PC'den PS4'e

karakaya_o
22-09-2013, 12:31   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

selam arkadaşlar.. masaüstü sistem var iyi güzel fakat çok yer işgal ediyor. satıp üzerine bir miktar para katıp internet vs için bir laptop geri kalan parayla da PS4 almak istiyorum sizce mantıklı bir tercih olur mu? 

anakart: msi z77a-g43 
işlemci: i5 2500k 
işlemci soğutucu: thermaltake contac 30 
ram: 4gb 1600mhz kingston hyperx 
ekran kartı: asus nvidia geforce gtx 570 direct cu 2 
dvdrw: toshiba samsung super dvdrw 
hdd1: seagate barracuda 1tb sata3 7200rpm 
hdd2: wd 512gb sata2 7200rpm 
monitör: samsung t serisi 19 inç 2 ms monitör 
monitör2: samsung e1920 18.5" 5ms monitör 
güç kaynağı: xilence xp700 700w 80+ 13.5 cm fanlı (inanılmaz memnunum fan çoğu zaman çalışmıyor ve bilgisayarın en temiz parçası) 
kasa: cooler master haf 912 plus 

-2x20cm, 12cm, 14cm kırmızı ledli fanlar, aerocool fan kontrolcu 

bu sistem ne kadara gider arkadaşlar?

Anket
Kapalı Hesap (153334)
22-09-2013, 17:04   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj

Mantıksız çünkü şuan ps4 nasıl bir tarzda kullanım alanı oldugu belli değil.Ha aynı pc gibi yaparlarsa herşey özgür ozaman ben bile ps4 alır pc yi çöpe atarım.Kim vermiş bana 8 çekirdek 8gb gddr5 ramli pc yi 1200tl ye :)

Kapalı Hesap (153334)
22-09-2013, 17:05   |  #3  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj

Şimdi ps4 e bir twiter yüklenirmi bir ses programı bir çizim programı vs bişeyler yüklenmezse at çöpe.Sadece oyun oynar müzikdinlersin sıkılır satarsın.Sony nin artık kendini aşıp linux programlarını çalıştırması gerekli.Maus klavye destegi vermeli manavdan gidip logiteck maus klavye aldımmı takmam gerek en azından bir virtual box tarzı bir program içinde barındırmalı ki her işletim sistemi içinde olsun.Ha korsan kullanmak için inanılmaz bir feragat olur korsanla baş edemez ama konsolu patlama yapar.ALmayan kalmaz.Millet bilgisayar almaz ps4 alır.Şuan grafikler umrumda değil sadece oyunu düzgün çalıştırsın yeter.Grafik manyaklıgım tutarsa en kral pc yi toplar onda kasarız.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (145414) ~ 22 Eylül 2013 17:11
padisah
22-09-2013, 18:00   |  #4  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj
Alıntı: DETROID_35  
Şimdi ps4 e bir twiter yüklenirmi bir ses programı bir çizim programı vs bişeyler yüklenmezse at çöpe.Sadece oyun oynar müzikdinlersin sıkılır satarsın.Sony nin artık kendini aşıp linux programlarını çalıştırması gerekli.Maus klavye destegi vermeli manavdan gidip logiteck maus klavye aldımmı takmam gerek en azından bir virtual box tarzı bir program içinde barındırmalı ki her işletim sistemi içinde olsun.Ha korsan kullanmak için inanılmaz bir feragat olur korsanla baş edemez ama konsolu patlama yapar.ALmayan kalmaz.Millet bilgisayar almaz ps4 alır.Şuan grafikler umrumda değil sadece oyunu düzgün çalıştırsın yeter.Grafik manyaklıgım tutarsa en kral pc yi toplar onda kasarız.
Manavdan mouse almakmı?Oha!

Kapalı Hesap (153334)
22-09-2013, 19:44   |  #5  
Kapalı Hesap
6,419 mesaj
Alıntı: padisah  
Manavdan mouse almakmı?Oha!

teknoloji gelişti adamlar heryerde maus klavye satıyorlar.Bi manav satmıyor espiri yapayım dedim :)

padisah
22-09-2013, 19:55   |  #6  
padisah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 178
2,190 mesaj

teknoloji gelişti adamlar heryerde maus klavye satıyorlar.Bi manav satmıyor espiri yapayım dedim :)

Tamam manav yazınca şaşırdım kırtasiyelerin CD satması gibi.

karakaya_o
22-09-2013, 21:36   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
179 mesaj

hocam haklısın iyi diyosun ama sonuçta işi oyun oynatmak makinenin. o yüzden 1000 lira civarı laptop kalan paranın üstüne ekleyip ps4 alayım dedim. linux zaten özgür bi platform biliyosun ps3 e yüklenme videoları var ps4 e eminim olur o konuda sıkıntı yok yani. tek sorun yer kaplaması masaüstünün, oda biraz küçük ve 2 kişi kalıyoruz. grafik manyaklığım yok zaten büyüdük artık oyun oynamıyorum pes oynarım bide logitech g25 var bir iki de araba yarışı oynarım tamamdır. masaüstü bana fazla biraz. zamanında 780 lira verdim ekran kartına şimdiki kafam olsa...