pc ekranı açılmıyor

efem213
18-11-2011, 11:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Arkadaşlar herkese mrb.Önce pc nin özelliklerini veriyim:

AMD Phenom II x4 3.40 ghz işlemci
Gigabyte ma785gt-ud3h ddr3 s+v+gl+1394+16x 938 pin anakart
His hd 5770 1 gb 128 bit gddr5 hdmi 16x ekran kartı
hi level 2x2 1600mhz ddr3 ram
1 tb seagate 7200 rpm sata hdd
ocz 600w power supply
Dark falcon atx siyah kasa
windows 7 ultimate 64 bit işletim sistemi
samsung 21.5" p2250 2ms hd dvi ekran
Logitech LX710 kablosuz klavye-mouse

Geçen sene kadıköy exa dan aldım tüm parçaların 2 sene garantisi var .Geçen pes oynarken masaya sinirden vurunca ekran kitlendi.Ondan sonra 4-5 defa makineyi açmaya çalıştım ekrana görüntü gelmedi.Sonra aklıma ramleri çıkarıp takmak geldi cihaz çalıştı 1 hafta filan kullandım arada yine açılmama yaptı.En sounuda artık hiç açılmıyor.Ekran analog-digital arıyor ve sönüyor ekranı laptoba bağladım herhangi bir sorun yok çalışıyor ekran.

Daha sonra ekran kartını söküp onboard'a bağladım dvi kabloyu makine yine açmadı sonra ekran kartını taktım anakart pilini takıp çıkardım bir de* ramleri değiştirdim cihaz başladı herşeyin yedeğini aldım d'ye tam format atıyım dedim . Açılmadı ekranım artık yeter derken asus dvd-rw var bende onun yeşil ışığının sürekli yandığını farkkettim. onu söktüm cihaz başladı.Yerine taktım cd de koydum yok açılmıyo çıkarıyorm yine açılmıyo.4-5 defa aynı dvd ile format attım ama ne yazık ki görmüyo şu an.Bu yaptığım tüm işlemleri deniyorum fakat açılmıyor. Sizce ne yapmalıyım.

Avcılarda oturuyorum exa ya 20 tl ye kargoluyorum ücretsiz yapıpıp geri gönderiyolar ama makine 1 ay yok demek oluyo bu. burada* bir bilgisayarcıya götürsem 20-30 tl ye yapar mı ? yada ben onarabilirmiyim ? lütfen yardım edin :(((

feyzalstyle
18-11-2011, 14:31   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
98 mesaj

ANAKARTINDA Bİ PROBLEM OLMUŞ OLABİLİR İSTİKRARSIZ ÇALIŞIYOR ANLADIĞIM KADARIYLA AYNI PRPBLEM BENİMDE BAŞIMA GELMİŞTİ MAKİNE KAFASINA GÖRE TAKILIYO BAZEN AÇILIYO BAZEN HİÇ. AÇILMIYORDU ANAKARTIN DEVRELERİNDE ŞİŞKİNLİK FARK ETTİN ONLAR DEĞİŞTİRİLİYOR AMA BAZEN OLMAYADA BİLİYOR ANAKARTI İNCELEMEYE AL DERİM BENDE KÜÇÜKÇEKMECEDE OTURUYORUM