Pc modemi kilitliyor, hiçbir cihaz bağlanamıyor?

ronin120
26-09-2015, 23:30   |  #1  
ronin120 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar,

Evimizde 2 telefon, 2 laptop var. Yaz tatilinden önce hiçbir sorun yoktu. Şimdiyse bir laptop hariç üç cihaz aynı anda kablosuz bağlanabiliyor. Ama Lenovo marka Windows 8.1 işletim sistemli laptop bağlanmaya çalıştığı anda diğer cihazların modemle bağlantısı kesiliyor, sınırlı erişim uyarısı çıkıyor. Lenovo marka laptop da bağlanamıyor, aynı şekilde onda da sınırlı erişim uyarısı çıkıyor. Ve modem kullanılmaz hale geliyor.

Sorun çıkaran laptopa format çektim, modemi fabrika ayarlarına döndürdüm, bilgisayara statik ip atadım, modem ağ adı-şifresini değiştirdim, TTNet'i aradım ama çözüm bulamadım. İlginçtir Lenovo laptopu KABLOLU bağlamaya çalışınca sorun yok, gayet düzgün çalışıyor diğer cihazlarla birlikte. Ama kablosuz çalışmıyor.

Aynı bilgisayar ve laptopları şu an geçici olarak kaldığımız evdeki modemle denedim, hiçbir sorun olmadan bağlanıyor.
Bu arada modemimiz TTnet'in verdiği Tp-Link modem.
Yardım önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

evolution35
27-09-2015, 00:15   |  #2  
evolution35 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 14
373 mesaj

diğer tüm cıhazları bağlamadan sadece lenovayu kablosuz bağlayabiliyormusunuz? eğer ethernet ile bağlanıyorsa sorun wifi adaptorunde olduğu baki. Yanlış kurulmuş wifi adaptöru kokusu geldi ama bu bile modemin ayarlarını bozup diğer cihazların bağlantısını nasıl değiştiriyor. acaba bu lenova eski bir pc mi bu n standartını desteklemiyor mu?

theironman
27-09-2015, 17:17   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

modeme reset attığında zannımca sorunun hallolacak arkadaşım

Manata
29-09-2015, 17:45   |  #4  
Manata avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
52 mesaj

bir çok şey denemişsin zaten modemin bozulduğunu artık göz önüne al yeni modem dene