PC'nizi adım adım izleyin

CHIP Online
27-03-2010, 00:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Basit ve bedava bir araçla bilgisayarınızı adım adım izleyin, neler olup bittiğini görün...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/pc-nizi-adim-adim-izleyin_18720.html

Resimlerle: Geçmişe damgasını vuran işletim sistemleri

Bilgisayarınız siz farkında olmadan aslında onlarca uygulamalayı eş zamanlı olarak çalıştırmaktadır. Genellikle kullanıcılar, bilgileri dahilinde uygulamaların sistemin arkaplanında çalıştığını düşünürler. Ancak bilgisayarlara yüklenen ve kullanıcıların farkında olmadığı bir uygulama, sistemi kullanıcıları rahatsız edecek derecede meşgul edebilir ve sistem performansını fazlasıyla düşürebilir.

Bunun dışında bazı uygulamaların sistem çökmelerine yol açtığı veya sistemi dondurduğu da kullanıcıların malumu... Peki ama bu gibi problemlerden kurtulmanın yolu yok mu? Elbette var... Aslında burada ihmal edilen nokta kullanıcıların hangi uygulamaların o an Windows altında çalıştığını göremiyor olmasından ileri geliyor. Diğer bir deyişle, kullanıcılar aslında sistemin arkaplanında çalışan uygulamaları yakından görebilseler ve takip edebilseler, istemedikleri uygulamaları anında sonlandırma yetkisinin de ellerinde bulunduğunu görmüş olurlar.

Özellikle Windows Görev Yöneticisi'yle çalışan uygulamalara hemen her kullanıcı kolayca ulaşabiliyor ve gerektiğinde bu uygulamalardan dilediğini sonlandırabiliyor. Ancak bu iş için geliştirilen daha donanımlı araçlar da yok değil elbette.

Tüm konu: PC'nizi adım adım izleyin

Resimlerle: Geçmişe damgasını vuran işletim sistemleri

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Process Hacker'ı denediniz mi?

ceberus_85
28-03-2010, 12:05   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

ewet güsell program orta düzey seviyelilere tavsiye ederim

fasterdem
28-03-2010, 23:41   |  #3  
fasterdem avatarı
Yıllanmış Üye
404 mesaj

Arkadaşlar bu programlara gerek yok.Bakın yukarda google toolbar ın aslında ne olduğu ile ilgili bi kanıt var.Buna ne dersiniz...

murat2010
29-03-2010, 05:07   |  #4  
murat2010 avatarı
Yıllanmış Üye
287 mesaj

peki Process Explorer mi? yoksa bu programmı???.. Siz hangisini önerirsiniz???...