PC'me bir türlü linux kuramadım yardımcı olurmusnz

pckopatxD
25-06-2009, 17:47   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
30 mesaj

arkadaşlar packerdbell easy note mh 35 modelli pcme open suse 11 i kuramadım(diğer pc de denedim kuruldu ) bitürlü cd yi taktığımda kernel yükleniyor diyor kurulum ekranına geçiyor kur diyorum ancak bi türlü dolmuyor çok az bi ilerleme oluyor sonra dolsun diye beklioyrum ancak saatler geçmesine rağmen dolmuyor ne yapabilirim ayrıca opensuseda msn çalışıyormu yada msne benzer hotmail le giriş yapabiliceğim bir program varmı yardımcı olursanız sevinirim :) pc özelliklerim : ms windows vista home basic intel pentium dual cpu T2330 1.6 ghz 893 mb ram sis mirage ekran kartı  çok uzun oldu ama yardımcı olursanız gerçekten çooook sevincem :) opensuse u denemek istiyorum Ağlıyor

myduroc
25-06-2009, 18:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Bilgisayarına bağlı usb aletleri makinadan cıkar webcam fln gibi driver probleminden kaynaklı olabilir.Msn tarzı program olarak amsn var sorun yaşamazsın :)

pckopatxD
25-06-2009, 18:44   |  #3  
OP Yeni Üye
30 mesaj
myduroc
Bilgisayarına bağlı usb aletleri makinadan cıkar webcam fln gibi driver probleminden kaynaklı olabilir.Msn tarzı program olarak amsn var sorun yaşamazsın :)
çok saol =) deniycem gerçi pcye bağlı bi alet yok sadece kendi webcamı var notebookun :D oda açılmıyo zaten packardbellin driver cdsin de de sitesinde de yok ne diye koymuşlarsa camı Deli bişeyi daha sormak istiyorum vistadaki dosyalarım silinirmi yoksa vistada format attığımız zaman windows.old dosyası oluşuo otamatik opensuse da da öle bi durum var mı =)

myduroc
25-06-2009, 18:48   |  #4  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

Eğerki sadece linuxu kuracaksan windows kullanmayacaksan oncelikle varolan önemli dosyalarını yedeklemelisinki veri kaybı yaşama.Bunun için harddiskin c: ve d: olarak 2 ye bölünmüş haldeyse önemli verılerını d: ye yedekle sonra pc yı tak ve restart çek linux kurulumuna başla.

Eğerki her ikisinide kullanacaksan (linux+windows) harddiskin 2 ye bölünmüş olması lazım c: de windows kurulu kalır sende d: ye linux kurabılırsın ama d: deki verilerın silinir oyuzden özel verilerini c: ye yedeklersin.

Son Düzenleme: myduroc ~ 25 Haziran 2009 18:55
pckopatxD
25-06-2009, 18:54   |  #5  
OP Yeni Üye
30 mesaj
myduroc
şimdi şöyle yazayım sen opensuseyi kurucaksın peki aynı anda da windows kullanacakmısın?
yok hayır pc vistada acaip kasıyor en azından opensuseda bu kasmadan kurtulacağımı düşünüyorum Beğendim ayrıca bi yedekleme cdsi oluştursam iyi olcak galiba Ağzı kulaklarına varıyor

myduroc
25-06-2009, 18:56   |  #6  
Yıllanmış Üye
150 mesaj

yazdığım msjı değiştim cvpı orda bulabilirsin :)

pckopatxD
25-06-2009, 19:03   |  #7  
OP Yeni Üye
30 mesaj
myduroc
yazdığım msjı değiştim cvpı orda bulabilirsin :)
teşekür ederim hard diskim iki bölüm değil sadece c var da bişey olmaz artık gerekli dosyaları cdye çekerim umarım bu sefer kurabilirim  eğer kurabilirsem bidaha windows kullanıcı olucağımı pek sanmıyorum ( winxp dışında )Ağzı kulaklarına varıyor