pc ler donuyo ne yapmam lazım

HPQ-User
17-10-2008, 17:09   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Akmira sormuş:
bi arkadaş cevaplamış saolsunda masalarda deepfreze kurulu deepfreze olmasa iş zor antivirüs proğramı kursam bile pc kapanıp açılınca eski halini alacak tekrar

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
pentium 4 CPU 3.00Ghz 1.00 GB RAM

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)

frozen
17-10-2008, 17:12   |  #2  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
776 mesaj

yeni konu açmana gerek yoktu.
o halde sorunun deepfreze den kaynaklanıyor olabilir.
Artık popüleritesini sorunları nedeniyle yitirdi. dolayısıyla alternatif programlar kullanabilirsin.
test etmek için deepfreeze i hiç olaya karıştırmadan pc ye normal bir kurulum yap. bak bakalım aynı sonucu verecek mi

YasarS
17-10-2008, 17:14   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj

Deep freze ile falan alakalı değil zaten cafelerde deep freze olmassa bilgisayarların hergün formattan canı yanardı.Dediğim gibi sistem aygıtlarının temizlik ve sağlığı soğutma gibi problemlerine göz atmalı

frozen
17-10-2008, 17:15   |  #4  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

rolback rx adlı program. forumdaki diğer deepfreeze konusunda  khramn adlı arkadaş bahsetmişti. sonrasında ufak bir araştırdım gayet iyi bir programa benziyor. denemende fayda var. tabi eğer sorunun deepfreeze den kaynaklanmış ise.

frozen
17-10-2008, 17:16   |  #5  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj
YasarS
Deep freze ile falan alakalı değil zaten cafelerde deep freze olmassa bilgisayarların hergün formattan canı yanardı.Dediğim gibi sistem aygıtlarının temizlik ve sağlığı soğutma gibi problemlerine göz atmalı
haklısın. ben onları yapıldı var sayarak konuşmuştum. ama tüm makinelerde aynı etkiyi göstermesi dolayısıyla bu yorumu yaptım. Hadi 5 inde kötü bakımdan dolayı diyelim. illaki içinden bir kaçı diğerlerine nazaran daha iyidir.

Tahmin tabi bu. o yüzden bunu önerdim.

Akmira
17-10-2008, 17:19   |  #6  
Taze Üye
2 mesaj

driverleri yükleyip bekliyom sorun yok ama proğramları kurduktan sonra yapıyo bide başka masa nasıl oluyoda aynı sorunu veriyo 4 masada aynı sorun oldu

YasarS
17-10-2008, 17:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,238 mesaj
frozen
ama tüm makinelerde aynı etkiyi göstermesi dolayısıyla bu yorumu yaptım. Hadi 5 inde kötü bakımdan dolayı diyelim. illaki içinden bir kaçı diğerlerine nazaran daha iyidir.
Burda da sen haklısın ama yukarda belirttiklerimden sonra pc lere giden güç seçenekleri veya sunucu yani server olayıda işin içinde olabilir.

frozen
17-10-2008, 17:49   |  #8  
frozen avatarı
Yıllanmış Üye
776 mesaj

Dostum sen kafadan pc ye deepfreezesiz bir kurulum yap bir kontrol et aynı sorunlar oluyormu. oluyorsa sorunun donanım olmuyorsa deepfreeze veya sunucundur. Bir makinedeki deepfreeze diğerini tetikleyebiliyor, garip arizalar gördüm. o yüzden normal kurulumu dene. sorun olmazsa sana bir yöntem daha söyleyeceğim.

Akmira
17-10-2008, 18:23   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

herşeyi yükleyecm bi deepfrezeeyi bırakım bakalım aceba sorun omu