Pc kendi kendine hızlanıp yavaşlıyor ! Yardım!!

TranceCripsioN
29-01-2013, 23:33   |  #1  
TranceCripsioN avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

Arkadaşlar pc kendi kendine hızlanıp yavaşlıyor. Pes 2010 oynuyorum  oyunda bazen çok akıcı bi hal alıyor bazen ise adamlar yürüyemez oluyor yani o derece kasmaya başlıyor bunun sebebi ne olabilir nasıl düzeltebilirim. ? 

İşletim Sistemi: Windows 7 Ultimate SP1 32 bit
Ram: 2 gb
Ekran Kartı: Sapphire 1950 XT 256 mb ATi
İşlemci: İntel(R) Pentium(R) 4 CPU 3.20 Ghz 3.23 Ghz

TranceCripsioN
29-01-2013, 23:37   |  #2  
TranceCripsioN avatarı
OP Taze Üye
13 mesaj

Ayrıca oynadığım tüm oyunlarda aynı olay oluyor. Sadece Pes 'e özgü bi sorun değil yani.

TranceCripsioN
30-01-2013, 00:51   |  #3  
TranceCripsioN avatarı
OP Taze Üye
13 mesaj

Örneğin Knight online da FPS bazen 4 e düşüyor bazen 25 e çıkıyor. Ne oran var ne orantı yani ama 1 tane bile pc den anlayan biri yok galiba burada.

murat5038
30-01-2013, 01:14   |  #4  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

http://www.sapphiretech.com/pres ... 00101&pid=128&lid=1

O ekran kartıyla zaten doğru düzgün oynayamazsın eski bir kart ve performans kartı değil donması normal oyun açmıyor dersen normal değildi.

fps düşmesi herşeyle alakalı olabilir.Driverlerden bios ayarlarındna sistemden vs.

Ayrıca saate bakarsan iyi olur bu saatte kimin yanıt vermesini bekliyorsun.

DiamondMines
30-01-2013, 07:56   |  #5  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Format çekme bir ihtimal sorununu çözebilir, ama bir ihtimal. Sürücülerin hepsi güncel olsun dikkat et. Gereksiz programları kapat ve ayarları düşür. Ekran kartın çok zayıf sonuçta, düşük ayarlarda denemelisin herşeyi. Çözünürlüğü de düşür öyle dene bakalım.

TranceCripsioN
30-01-2013, 16:51   |  #6  
TranceCripsioN avatarı
OP Taze Üye
13 mesaj

Tüm Driverları güncelledim sonuç yine aynı. Oyunlardada Grafik ayarlarını Ekran ayarlarını hepsini düşürüyorum yine ara ara kasma yapıyor. Ayrıca Ekran Kartının driverlarını güncellediğimde  Knight hariç hiçbir oyun açılmıyor. Mavi ekrana benzer karışık bi ekran geliyor pc res atıyor. O yüzden ekran kartını güncellemiyorum. Ben sorunum şu ekran kartı yetersiz olsa hep kasması donmalar olması lazım. ama bende arada kasma geliyor arada çok akıcı oluyor anlamadım gitti.

DiamondMines
30-01-2013, 23:10   |  #7  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Sistemde bir dengesizlik var, kesin birşey söylemek zor. Murat'ın dediği gibi sebep çok.

TranceCripsioN
31-01-2013, 02:04   |  #8  
TranceCripsioN avatarı
OP Taze Üye
13 mesaj

Yorumlarınız için teşekkürler. Pc değişmeden sorunları biticek gibi değil :D

TranceCripsioN
31-01-2013, 16:49   |  #9  
TranceCripsioN avatarı
OP Taze Üye
13 mesaj

Eklemeyi unuttuğum bir şey daha geldi aklıma pc den ses yükselmeye başladımı bütün kasmalar bitiyor akıcı  hale giriyor. Belki bunun bi faydası olur çözümde :D

muho06
31-01-2013, 22:22   |  #10  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
207 mesaj

sistemin sıcaklıgını kontrol et derim ben ilk girdiginde kasma yok sonraları kasma oluyorsa bu sistemin ısınmasından kaynaklı sistem cok fazla ısındıgında parcalar performanslarını düsürürler daha fazla ısınmasın diye işlemci ve ekran kartı sıcaklgıına bak oyun kasmadıgında kac derece oyun kastıgında kac derece ayriyeten dedigin gibi kasadan ses geliyor düzeliyor diyorsun onun nedeni kasandaki fanlar daha hızlı calısıyor  buda nemek oluyor işlemci ekran kartı gibi parcaların ısısı düşüyor ekran kartı işlemçi daha iyi performans veriyor senin olayın kesin çözümü sıcaklıktır kasanın yan tarafını ac kapalı alanda tutma kasanı öyle dene bide

Son Düzenleme: muho06 ~ 31 Ocak 2013 22:29
muho06 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
TranceCripsioN
02-02-2013, 21:06   |  #11  
TranceCripsioN avatarı
OP Taze Üye
13 mesaj
Alıntı: muho06  
sistemin sıcaklıgını kontrol et derim ben ilk girdiginde kasma yok sonraları kasma oluyorsa bu sistemin ısınmasından kaynaklı sistem cok fazla ısındıgında parcalar performanslarını düsürürler daha fazla ısınmasın diye işlemci ve ekran kartı sıcaklgıına bak oyun kasmadıgında kac derece oyun kastıgında kac derece ayriyeten dedigin gibi kasadan ses geliyor düzeliyor diyorsun onun nedeni kasandaki fanlar daha hızlı calısıyor  buda nemek oluyor işlemci ekran kartı gibi parcaların ısısı düşüyor ekran kartı işlemçi daha iyi performans veriyor senin olayın kesin çözümü sıcaklıktır kasanın yan tarafını ac kapalı alanda tutma kasanı öyle dene

Cpu fanını değiştirdim sorunu çözdüm teşekkür ederim çok ısınmadan dolayıymış bu sorunum Onay