PC SÜREKLİ RESETLİYOR

despotya
30-04-2007, 16:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

PC Mİ açmaya çalıştığımda windows xp başlangıç sayfasına kadar geliyor fakat bundan sonra tekrar makina resetliyor  güvenli modda çalıştırmayı ve hatta formatlamayı denedim ama bitürlü makinayı açmayı başaramadım ilk aklıma gelen ram da olabilecek bi sorundu ram ı çıkarıp tekrar taktım ama fayda etmedi sorunun  neden kaynaklandığı hakkında bana yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler

Son Düzenleme: Serkan Karadaş ~ 30 Nisan 2007 20:50
Borga-x
30-04-2007, 17:07   |  #2  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

RAM veya PSU sorunun var arkadaşım.Yeni RAM deneyebiliyorsan dene yoksa yenisini al.Kendi RAM'lerini takıp çıkarmakla olmaz o iş. Başka RAM'lerle aynı sorunu verıyorsa o zaman PSU kaliteli değil ise hemen değiştir derim. Yoksa bütün bileşenlerin bir zaman sonra PSU'nun bozulması yüzünden yanıp kül olabilir.

ve www.gigatek.com.tr adreslerinden araştırmanı yap derım.

aytacali
30-04-2007, 18:25   |  #3  
Yıllanmış Üye
719 mesaj

derdin bende ?
şimdi windows me kuallana arkdaşın var mı?
varsa devam edelim .
şimdi me den bir tane başlagç disketi oluştur
ondan sonra tak diskete
eğer hardik bir kaç ğaraçaya bölmüş isen devam edelim ..
örn :
c:\belgelerim\copy to music\d:mp3
gibi yolla
sonra bu işlemi yaptıktan sonra
başlık diskerinden 2. seçeneği seç
sonra çıkan
A:\> format c: q

format atıldı
bilgisayar reset
bilgisyar açılırken delete tuşuna bas
bıos ayarların soldan 2. seçeneği seç
üstden 5. yada 4  seçeneği seç orda
floopy yazar onu cd rw yada cd yap
sonra tak cd si bilgisayar reset devamı xp yi kur
------------
Arkadaşım ben senin karılartığın sorunu ben eski bilgisayarla her ay karşılaşıyordum allah tan şimdi süper bir tane var
bilgisayarı görsem yaparım ama .........
sana kolay gelsin ben

despotya
30-04-2007, 19:07   |  #4  
OP Taze Üye
7 mesaj

ilk olarak yardımın için teşekkürler pc mde 1 ay kadar önce ram ekran kartı ve ana kartımı değiştirdim agp idi pcı expresse döndüm sorun yinede ram dan mı yoksa hard disckten mi kayanlanıyor acaba disck diyorum bi başka arkadaş disck olabileceğini söyledi sence disck sorunu olabilirmi tşklr

despotya
30-04-2007, 19:11   |  #5  
OP Taze Üye
7 mesaj

YARDIMIN İÇİN TŞKLR ŞİMDİ DENİCEM UMARIM SONUÇ ALIRIM KOKTUĞUM HARD DİSCK SORUNU OLMASIN BOZULMAMIŞTIR UMARIM TEKRAR TŞKLR

aytacali
30-04-2007, 20:30   |  #6  
Yıllanmış Üye
719 mesaj

bir ram olsa : bilgisiyar hiç açılmaz
hardiskten :   bilgisayar hiç açılmaz
sorun : kablolar olabilir genellikle gevşek kablolar sorun çıkartır tam takılmayan

egemengiga
01-05-2007, 01:05   |  #7  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

despotya,

sen bana bilgisayarinin ozelliklerini ayrintili sekilde yaz ilk bas. boyle yardim edilmez hic bir sey bilmeden. benim on tahminim Borga-x in de belirttigi gibi PSU olabilir. ya da CPU asiri isiniyor olabilir. ozellikleri ayrintili sekilde yazinca kesin sonuca ulasabilir.

aytacali
bir ram olsa : bilgisiyar hiç açılmaz
hardiskten :   bilgisayar hiç açılmaz
sorun : kablolar olabilir genellikle gevşek kablolar sorun çıkartır tam takı
aytacali,

RAM de HDD de sorun yaptiginda PC acilabilir ancak bozuk bolumlerde islem yapilmak istenildiginde mavi ekranda hata verir ya da reset atar. arkadasin PC sinin ozelliklerine gore parcalari tek tek deneyerek sorunlu olani bulacagiz.

Son Düzenleme: egemengiga ~ 01 Mayıs 2007 01:06
despotya
01-05-2007, 08:10   |  #8  
OP Taze Üye
7 mesaj

İLK OLARAK YARDIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER
PC MİN  özellikleri anakart asus p5 mx vifi ekran kartı asus en7600gs nvidia cip setli ram tek parça 1gb kingston hart disck 200gb ide samsung işlemci p4 3.0
bu sorunla ilgili konuştuğum çoğu kişi hard disck ile ilgili olduğunu söylediler işlemci arızalı olsa makina hiç açılmaz,ram sorunu olsa makinada mavi ekran gelir,ekran kartı olsa görüntü hiç gelmez dediler akla gelen son sorun disck oldu sence sorun disck olabilirmi tekrar teşekkürler

egemengiga
01-05-2007, 09:29   |  #9  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

"formatlamayı denedim ama bitürlü makinayı açmayı başaramadım" yazmissin. acilmiyor derken XP kurulum ekranina mi gelemedin? yoksa monitore goruntu hic mi gelmiyor? HDD dahil bir cok parcada sorun olabilir tabiki. bunu eleyerek bulmamiz gerek. HDD bozuk olsa bile BIOS ekranina girebilmen gerek.

black_flood
01-05-2007, 09:54   |  #10  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

bu sorunun aynını bende bir pcde yaşıyorum şuana kadar gördüğüm en mantıksız cözümü gördüm.anakartın biosu arızalanmış ama sadece bozulmaylan kalsa neyse işlemcide bioslan birlikte bozulmuş durumda başka anakarta taktım 2.0 ghz işlemci 26000 ghz gördü ve inanamadım tekrar eski anakartına taktım 2.0 ghz görüyor ama xp açılış logosuna geldimi kilitleniyor.kendi anakartına 1.4 işlemci taktıydım bozuk bios onuda bozdu. hdd sorununa gelince biraz teste bakar başka pc'ye bağlayıp dene eğer onda windows çalışırsa düzgün kurulup benim yaptığımı dene işlemci anakart değiş tokuş takas yap bu şekilde çözülür eğer sorun hdd'de değil ise.

despotya
01-05-2007, 13:24   |  #11  
OP Taze Üye
7 mesaj

EWET XP KURULUM  EKRANI GELMİYOR

egemengiga
01-05-2007, 14:04   |  #12  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

BIOS ayarlarini sifirlayarak kurulumu tekrar dene. kurulum ekrani gelmiyorsa optik surucunde ya da kurdugun CD de sorun da olabilir. yukarida arkadas yazmisti sanirim. baska birisinden HDD odunc al ve dene. eger ayni sorunu yaparsa hdd elenmis olur.

erks
01-05-2007, 17:22   |  #13  
Yeni Üye
30 mesaj

kurulum ekranı hiç başlamıyorsa sorun biosta cdromu 1. olarak ayarlanmamıştır.kontrol edersen iyi olur

despotya
02-05-2007, 17:34   |  #14  
OP Taze Üye
7 mesaj

YARDIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER ÖNERİNİ DENİCEM

despotya
02-05-2007, 17:34   |  #15  
OP Taze Üye
7 mesaj

YARDIMIN İÇİN TEŞEKKÜRLER ÖNERİNİ DENİCEM