pc ve format

kudo
06-12-2007, 13:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
807 mesaj

abi pc ye sık sık format atarsak pc ye bi zarar veririmiyiz mesela disk alanında nebileyim sisteminde bi eksiklik yaratırmı tabi ole haftada bir format atmada olmaz  yani  2 ayda bir 3 ayda bir pc bozulursa veya virüs girerse nebileyim bi sorun olursa ve format atarsak pc ye ne gibi bi zarara uğratırız ??

Banned
06-12-2007, 13:42   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
181 mesaj

arkadaş mecbur kalmadıkça atma format çok atarsan harddiskin ne
hale gelir ondan sonra pc yavaşlar bidaha format atayım dersen
işte o zaman atamassın çünkü harddisk gittiği için format yarıda kalır yüklenmez

Borga-x
06-12-2007, 13:43   |  #3  
İlk Maestro
11,767 mesaj

Sorun kısa vadede olmaz ama uzun vadede format atmak HDD üzerinde zamanla bad sectorler oluşturabılır.. Buda HDD'ını kullanılmaz hale getırır.. Tabı bu 6-7 senede olacak bır sey..

kudo
06-12-2007, 15:13   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
807 mesaj

anladım yani ole kolay kolay pc ye bişey yapmaz diyorsunuz  ben pc yi 3 yıl once aldım ozamandan beri  10 defadan az format cektim yani 10 u geçmemiş bence :P  neyse çok teşekür ederim şuanda  

başlata ara var o çalışmıyor  sistemi geriyukle calışmıyor  javaspritle olan kodlara tıklayamıyorum tıklasamda acılmıyor  javaspritle olan şeyleri pc acmıyor youtube videolarını zileyemiyorum şuanda sorunlarım bunlar bu sorunların yuznden format atacam