pc yi kapatıyorum tekrar açılıyor ne iş?? yardım p

recato
29-06-2007, 01:34   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
29 mesaj

arkdaşlar bilgisayarı kapatıorum düzgünce kapanıyor (windowsla alakası yok die düşünüorm) kapanıyor 1 sn sessiz kalıyor ve tekrar açılıyor..
bende psu nun arkasından kapatıyorum psuyu açınca bazen direk açılıyo bazen açılmıyo normal kasadan açıyorum..
bu olay 6-7aydır dewam ediyodu psu da proplem wardır die düşünüodum psu yu deiştirdim aynı sorun dewam ediyo :(:(
ayrıca biosu default yaptm hatta pili de çıkarttm taktım hala dewam edio.. biosun power bölümünü de kurcaladım bi kaç kombinasyon yaptım yine olmadı??
tam olarak bios dan ayarı warsa yazabilir misiniz
biosdan deilse anakartmda mı proplem war ?
board msı k8n no4-f 7125-030
tşk& saygılar

ExCeLLiuM
29-06-2007, 01:59   |  #2  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

BIOS tan dicem ama BIOSU resetledikten sonra böyle yapmaması lazım.

Belki kasanın power düğmesinde sorun var. sürekli kısa devre yaparak pc nin tekrar açılmasını sağlıyor. Ya da bu düğmeden anakarta bağlanan kablda bir temas gibi birşey olabilir.

BIOS tan Wake Up On Lan veya Power On By External Modem gibi seçenekleri DISABLE yap.

Ayrıca güç ayarlarıda always on gibi bir seçenek aktifse onuda değiştirmeyi dene. eğer böyle bir seçenek varsa.

power lost restart gibi bir seçenek vardır onuda bul ve devre dışı bırak.

recato
29-06-2007, 02:13   |  #3  
OP Yeni Üye
29 mesaj

Belki kasanın power düğmesinde sorun var. sürekli kısa devre yaparak pc nin tekrar açılmasını sağlıyor. Ya da bu düğmeden anakarta bağlanan kablda bir temas gibi birşey olabilir
KorsanNetTeam,
kasayı da psu ile birlikte deiştirdim kablolar ve düğmede deişti dolayısıyla..
çok saol ama çok muhalefetmiş gibi hissettim şimdi kendimi:)
ama diğer dediklerini bios da denicem
tşk...

ExCeLLiuM
29-06-2007, 02:16   |  #4  
ExCeLLiuM avatarı
Yıllanmış Üye
1,149 mesaj

sadece psuyu değiştiğini belirttiğin için, ihtimal dahilinde olan bir şeyi önerdim. Eğer kasayıda değiştim deseydin laf olsun diye yazmazdık boşu boşuna.

Sen dediğim BIOS ayarlarını değiştirmeye çalış. Umarım problemin çözülür.

erkanc
29-06-2007, 11:29   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

bence ledlerin bağlantısını power kablolarının bağlantısını yapamadım veya yapmadılar anakartın kitapçığına bakarak yapabilirsin

Borga-x
29-06-2007, 11:34   |  #6  
İlk Maestro
Teşekkür Sayısı: 2
11,767 mesaj

eger bu cozumlerın hıcbırı uymuyosa o zaman anakartında sorun var garantısı varsa bence teknık servıse ver.