Pc Performans Sorunu

ulasmeister
21-06-2016, 03:10   |  #1  
ulasmeister avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar konuyu nereye açacağımı bilemedim buralarda yeniyim kusura bakmayın :D
Ben yaklaşık 2yıl öncesinde bir laptop aldım lenovo z510 ideapad özellikleri de fena değildi aldığım zaman fiyatı 1800tl civarındaydı şimdi ne kadar bilmiyorum. Pcyi aldığım ilk yıl Watch Dogs, Crysis 3, Assassins Creed 4, Far Cry 4 gibi oyunları çok rahat oynayabilmiştim. Ama bir gün bir dakika bir saniye içinde her şey değişti. CS:GO oynarken bir anda fps 200lerden 30lara düştü o gün bugündür her oyunda pc kasıyor Nereye format atmaya götürsem kasıyor dediğimde inanmıyorlar pcyi açınca anlıyorlar ne demek istediğimi en son format dan sonra w10 kurulu normal akışta pc çok kasmıyor ama tamamen de akıcı değil. Fakat oyunlarda hiç performans alamıyorum. Bunun mantıklı bir açıklaması varmıdır. Zaten vazgeçtim artık uğraşmıyıcam düzeltmek için. İnternet kafeye gideyim dedim geçenlerde hani 30fps yi zor görüyorum evde bi 1-2 saat kafa dinliyeyim dedim ordada ping girdi oynayamadım. Bana oyun oynamak haram herhalde :D yinede merak ettim bu durumun bir açıklaması var mı? her türlü fikre açığım. Şimdiden zaman ayırıp yanıtlayanlara teşekkürler.

Sistem özelliklerim ise şunlar;

İntel core i5-4200 CPU @2.50 GHz (4 CPU's) 2.50GHz
8 Gb Ram
Nvidia Gt 740m ekran kartı 2 gb
İntel(R) Hd Graphics 4600
DirectX 12
Windows 10 pro 64bit

onuryavuzgs
24-06-2016, 00:49   |  #2  
onuryavuzgs avatarı
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

benim önerim güzel bir antivırus programı ile temizle. ekran kartı guncelleştirmelerini kontrol et son surum olduguna emin ol. bilgisayarı yuksek performansda kullan. bu ozellıkle bilgisayarın kasması ımkansız gibi ya yuklenen driverlarda hata var yanlıs yuklendi yada donanımsal bir hata olabilir