pc'ye uzaktan erişim

erim
12-05-2006, 03:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
13 mesaj

pc yi uzaktan açma-kapama konusuda işlense cok güzel olacaktı...

tolga2207
12-05-2006, 15:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Symbian işletimli cep telefonları yardımıyla bu tip şeyler yapılıyor. Winamp kontrolünden emule yönetmeye kadar çok çeşitli şeyler yapılabilir.

ila
13-05-2006, 23:24   |  #3  
Yeni Üye
30 mesaj

benim sony ericcson k700i tlf.ile bu işi yapabiliyorum

erim
14-05-2006, 22:51   |  #4  
OP Taze Üye
13 mesaj

benim kastettiğim uzak kavramı bayağı bir uzak oluyor... oda içinde değil... şehir dışındasınız mesela... evde pc kapalı.. siz bunu cep telefonu ile açıp..işinizi halledip sonra kapatabiliyorsanız bunu nasıl yaptığınığınızı banada anlatırsanız sevinirim...wake on internetin cep telefonu versiyonu ise söylediğiniz olay gercekten öğrenmek isterim..

tolga2207
14-05-2006, 23:17   |  #5  
Yıllanmış Üye
793 mesaj

Symbian işletim sistemli telefonlar dışında bunun yapılabildiğini bilmiyordum. Öğrenmiş oldum. Bu konu hakkında pek bir bilgim yok. Sadece emuleyi denemiştim. İstediğin tüm bilgiyi www.cepforum.com dan edinebilirsin. Emule hakkında ise emule-project.net ten bilgi alabilirsin.

obaci
02-06-2006, 11:21   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
LÜTFEN YARDIM... PC'den PC'ye CHIP'in bu ay verdiği Remote Administrator programı ile erişmeyi deneyen ve başarabilen varmı. Ağdaki bilgisayarlar arasında ben beceremedim. Nerede hata yapıyorum. CHIP'te eksik anlatılan birşeymi var acaba. Her iki bilgisayara da programı kurdum. Ancak hedef bilgisayarıma ulaşmak istediğimde IP adresi yerine bilgisayarın ağdaki adını yazıyorum. Ama bağlanıyor diyor birsüre bekleyip Servere bağlanamadı diyor. Şimdiden teşekkürler.

cemcoskun
11-08-2006, 15:58   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

programı tekrar kur sonra connect to ip adresini yaz use default port,full control de
baglanması lazım..

enesberfe
11-08-2006, 16:58   |  #8  
Üye
57 mesaj
obaci
Merhaba arkadaşlar,
LÜTFEN YARDIM... PC'den PC'ye CHIP'in bu ay verdiği Remote Administrator programı ile erişmeyi deneyen ve başarabilen varmı. Ağdaki bilgisayarlar arasında ben beceremedim. Nerede hata yapıyorum. CHIP'te eksik anlatılan birşeymi var acaba. Her iki bilgisayara da programı kurdum. Ancak hedef bilgisayarıma ulaşmak istediğimde IP adresi yerine bilgisayarın ağdaki adını yazıyorum. Ama bağlanıyor diyor birsüre bekleyip Servere bağlanamadı diyor. Şimdiden teşekkürler.
pc nin ip adresini yazarak denediğinde oluyor mu bilmiyorum ama networkte kullanıyorsan antivirus programının firewall ayarlarını gözden geçirmelisin.

enesberfe
11-08-2006, 17:03   |  #9  
Üye
57 mesaj
erim
pc yi uzaktan açma-kapama konusuda işlense cok güzel olacaktı...
en basit anlatımla anakartında auto power up özelliğin varsa istediğin saatte açılmasını sağlayabilirsin.

ayrıca www.logmein.com

bu siteyi bir incele derim ayrıntısını anlatmıyacağım banada sadece site adresini vermişlerdi :)
internet explorer üzerinden pc ni remote edebilirsin.
kolay gelsin.

Mehmet02
30-08-2006, 18:59   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba arkadaşlar ben bu dosyaları web'e kaydetmek istiyorum ama hangsi limitsiz saklayabiliyor

mfo6499
01-10-2006, 08:18   |  #11  
Taze Üye
1 mesaj
erim
benim kastettiğim uzak kavramı bayağı bir uzak oluyor... oda içinde değil... şehir dışındasınız mesela... evde pc kapalı.. siz bunu cep telefonu ile açıp..işinizi halledip sonra kapatabiliyorsanız bunu nasıl yaptığınığınızı banada anlatırsanız sevinirim...wake on internetin cep telefonu versiyonu ise söylediğiniz olay gercekten öğrenmek isterim..
Sayın Erim

Bu işi başarabilecek bir elektronik devre tasarlayabileceğimi sanıyorum. evden iş yerinideki pc'yi yahut iş seyahatinde iken başka şehirden evdeki pc'yi açmak yada kapatmak mümkün. Bu konu gerçekten bir ihtiyaçmıdır sizce. Yada böyle bir imkana kavuşmak isteyen kaç kişi olabilir. Merak ettim.

hacker_23
01-10-2006, 22:58   |  #12  
Yıllanmış Üye
744 mesaj

Arkadaşlar PC yi uzaktan açmak için okdr kasmanıza gerek yok öncelikle pc nizi wakeup on lan özeliğini kullanarak ethernet portunu kullanarak internete bağlayın modem hep açık dursun pc kapalı iken statik ip için geçerlidir söylediğim uzaktan erişim ile pc ye ulaşmaya çalışın büyük ihtimalle pc niz açılacak ve bi 2-3 dk sonra sizden şifre ile pc ye erişim hakkıa sağlayacaktır eğer uzaktan erişimle olmasaa cafeplus programıyla ip girilerek pc yi açabiliyorsunuz tabi bu durumda diğer pc de client olması gerkiyor

TARKAN_81
04-10-2006, 16:53   |  #13  
Taze Üye
3 mesaj

merhabalar

bana bu ayın A'dan Z'ye eklentisini acrobata çekebilecek olan varmı??

TuncaBozkurt
04-10-2006, 17:02   |  #14  
Yıllanmış Üye
4,805 mesaj

çeşitli pdf converter programlarıyla(ücretli veya freeware) bu işi yapabilirisiniz.
bir program:
solid pdf converter
veya adobe un sitesi üzerinden bir web sitesi ya da belgeyi pdf ye dönüştürmek mümkün.ama ücretsiz sürüm üyeleri 10 adet dönüşüm yapabiliyor.