pdf ya da resim dosyası düzenleme

cmergun
16-03-2013, 23:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

yapmak istediğim herhangi bir pdf ya da resim dosyasını açıp, içinde çerçeve içine alarak seçtiğim her parçayı ayrı bir dosyaya kaydedecek kaydederken bana  yeni yerini ve adını soracak bir program arıyorum. Böyle bir program var mı?

ben matematik öğretmeniyim PDF ya da resim dosyası şeklinde taradığım testler var. Bu testlerde ki soruları tek tek seçip dosyalara atıp daha sonra çağırdığımda pdf  ya da resim dosyası biçiminde düzenleyip sunacak bir program arıyorum. Yardımcı olabileceklere şimdiden teşekkürler.

Sistem Bilgilerim
daMned
17-03-2013, 01:31   |  #2  
daMned avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
138 mesaj

Hocam Nitro Pdf programı size yardımcı olabilir belki. Buradan ulaşabilir ve açılan sayfada alt kısımda program özelliklerini açıklamaları okuyabilirsiniz. Umarım isteğinize yöneliktir.

murat5038
17-03-2013, 13:00   |  #3  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

Resim dosyalarını Paintte düzenleyip farklı kaydet dedğinizde istediğiniz yeri ve adı yazıp hangi formatta kaydetçeğinizi söylüyor zaten.

PDF de ise Düzenleme işlemi çok uğraştırıcı olabilir.Çünkü pdf içindeki resim dosyalarını aktarmak değiştirmek vs bunları yapcak program çok az ve Korumalı ise Hemen hemen imkansız.

PDF resder veya editor gibi programları deneyebilirsiniz bunlardada farklı kaydet Tıklayıp(save as) Desteklediği format biçimini ve Adını düzenleyebilirisiniz.

cmergun
17-03-2013, 13:22   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

ilginiz için sağolun. Sanırım anlatamadım. Paint le ya da Word le yapabiliyorum. Yalnız çok zamanımı alıyor her sayfa her farklı test farklı büyüklükte olduğundan onları yeni sayfaya ayarlamak tek tek ad vermek çok uzun sürüyor. Ben bunu yapabilen bildiğiniz pratik bir program var mı diye sormuştum.

çhip10line
17-03-2013, 13:41   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 114
864 mesaj

resim formatında kaydetmesi işini görecekse ekran görüntüsü alan her hangi bir program işini görür.. benim kullandığım en iyi program gadwin printscreen programı almak istediğin yeri çerçeveye alıyorsun üstüne çift tıklıyorsun belirlediğin konuma jpg formatında kaydediyor.

örnek:

Nesli Ayan
13-08-2015, 14:40   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

pdf düzenlemede oldukça fazla seçenek veren bir program var oldukça memnun kalmıştım : 

http://www.apowersoft-tr.com/pdf-duzenleyici

Düzenleme seçenekleri baya baya geniş.