Pcde Kasma Sorunu

Bu forum kilitli bir forumdur. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
kılıç86
31-08-2012, 11:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Merhaba windows xp intel pentium dual cpu e2200 2.20 ghz işlemci 2 gb ram ve atı radeon hd 2400 256 mb ekrankartı donanımlı pc mde flash videoları izlerken kasma ve seste titreme sorunu yaşıyorum bu durum bilgisayarım yeni açılırken ve bilgisayarımdaki oyunları oynarkende oluyor en basit oyunu bile oynayamıyorum hemen ağırlaşıp kasıyor öneriniz nedir şimdiden teşekkürler.(ccleaneri denedim bi sonuca ulaşamadım)

Kerem49
31-08-2012, 12:42   |  #2  
Kerem49 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
52 mesaj

donanım değiştirmeyi düşünmüyosan advanced system care 5 programını dene ,olmadımı diski birleştir , o da olmazsa eğer bir virüs programın varsa kaldır ( tabi dikkatli kullanıyorsan ) silebiliceğin programları sil kısacası donaımda oynama yapmıycaksan yazılımı hafiflet biraz olsun rahatlatır

Alper Çağlar
31-08-2012, 16:01   |  #3  
Alper Çağlar avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
450 mesaj

arkadaşın söylediği gibi  "Advanced system care 5"  ile gerekli ayarları yaptıktan sonra derin bakım yap ayrıca alet kutusunda standart problemeler için hazırlanmış olan  "windows düzeltici" yi kullan

ama sana asıl tavsiyem driverlerini yeniden yükle bu iş için drivermax yada lisans bulabilirsen driverscanner (türkçe) seçeneği mevcut kullan

her iki programda pc yi tarayarak güncellenmesi gereken driverleri otomatik olarak bulup güncelliyor

ayrıca advanced system care 5 alet çantası içinde de bir driver güncelleme programı mevcut

driver güncellemeside problemi gidermediys muhtemelen donanımsal bir arıza da olabilir

ram lerin yerine iyice oturup oturmadığını bir kontrol et istersen

kılıç86
31-08-2012, 19:21   |  #4  
OP Taze Üye
6 mesaj

Yardımlarınız için Teşekkürler söylediklerinizi deneyeceğim

kılıç86
01-09-2012, 23:51   |  #5  
OP Taze Üye
6 mesaj

Arkadaşlar dediklerinizin hepsini yaptım ekran kartının sürücüsünü güncelledim ramlari kontrol etmedim ama 2 gb ram görünüyor sistemde d yi formatlamaıştım acaba d de virüs var ondanmı yapıyor acaba bu akşam yine bi format atıcam temiz 2 tarafada öyle deneyecem birde fark edecekmi bakalım cpu kullanımı yer yer 85 90 lara çıkıyor tahminimce ondan kaynaklanıyor mesela chromeda mynet çanak okey oynarken kişisel facebook hesabımda firefoxun eski bi sürümünde kurumsal facebbokk hesabımı açıyorum birde müzik açınca müzik resmen bayıyor yada takılıyor sürekli

kılıç86
06-09-2012, 00:37   |  #6  
OP Taze Üye
6 mesaj

iki bölümede format atıp dps ile driverları tekrar yükleyince sorunum çözüldü cevap veren arkadaşlara teşekkür ederim