PDA ların PC lerden eksikleri

HPQ-User
01-06-2009, 21:36   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mkserif sormuş:
Bu soruyu ancak sizler cevaplayabilirsiniz:

Bir cep telefonu veya PDA nın tıpkı bir PC gibi normal internet sayfasından (wap değil, www.bankaadi.com.tr adresinden) bankacılık işlemlerini yapabildiğini anlayabilmemiz için onun özelliklerinde hangi bilgiler bulunmalı?...
Atıyorum: WLAN and HSDPA mı?
yoksa: umts and browser mi?
ya da: dgtr MTSK, UVY, LAN BE ,YETER-BE mi?

Bilen varsa açıklasın!.. Lütfen.. Bir de bu harflerin ne manaya geldiğini bir müşterinin(yüksek okul mezunu,ilkokul demiyorum) anlayabileceği şekilde anlatan bir site veya kitap var mı allah aşkına!...

Bunları sadece üretici bilecekse müşteri neye göre cep telefonu satın alacak?... Bunu hiç düşünmüyorlar mı?

Saygılar...
MKemal

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
vista

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0; Trident/4.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.5.30729; .NET CLR 3.0.30618; InfoPath.2)

mancukya
01-06-2009, 22:23   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 4
2,844 mesaj

hepsi farkli seyler Türkiyede yasiyorsan HSDPA zaten yok bildigim kadari ile 3g (UMTS)sadece Turkcelde var oda heryerde yok.
Gprs ve onun bir üstü Edge genelde 3 sirkettede var.
Wifi kendi makinene yada sifresini bildigin modemlere girmek icin kablosuz agdir.
Browser tarayici olayi ise kullandigin alete göre simbian, iphone, winmobile vs vs göRe degisir safari, opera, internet explorer vs vs.