Pcyi uyku moduna aldım şimdi tepki vermiyor

wantonx16
16-06-2016, 21:08   |  #1  
wantonx16 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Herkese merhaba

Dün gece pc 20 dk açık kalıp kendi kendisine uyku moduna geçiş yapmıştı. (Fanlar filan da durdu hazır bekleme değil) bayağı yorgundum direk uyumuşum sabah uyku modundaydı mouse den ışık geliyodu hala uyku modunda diye bastım mouseye klavyeye filan ama pc hiçbir tepki vermedi. Hdd işlemci ramlar filan geçtim fanlar bile çalışmıyor yani sanki az güç tüketimi yapıyor hala pc ve çalışmıyor hiçbirşey.

Kabloları söküp 1 dk güç düğmesine basılı tuttum konsandatör ler boşalsın diye taktım kabloları yine aynı

güç kablosu takılı ikenanakartın içindeki güç geldiğini gösteren ve ethernet kablosunun bağlı oldugunu gösteren ışıklar yanmakta 

Açtım kasayı bios pilini çıkarıp taktım ramlari hdd kablolarını söküp fön makinesinin soğuk ayarıyla bi tozlarını aldım zaten çok toz yoktu
Taktım işte yine aynı durumda tekpi vermiyor kasa
Herşeyi söküp sadece işlemci ve ram takatak çalıştırmayı da denedim yine açılmadı.

Bikaç gün önce 2 gece daha böyle uyku modunda kalmıştı ilk seferde pc yi kapanmış halde buldum (mouse ışığı da sönmüştü) diğer gece normal uyku modunda kalmıştı pc
Bugün de anlamsızca tepki vermemekte

Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler

Sistem Bilgilerim
  • Toplama kasa
  • Windows 7 Ultimate 32-bit
  • Intel Pentium 4, 3ghz
  • nVidia Ge Force 430
  • Google Chrome
  • - Kullanmıyorum -
  • 2048 MB
  • - Bilmiyorum -
  • - Bilmiyorum -