PC Playsitation 3 Karşılaştırması

Game Master
28-07-2011, 16:13   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
89 mesaj

Evet arkadaşlar bana göre bilgisayar ve ps3 ün karşılaştırması hatam varsa affola;)

Öncelikle Bilgisayar'ın iyi yanları...
1-oyunların çoğunu bedava olarak indirebilmek.
2-simulasyon vb tarzı daha fazla oyun açması ve eski oyunları oynayabilmek.
3-oyunları save yapabilmek ve geçilmeyen görevlerin save dosyalarını bulup görev atlayabilmek.
4-internetten pack crack yama gibi geliştirmeler ve hileler kullanabilmek.
5-Orjinal oyunlar daha hesaplı 4/1 3/1 fiyatına.
6-Gta IV cyrsis 2 tarzı fsp oyunlarında mause klavye desteği olması.
7-daha iyi grafik detaylarında kaliteli oyun oynayabilmek.
8-multiplayer ve internettte çoklu oyuncu desteği.
9-sonradan oyun kolu direksiyon seti vb bağlayabilmek.
10-ileride oyunların gereksinimine göre sistem yükseltebilmek.

ve Kötü yanları...
1-sistem gereksinimleri oyunları en yüksek detayda açmama (yüksek sistemlerde bu sorun olmaz).
2-fiyatı konsola göre biraz daha ucuz(lcd tv ile birlikte alındığında aynı fiyata hatta daha ucuz fiyata gelir).
3-bazı oyunların pc için geç çıkması ya da hiç çıkmaması...

Şimdide Playsitation 3 ün iyi yanları...
1-oyunları en yüksek detayda açması (sistem gereksinimi sorunu olmaması).
2-fiyatı pc ye göre daha ucuz (not:lcd tv ile birlikte aynı fiyata geliyor).
3-bazı oyunlar sadece playsitationa çıkıyor(gt5vb)

ve Kötü yanları...
1-oyunları çok pahalı.
2-korsan oyun oynama imkanı yok!
3-simulasyon oyunları ve eski oyunlar bulunmuyor.
4-mause ve klavye desteği olmadığı için fsb oyunları zor oynanıyor...
5-grafik kalitesi pc ye göre daha düşük!
6-sonradan pack crakc tr yama vb yüklenemiyor!
7-internetten save dosyası bulunup eklenemiyor.
8-ileride playsitation 4 çıksa aldığın oyunlar ve konsola verdiğin para yeni oyunlar çıkmayacağı için çöpe
gidecek (bkn:psp2).

Sonuca bakacak olursak açık ara bilgisayarın önde olduğunu görebiliriz. Ayrıca bilgisayar olarakta
laptop yerine masaüstü alınca tadından yenmez. Tabi bu benim görüşüm sizdende görüşlerinizi  
bekliyorum herkese iyi forumlar...

Son Düzenleme: Game Master ~ 28 Temmuz 2011 16:19
asdwer123
28-07-2011, 16:25   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
556 mesaj

valla bize bişey bırakmamışssın kardeş konu için teşekkürler :) fakat fsb oyunu derken orayı anlayamadım?

Son Düzenleme: asdwer123 ~ 28 Temmuz 2011 16:28
Kapalı Hesap (186082)
28-07-2011, 16:47   |  #3  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj

Feci halde hataların var. Yazım hatalarını ve normal olarakta hatalarını düzelteyim :)

Alıntı: ömer emre  
Evet arkadaşlar bana göre bilgisayar ve ps3 ün karşılaştırması hatam varsa affola;)

Öncelikle Bilgisayar'ın iyi yanları...
1-Oyunların çoğunu bedava olarak indirebilmek.
2-Simulasyon vb. tarzı daha fazla oyun açması ve eski oyunları oynayabilmek.
3-Oyunları save yapabilmek ve geçilmeyen görevlerin save dosyalarını bulup görev atlayabilmek.
4-İnternetten pack, crack, yama gibi geliştirmeler ve hileler kullanabilmek.
5-Orjinal oyunlar daha hesaplı 1/4 1/3 fiyatına.
6-Gta IV , Crysis 2 tarzı fps oyunlarında mouse ve klavye desteği olması.(PS3de klavye desteği vardır.)
7-Daha iyi grafik detaylarında kaliteli oyun oynayabilmek.
8-Multiplayer ve internette çoklu oyuncu desteği.(Ya multiplayer de ya internetten de ya coklu oyuncu desteği de :) Ayrıca PS3te de internetten oynanabiliyor. )
9-Sonradan oyun kolu direksiyon seti vb. bağlayabilmek.(PS3te de var.)
10-İleride oyunların gereksinimine göre sistem yükseltebilmek.

ve Kötü yanları...
1-Sistem gereksinimleri, oyunları en yüksek detayda açamama (Yüksek sistemlerde bu sorun olmaz).
2-Fiyatı konsola göre biraz daha ucuz(ucuz değil pahalı.Yazım hatası var.)(lcd tv ile birlikte alındığında aynı fiyata hatta PS3-TV, daha ucuz fiyata gelir).
3-Bazı oyunların pc için geç çıkması ya da hiç çıkmaması...

Şimdide Playstation 3 ün iyi yanları...
1-Oyunları en yüksek detayda açması (sistem gereksinimi sorunu olmaması).(Yanlış. PS3te DX11 yok. Ayrıca oyunlar fullde değil. Karşılaştırma yapıldığında medium gibi bişey.Ve çoğu oyun 720p destekliyor.)
2-Fiyatı pc ye göre daha ucuz (not:lcd tv ile birlikte aynı fiyata geliyor).
3-Bazı oyunlar sadece playstationa çıkıyor(gt5vb)(Ona bakarsan 1 ps3 oyunu cıkarken 10 pc oyunu cıkıyor.Online oyunları saymıyorum bile)

ve Kötü yanları...
1-Oyunları çok pahalı.
2-Korsan oyun oynama imkanı yok!(PS3 Kırılabiliyor. Yani var.)
3-Simulasyon oyunları ve eski oyunlar bulunmuyor.(Simulasyon var diye biliyorum.)
4-Mause ve klavye desteği olmadığı için fps oyunları zor oynanıyor...(Alışan için zor değil)
5-Grafik kalitesi pc ye göre daha düşük!(Dostum karar ver. Bi en yüksekte açıyor diyosun bide daha düşük diyorsun.)
6-Sonradan pack, crack, tr yama vb. yüklenemiyor!
7-İnternetten save dosyası bulunup eklenemiyor.
8-İleride playstation 4 çıksa aldığın oyunlar ve konsola verdiğin para yeni oyunlar çıkmayacağı için çöpe 
gidecek.(bknz:psp2).(Niye o oyunlar neyine yetmiyor :P Bu arada playstation 2 kaç yıllık. Hala 2011 oyunları var)

Sonuca bakacak olursak açık ara bilgisayarın önde olduğunu görebiliriz. Ayrıca bilgisayar olarakta
laptop yerine masaüstü alınca tadından yenmez. Tabi bu benim görüşüm sizdende görüşlerinizi  
bekliyorum herkese iyi forumlar...

Not: Playstation 3üm yoktur ve hiç sevmem:)  

Qromodynmc
28-07-2011, 17:17   |  #4  
Qromodynmc avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 127
4,184 mesaj

Kullandığın pcye göre değişir ama açık söylemek lazım,Ps3ün fabrika çıkışı fiyatına kasa toplasak aynı kalitede oynarmıyız bilemem(monitör ses sistemi dahil değl,ps3te ne varsa o)

Game Master
28-07-2011, 18:51   |  #5  
OP Üye
89 mesaj

save arkadaşım ben yazım hatalarının çoğunu düzeltmiştim ama internetim kesildiği için değişiklikleri onaylamamış örneğin bilgisayarın fiyatının daha fazla olcağını belirtmiştim, grafiğini en yüksekte açmaktan kastım pc deki gibi sistem gereksinimleri olmamasından kaynaklanır. Ayrıca ilgin için teşekkür ederim :))

Kapalı Hesap (186082)
28-07-2011, 22:26   |  #6  
Kapalı Hesap
1,770 mesaj
Alıntı: ömer emre  
save arkadaşım ben yazım hatalarının çoğunu düzeltmiştim ama internetim kesildiği için değişiklikleri onaylamamış örneğin bilgisayarın fiyatının daha fazla olcağını belirtmiştim, grafiğini en yüksekte açmaktan kastım pc deki gibi sistem gereksinimleri olmamasından kaynaklanır. Ayrıca ilgin için teşekkür ederim :))
Peki :)

metaksan
10-08-2011, 10:32   |  #7  
Taze Üye
2 mesaj

Xbox 360 da listeye konabilir..

Ben de bugünlerde kinect almayı düşünüyorum..