandıqın HDD'yi bi taratırmısın ?
herhangi bi bozuk sektör böyle geç açılma yapıyor

knight98
12-12-2008, 17:51   |  #32  
Taze Üye
4 mesaj

oluo bazı pclerde bole seyler benımda bu merakliliğim yuzunden saten her hafta format atıom format at gcer

BeatRice
15-12-2008, 16:37   |  #33  
OP Üye
57 mesaj

Geriye kalan tek çözüm format gibi görünüyor. Ccleaner i ve daha birçoğunu denedim pc de nerdeyse hiçbirşey yok ama hala açılırken inanılmaz geç açılıyor ve sürekli takılmalar donmalar oluyor. Herhangi bir tarama yapabilmek için 3-4 kez reset atmam gerekiyor. Görünürde bir sorun yok gibi duruyor ama sürekli donmalar olmasının sebebini bir türlü anlayamıyorum.

kays
15-12-2008, 20:00   |  #34  
Yıllanmış Üye
348 mesaj

iyisimi sen bas formatı driverlarını kur ilk kuracağın program sağlam bir antivürüs program olsun baktın halen yavaş yavaş açılıyor bıos ta bir kaç küçük ayarla hızlı başlar merak etme sonuç vermesse sana bıos ta neler yapacağını bir bir anlatırım okey mi

kays
15-12-2008, 20:01   |  #35  
Yıllanmış Üye
348 mesaj

iyisimi sen bas formatı driverlarını kur ilk kuracağın program sağlam bir antivürüs program olsun baktın halen yavaş yavaş açılıyor bıos ta bir kaç küçük ayarla hızlı başlar merak etme sonuç vermesse sana bıos ta neler yapacağını bir bir anlatırım okey mi

mancukya
15-12-2008, 23:41   |  #36  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

Sistem özelliklerini belirtseniz ayrica pcde hangi koruma programlari var yardimci olabilirdik.
Forumda genelde 2 dakika 3 dakikada aciliyor su oluyor ama sebebleri bilmek icin sistem özellikleri gerekiyor.
Sistemin bakimini yapmayan bazilarinin Format at demek amaci birsey bilmedikleri icindir.
Pcde virus olabilir, Malware, spyware, rootkit olabilir, acilista bir sürü program basliyor olabilir, Ram yetmiyor olabilir, Disklerin birlesmesi, regedit ayarlarinin temizlenmesi gerekiyor olabilir dogru bilgi verseniz size dogru cevabi anliyan bir arkadas mutlaka verir.
Ayrica sistem hizlansin diye format atmayada gerek yoktur onu 2 3 ayda 1 yapilacak bir bakimla 3 4 program zaten halleder.

mancukya
15-12-2008, 23:44   |  #37  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj
robinex
işin garip yanı zaten bu dediklerinizi zaten yaptım

virüs öyle bşi ki internet olmadığı zaman bulamıyo hiç bi pro...

Arkadasim hangi antivirusu kullaniyorsun ?

BeatRice
16-12-2008, 22:33   |  #38  
OP Üye
57 mesaj

formatlandı pc şimdi iyi durumda.. esed kurulu.. yardımları için herkese teşekkürler..

mancukya
17-12-2008, 14:26   |  #39  
Yıllanmış Üye
2,844 mesaj

iyi 1 ay icinde gene gelirsin. yada format atan kisiyi cagirirsin tekrar.