PC Topladım beceremedim galiba :(

stanger79
27-02-2014, 14:28   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Arkadaşlar bu kez ben yapmalıyım dedim ve elime geçen parçaları aldım ve toplamaya başladım. sonunda sistem açılıyor ama 15 saniye sonra kapanıyor çıkan ekran şekilde ki gibi.. bana pc yi bilgisayarcıya götür! dene daha iyi tavsiyelerinizi bekliyorum çünkü kendim yapmak istiyorum.. neyi yanlış yada eksik yaptım?

elimdeki hdd fid girişli yani eski tip soketli olduğundan bir adet converter alıp sata girişine taktım. alttaki resimdeki gibi

pc açılıp şekildeki ekran çıkıyor 5 10 saniye sonra sistem kapanıyor acaba neyi yanlış yapıyorum?

Son Düzenleme: stanger79 ~ 27 Şubat 2014 14:36
DiamondMines
27-02-2014, 18:04   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: stanger79  
Arkadaşlar bu kez ben yapmalıyım dedim ve elime geçen parçaları aldım ve toplamaya başladım. sonunda sistem açılıyor ama 15 saniye sonra kapanıyor çıkan ekran şekilde ki gibi.. bana pc yi bilgisayarcıya götür! dene daha iyi tavsiyelerinizi bekliyorum çünkü kendim yapmak istiyorum.. neyi yanlış yada eksik yaptım?

elimdeki hdd fid girişli yani eski tip soketli olduğundan bir adet converter alıp sata girişine taktım. alttaki resimdeki gibi

pc açılıp şekildeki ekran çıkıyor 5 10 saniye sonra sistem kapanıyor acaba neyi yanlış yapıyorum?

Hangi parçaları aldın be takdın? Nasıl birleştirdin açıklarmısın...?

GannicusS
27-02-2014, 18:14   |  #3  
GannicusS avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
467 mesaj

Bilgisayardan dıt diye sesler geliyo mu?Bios  sıfırla olmazsa.

stanger79
28-02-2014, 16:56   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

hallettim sorunu teşekkürler.. kasanın usb bağlantılarını yanlış bağlamışım ondan sistem kapanıyormuş düzeldi..