pc sorunu

blackpearl
05-03-2007, 15:46   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

slm arkadaşlar.Yeni bir sistem topladım.Ama baazı soruunlarım var.yardımmlarınızı bekliyorum.

1.sorrunuumm şu:Anakartın ses çııkışınddana sess  gelmiyyo.yani onboard ses kartı var..Sounndmax 5.1.bunun driverini yüklediğğiim zaman anakarttakki ses çııkışları ses vermiyo.Sadece kasaanın ön paneşlllindeki kulaklık girişinnden ses alabiliyorum.Anccak sses kartıının driverini kaldırınca wiindoows kendi içinde bbir driver  yüklüyo ve  hem arkadan hhemde ön paneeldden hoparrlöörü bağlayınca sses aalavbiliyorum.Bunun sorunu nedir acaba?

2.bir soorunummda kklavyeyle ilgili.KLAVVYE BAZEN KKİTLENİYO:Yazmıyo.yyadaa çooğu zaman bir harrfe basınca 4 5 tanne yyazıyo.denetim amsasındaki klavyee ayarlarıından herşeyi en düşükk ayara  getirdim yine aynı.Bazende shift tuşu basılı kalıyo ve hiç biişii yapmıyo.Yeni klavye aldım gene  aynı.Bu sorunun kaaynağı ne.

Biirdde bu sistemde bii uyummsuzluk olabbilirmi.Belirtirseniz seviniriim.
Sistem :

AMD 3500mhz AM2 64 bit işlemci
Asus M2Npv-mmx anakart
1gb ddr2 667  mhhz ram
Asus 5512 mb x1600 pro ekran kkaartı
250 gb sata2 hdd
Lg 18x dvd-rw
Feel  huricane 460 watt  kasa

Yardımm ederseniz çok sevinirim.şimmdiden teşekkürler.

egemengiga
05-03-2007, 16:41   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,298 mesaj

bu sorunlari cozmek icin once isletim sistemini tekrar kur. bunu denemissindir zaten. sorun bir cok nedenden kaynaklanabilir. uzaktan cozmek zor. ama ekran karti uyumsuzlugu olabilir. bence aldigin yerin teknik servisine goturmelisin. anakart i iyice test etmek gerekir.

ses kartiyla ilgili sorun, kart uzerinde on panel kablosunun yanlis baglanmasindan kaynaklanabilir. bazi anakartlarda hem HD cikisi hem de AC97 icin standart cikis olabiliyor.