pc kapanıyor acil yardım help

Eren1133
30-03-2021, 06:25   |  #1  
Eren1133 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

İyi günler öncelikle bundan 3 ay önce yeni bir pc topladım son bir aydır bir sorun ile karşı karşıyayım bilgisayar kendi kendine durduk yere kapanıyor mavi ekran filan değil durduk yere kapanıyor sorunun neden kaynaklandığını bulmaya çalıştım bilgisayarın her bir bileşenini tek tek stres teste soktum ve belleklerde bir şey olduğunu anladım bellekleri strese soktuğum an pc dediğim şekilde kapanıyor fakat bellekleri tek tek çıkarıp stres e soktuğumda her hangi bir sıkıntı olmuyor pc çalışmaya devam ediyor her remi denedim tek tek sorun olmuyor fakat ikisi birden takılıyken pc kapanıyor memtest86 denedim fakat onunda bir 40 dk bekledikten sonra kapandı windows bellek tanılamada her hangi bir sorun gözükmüyor test ettiğimde bu tür bir sorun yaşayan var mı veya çözümü ile ilgili bilgisi olan şimdiden çok teşekkürler 

-işlemci sıcaklığım 35 derecelerde 30,35 sıcaklıkla ile ilgili bir sorunum yok 

Sistem bilgilerim
amd ryzen 5 3600
biostar b550gtq
samsung 980 pro ssd
VENGEANCE® RGB PRO 16GB (2 x 8GB) DDR4 DRAM 3600MHz
gtx 1060 3gb
Cooler Master MasterLiquid ML240L V2 sıvı soğutma
650 w güç kaynağı

excel_mustafa
30-03-2021, 12:14   |  #2  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,442 mesaj

başka ramlarda sorun çıkmıyorsa anakart ram uyumunda sorun vardır. biosu güncellemek belki fayda edebilir.

sylmzfaruk
03-04-2021, 15:48   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

dostum 3 ay önce kadar bende de aynı sorun vardu böyle şak diye kapanıyordu pc sanki elektrik gitmiş gibi naptım ne ettim olmadı bi de pandemi dönemi aşırı lazım bilgisyar iş yerinden azar işitiyorum hani kendim halledeyim dedim senin gibi ama inan pcden de anlarım bu çok daha sıkınyılı geldi gözümde büyüdü. bu sürekli duyduğum bi yer vardı TKA bilişim diye yeri anadolu yakasında sultanbeylide galiba ama gelip kapından alıyorlar ve öyle süpriz masraflar da çıakrtmıyorlar. üstelik ben beşiktaşta oturuyorum istanbulda istediğin yere geliyorlar. sanırım şehirdışından gönderen de varmış o kadar memnun millet. telefon açtım kendilerine hızlıca yanıt verdiler zaten önce süreci anlattılar. bi de şeye güvendim ben, eğer çözemedikleri bir problem olursa herhangi bir ücret almıyorlar. istersen parça getirtiyorlar falan dürüst bi yer. kapanma olayı ciddi bir arıza çünkü vakit kaybetmeden oraya başvurmanı öneriririm