pc hDMİ taktım pc çat diye ses geldi görüntü yok

ertugrul_121
10-01-2015, 13:16   |  #1  
ertugrul_121 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
164 mesaj

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum
oncelikte pc soğuk odadan aldım sobalı odaya götürdüm pc ekran kartı hdmi kablosu takılı calistirdim tam lcd televizyon takacaktim pat etti hdmi kablo hiç çalışmadı çanak hDMİ yeni aldığım kablosu taktım girişler bozuldu 4 tane giris deNedim çalışmadı sonra VGA monitör taktım orada ekran gelmiyor pc çalışıyor ama anakart VGA Girişi ve ekran kartı girişi calismiyor sorun nedir yardimci olabilirnisiniz

mobiloyun
22-01-2015, 16:22   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Kardeşim kimse sana cevapta yazmamış. Yaralı parmağa işemez bunlar :) Elektronik aletlerde çat sesi hiçbir zaman hayra yorulmaz ve genelliklede parça tamiri olmadan düzelmez. En iyi ihtimalle ekran kartı üzerindeki diyot veya kondansatörlerden biri patlamıştır diye tahmin ediyorum. PC demişsin, masaüstü olduğunu tahmin ediyorum. Kasanı açıp ekran kartını çıkartmanı ve koklamanı tavsiye ederim. Yanık kokusu alıyorsan dediklerimden biri gerçekleşmiş demektir. Büyük bilgisayarcılara götürme derim. Daha ziyade elektronik parçalarla ilgilenen küçük bilgisayarcılar olur. Ama kesin bir şey var ki bir bilgisayarcıya gitmen şart. Kolay gelsin.

ertugrul_121
22-01-2015, 18:35   |  #3  
ertugrul_121 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
164 mesaj

Teşekkürler  ederim cevap için gösterdim anakart ram slotu köprülerde kontorstor yanmış anakart degişimi olacak