Pc'de Casus Varmış (Hadi Ordan)

LiL_CaT
15-02-2006, 20:37   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
385 mesaj

Böyle yazıları kimler neden niçin yazıyor hiç aklım ermiyor.Neymiş XP'nin içine Microsoft casus program koymuş.Microsoft'un işi gücü yok işletim sisteminin içine casus program koyacak.Hadi koydu varsayalım.Bütün lisanssız XP kullanan kullanıcılar hakkında işlem yapardı.Piyasada böyle yüzlerce yalan yanlış haber var.Sırf spam fazlalığı yapıyor bu tür mailleşmeler bence.Sizede bu tür mailler gelirse silmenizi rica ediyorum.

Selçuk İslamoğlu
15-02-2006, 22:47   |  #2  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Katılıyorum bende. Ne yapsın Microsoft senin bilgisayarındaki videoları, mp3leri, belgeleri...

LiL_CaT
15-02-2006, 22:54   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
385 mesaj

Microsofta  bir sorun olduğunda ulaşmak için gereken programa casus diyenlerin hiçbirşeyden anlamadıkları ortada.Çünkü dosya adı Support.İngilizcesi olanlar anlamıştır zaten olmayanlarda bi zahmet çevirsinler.

Onur OKTAY
16-02-2006, 10:43   |  #4  
Yıllanmış Üye
169 mesaj

Microsoft isterse zaten casusa gerek kalmadan senin bilgisayarinda ne var ne yok bakar. Ki buna gerek bile duymaz. Sıradan insanlarin siradan belge/resim/müziklerini ne yapacak Microsoft ?

Tutup pentagon'un ip aralığını sürekli olarak tararsaniz, tabii ki sizin bilgisayariniza casus kaçar :) ama yok XP casusu yok microsoft casusu bunlar çok komik şeyler... Microsoft'un böyle şeylere ihtiyacı yok.

caucasianeagle
21-02-2006, 01:44   |  #5  
Yeni Üye
34 mesaj

aspara gas hem oyle biş olsa abd nın bılmedigi bir şey kalamazdı dunyada bu programı burun dunya kulanıyor sonuçta ve hem boyle bişi olsa musluman ulkelerın cogu bu programı kulanmazlar

Banned
21-02-2006, 20:19   |  #6  
Banlandı
191 mesaj

bir iki çatlağın çıkardığı hikaye.ona bakacak olursak her yazılımın veri tabanında agent diye bir kelime veya ad geçmektedir ozaman hepsinde casus var demektir ve bütün dünya atsın pcleri çöpe.yazık bilinçsiz kişiler sadece iki kelime ingilizce biliyor ve sadece kelimenin sonunu çeviriyor başına bakan yok help support ile başlıyor bunun anlamıda yardım destek demektir gerisini ben değil bu cahil ve bilinçsisz kişilerin ilk önce ingilizceyi öğrenip ardındanda bu tip bilgisayar konularında eğitim alıp iş yapması daha mantıklı hem kendileri için iyi olur hemde etraflarındaki kişileri yanlış bilgilendirerek etraflarına zarar vermekten kaçınmış olurlar.

ThuG
21-02-2006, 20:29   |  #7  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

belki saçma geliyor ama  olmayacak diye bi şeyde yok.yanlış hatırlamıyorsam suudi kralının hasta olduğunu kralın kendi tuvaletine yaptığı sidikten(afedersiniz) öğrenebilme kapasitesine sahip amerika için bu çok zor olmasa gerek.tabiki benim bilgisayrımdan bi şey öğrenemez ama endüstri casusluğu düşünüldüğünde çok manyak bi güç elde etmiş olursunuz.ben var yada yok demiyorum ama amerikadan herşey beklenir.komplo teorisi olsada %100 olmaz kimse diyemez

tolga2207
22-02-2006, 00:28   |  #8  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

İnsanlara çatlak, cahil, bilinçsiz gibi yakıştırmalar yapacağına, mantıklı sebeplerle böyle birşeyin mümkün olamayacağına inandırabilirsin. Ayrıca kimse sıradan kullanıcıların belgeleriyle, resimleriyle, bilmemnesiyle ilgilenmez. Eğer gerçekten böyle bir casusluk varsa ThuG'un da dediği gibi sanayi ve ticaret alanlarında işe yarar. Bu arada Microsoft'un, lisanssız XP kullanıcıları hakkında yasal işlem başlatabileceğini sanmıyorum. Bu hem prestij kaybına hem de XP'yi terkeden kullanıcılar başka bir işletim sistemine yöneleceğinden Linux gibi alternatiflerin güç kazanmasına yol açar. Bu da zayıf olsa bile Microsoft karşısında destekçileri artan bir rakip anlamına gelir.

Selçuk İslamoğlu
22-02-2006, 00:37   |  #9  
Selçuk İslamoğlu avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 73
4,133 mesaj

Merak etme, kimse Linux'a yönelmez. Linux'un çekirdeği ev kullanıcısı dostu değil. Ha sunucular için zaten böyle bir seçim yapılıyor. Ona sözüm yok tabi. Ama ev kullanıcısı için "ücretsiz" bir işletim sisteminin, "destek" bölümünün doğal olarak zayıf olması normal.

tolga2207
22-02-2006, 11:37   |  #10  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Şu anda Windows XP kullanabildiğimiz için Linux'a yönelmiyoruz. Peki bu lüks elimizden alındığında ne yapıcaz? İşletim sistemsiz mi devam edicez?

ThuG
22-02-2006, 16:29   |  #11  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

linux şu anda güvenli bir işletim sistemi olarak gözüksede bu güvenliliği çok kullanılmamasından geliyor.kapalı kodlu windows için her gün 1000lerce tehlike çıkarken açık kodlu linux için popüler olduğunda ne kadar tehlike çıkar artık siz hesaplayın.şu anda linux için tehlike sayısının fazla olmamasının nedeni çok popüler olmamasıdır.ayrıca internet varken kimse korsanı kaldıramaz.hatırlıyorumda zamanında mp3 sitelerine şöyle uyarılar vardı."indirdiğiniz mp3ü bir gün içinde siliniz."mp3ün asıl mantığıda budur zaten.bir gün dinlersin,beğenirsen o şarkıcının cdsini alırdın.ama dünde bugünde kimse bir sonra silmiyor mp3leri.yani internet oldukatan sonra microsoft istediğini yapsa bişi olmaz.

shu1sum
25-02-2006, 23:10   |  #12  
Taze Üye
14 mesaj

Microsoft win XP ile bir cok yenilige imza atti. bir cok iyilik yerine birde katlanilmaz mecbur üyelik, sadece aldiginiz sistemle calisma, format yada yeni kurmada (install) da key alma felan
Üstüne üstlük birde bilgisayariniza birde Casus koyup sizleri istedigi an izliyor ve ne yaptiginizi biliyor.
Simdi size bu casusu nasil bulup yok edeceginizi anlatayim
Bilgisayarinizi actiktan sonra
Start}Calıştır (Run)
Cikan yere kücük harfle: cmd deyin ve Enter
Simdi karsiniza bir Dos penceresi acildi
cikan bu pencereye:net user yazin (net bir bosluk user olacak.)
O pencerede bir liste var ve bilgisayarda kac tane kullanici var hepsi yazili buraya kadar her sey normal
Eger: burada bir Support_388945a0 diye bir hesep varsa iste sende de casus var yoksa sorun yok
var ise derhal sil:
Peki Bunu nasil silecem:
kolay
Bunu yap:
net user SUPPORT_388945a0 /delete (a nın yanındaki sıfır ondan sonra boşluk bırakıp / delete yapıyoruz)
Enter. ve gecmis olsun.

Sunu unutmayınki sizin ne mp3 nede fotoflarınız konu bu deil konu sizinde pcnizin olması ve nette bir yer teskil etmenizdir.İyi  Veya kötü.

caucasianeagle
26-02-2006, 23:43   |  #13  
Yeni Üye
34 mesaj

shu1sum dostum bu yarar lı bılgın için sana teşekku ediyorum

caucasianeagle
27-02-2006, 11:24   |  #14  
Yeni Üye
34 mesaj

shu1sum eee iyide guzel kardeşim ben senın dedigini aynen uyguladadım benım kulanıcı ısmımın karsısında yazıyor bu SUPPORT_388945a0 ikinci bir kullanıcı için demi gecerli bu kod acaba yoksa bir yanış anlaşımamı var?

R02I4I5X
27-02-2006, 11:47   |  #15  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Microsoft sisteme casus koymuş olsa ,bunu herkesin görebileceği bir şekilde mi yapardı ? Bence yapmazdı.

Ama Microsoft a hiç güvenmiyorum.Ondan herşey beklenir.

Şu linux ne zaman kullanıcı dostu bir işletim sistemi tasarlicak merak ediyorum.

tolga2207
27-02-2006, 19:44   |  #16  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Bence bunlardan önce başka bir şeyi düşünmemiz gerekiyor. Microsoft neden inatla kullanıcıların MS-DOS'tan uzaklaşmasını istiyor? Aklınıza hemen kullanım zorluğu gelebilir ama bu çok zayıf bir neden olur. Yoksa Billy amca DOS'tan korkuyor mu!?! :)

Karadavut
28-02-2006, 18:12   |  #17  
Yıllanmış Üye
555 mesaj

Bende arkadaşlara katılıyorum eğer böyle birşey olsaydı microsoft bütün lisansız olan windowslar hakkında soruşturma başlatır kimse lisansız windows kullanamazdı.

tnsezer
16-03-2006, 23:50   |  #18  
Yeni Üye
20 mesaj

Öyle olmaz yalan haber falan demeyin bence çünkü bill'in sağı solu belli olmaz mc işletim sistemini sadece sıradan insanların kullanmadığını birsürü başarılı firmanında bu sistemi kullandığını unutmayın.İkinci olarak casus olsa lisanssız mc kullanıcısı kalmaz diyosunuz unutmayınki lisanssızda olda mc ler uprage yapıyo ve bill o zaman hanginizin işletim sistemi lisanlı hanginizin değil biliyo birşey dememesinin sebeblerinden biride şu sıradan ev kullanıcıları ticaret amaçlı kullanmıyo ve olanaksızlardan dolayı kullanamadığımızı bildiği için ticaret için kullanan lisanssız mc ürünlerin peşine düşüyo.Çünkü sıradan insanlar için uğraşsaydı kazanacakları kaybediceklerinin yanında solda sıfır.Yani olmaz demeyin %50 bir ihtimal bana göre olabilme ihtimali yüksek zaten sıradan insanlarla şu şekilde uğraşıyo kendi hacker grubuna yazdırdığı virüs,trojan,rootkit vb. zararlı kodları kullanıyo bunun için çoğu sıradan insan lisanslı ürüne geçiş yapıyolar sırf uğraşmamak için.Ayrıca selçuk islamoğlu internet yayın yönetmenisin biraz daha araştırarak konuşmalısın çünkü burdaki bir çok user senin dediklerini baz alıyo öğrenmeye çalıştıkları için.Birde herkes linux'a geçebilir belki linuxun yardım kısmı zayıf kalabilir ancak unutmayalım ki mc nin yardım bölümünü fazla kişi kullanmıyo.Linux yarı profesyonel işi olduğu için normal kullanıcılar için zor tabiki ancak forum'ları okuyarak kendilerini geliştirebilirler ve kendi pc lerine linux kurup deneyerek <--(en güzel öğrenme yöntemidir).Ve son olarak şunu unutmayın ki bill'in casus yazılımlarındaki asıl hedef sizler değilsiniz büyük şirketler ancak bizlerde zarar görüyoruz.

Banned
28-03-2006, 13:26   |  #19  
Banlandı
41 mesaj

yahu explorer da bile acık var sen neden bahsediyorsun moderator mshtml.dll duydun mu bunu hiç ? bu sadece explorer daki bu sadece birisi
Trojanın Adı Bulunduğu Yer Kullandığı Port  
Netbus  12345 veya 12346
Attack FTP  666
Back Orrifice WINDOWS/SYSTEM/.EXE 31337 veya 31666
Back Door 2.0 WINDOWS/NOTPA.EXE  
DeepBO  31338
Devil 1.3  65000
DMSETUP Autoexec.bat da değişiklik  
GirllFriend  21554
Gjamer V1  12076
Hack'a'Tack WINDOWS/SERVER.EXE  
HAPPY99 WINSOCK32.DLL  
IE0199 WINDOWS/SYSYTEM/SNDVOL.EXE  
INI-KILLER 3.0 PRO  9989
Master's Paradise SYSEDIT.EXE 40421
Millennium  20000 veya 20001
NetMonitor  7300 veya 7301
NetPatch WINDOWS/NETPATCH.EXE 31337
NetSPY WINDOWS/SYSTEM/SYSTEM.EXE  
Photos17 WINDOWS/SYSTEM/SNDVOL.EXE  
RAD 1.0  2989
Shockrave  1981
Stealthspy  555
WinCrash  57342
SubSeven  1243
Socket  30303
Paradise  456

İl.Kr Yerel Adres Kısmındaki Portlarla Bu Portları Karşılaştırıp Trojan olup olmadıgına bakabilirsiniz.
Sayın Moderator Windows daki Trojan ı biliyorum bir cok Kişide biliyor.hatta Bilenler Windowsu kurdukdan sonra ilk önce bu trojanı siler.!ordan ukelalık yapma

Banned
28-03-2006, 13:29   |  #20  
Banlandı
41 mesaj

shu1sum seni tebrik ediyorum bu konuyu ben acmıstım moderator bana hitaben yazdıgına eminim ben söylemeyecektim ama sen yazmışsın
Sözüm Ona ( Bilmiyorsan sus adam sansınlar )

Banned
28-03-2006, 13:32   |  #21  
Banlandı
41 mesaj

Yukarıda verdiğim trojan isimleri ve portlarını  (bilmeyenler için )
başlat / çalıştır sekmesinden cmd yazın Çıkan pencereye
netstat -a -n yazıp kontrol edebilirsiniz.

Der Rote BaroN
29-03-2006, 02:01   |  #22  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj
RootCr4cK
İl.Kr Yerel Adres Kısmındaki Portlarla Bu Portları Karşılaştırıp Trojan olup olmadıgına bakabilirsiniz.
Sayın Moderator Windows daki Trojan ı biliyorum bir cok Kişide biliyor.hatta Bilenler Windowsu kurdukdan sonra ilk önce bu trojanı siler.!ordan ukelalık yapma
Burası Dingo'nun ahırı değil. Yazdığın şeyler, yeni değil. Bilinen şeyler. Yazma adabını düzelt.

CU_GS7
29-03-2006, 02:56   |  #23  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Windowsta trojan varsa da, o kadar Windows kullanıcısı Allah`a emanet; yuvarlanıp gidiyor mu yani..
Windows XP çıkalı kaç yıl oldu..O zamandan bugüne kadar,trojanli de olsa,dostça arkadaşça
anlaştılar bu trojanler ve Windows öyleyse..
Bana bir sorun yaratmıyorsa,benim kullanımıma engel teşkil etmiyorsa tonlarca trojan olsa ne fark eder..:))

viking20
29-03-2006, 13:34   |  #24  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

arkadaşım ,windows daki sözünü ettiğiniz TROJAN hangisi,nerede ve nasıl yok edilir?

Banned
29-03-2006, 18:52   |  #25  
Banlandı
40 mesaj

Oke tarif edeyim Başlat / Çalıştır / cmd yaz enterla Çıkan pencereye ( MS DOS )yere net user yaz burada bir Support_388945a0 veya benzeri birsey görürsen trojan vardır,Bunu silmek için
net user SUPPORT_388945a0 /delete (a nın yanındaki sıfır ondan sonra boşluk bırakıp / delete yapıyoruz)
Her windowsu kurdugunuzda İlk işiniz bunu silmek olsun kolay gelsin