Pc kapanma sorunu

target123
29-02-2016, 18:46   |  #1  
target123 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Arkadaşlar 3 gün önce hiçbir sıkıntı olmadan laptopumu kullanıyordum cs go oynuyordum fps 70 80 lerde sonraki gün gene csgo girdim lobide 4 5 kere pc kapandı sonra açıldı fps 20 30 du sonra paso kapanmaya başladı fps i tekrar 70 80 e getirdiğimde ayarları kurcalıyarak pc kapanmaya başladı. Isınma sorunu yok sıcaklığı normalde acaba sorun ne olabilir bir fikri olan varmı ? Bide laptopumun bataryası azrızalıydı bataryasız direk kabloyla kullanıyorum 3 yıldır . Ekran kartını güncelledim virüs taraması yaptım olmadı geri yükleme noktası olayını yapamıyorum kayıtta geri yükleme noktası yok ve win8.1 yüklü şuan win10 yüklemeye çalıştım yükleme sırasında sürekli kapanıyor 3 4 defa denedim ısınmadan kapanıyor. Fan temizliği 6 ay önce yapıldı macun değiştirildi. Şarj kablosuda orjinal. Neye göre ısınmadı diyorsun felan diyen arkadaş olursa şöyle diyim derece olarak 30 oyun kapalıyken oyundayken 40 50 kapanırken 60 eskiden çok ısınırdı o problem vardı 100 görüyordu ama düzeltildi o durum yani artık dokununcada anlıyorum ısıyı. Bide laptop 6 senelik hatta 7 diyebilirim. directx felan güncel.
NOT: Arkadaşlar sadece csgo değil genel olarak media playerdan video açıncada kapanabiliyor heartstone oynarkende fark etmiyor yani kafasına göre kapanıyor.

İşletim Sistemi: Windows 8.1

Sistem Özellikleri:
Intel Core i5 CPU
4 GB RAM
AMD Mobility Radeon HD 5000 Series 
Dell inspron N5010

Son Düzenleme: target123 ~ 29 Şubat 2016 19:37 Neden:
target123
01-03-2016, 16:15   |  #2  
target123 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
10 mesaj

Üstat Benim laptop eskiden o fandan olan sorunu vardi evet temizletmiştim 6 ay önce Core temp de max değer 105 c 100c oluyor kapanıyordu eskiden ama şuan sorun şu ki derece 50 iken kapanıyor hiçbirşey açık değildi video açtım çat elektrik kesiği gibi kapandı ısınmadan olduğunu düşünmüyorum core tempde kapanırken 65 c göstermişti elimle kontrol ettim altını sıcaklık normal di fan tam çalışıyor gene temizletirim sıkıntı yokta sorun fandan kaynaklanmıyor olabilir başka birşey aklına gelen yokmu ?