perfect xp cd si

HPQ-User
25-01-2009, 19:17   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

ozgur sormuş:
ben bugun bır bılgısayarcıdan perfect xp cd sı aldım yanlıs duymadınız cd sorunsuzca bılgısayara kurulumunu gerceklestırdım ıcınde antıvırus programı fılan var acaba bu perfect xp cd sı gercek xp mıdır yoksa demo mu

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
onemı yok

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.4) Gecko/2008102920 Firefox/3.0.4

Banned
25-01-2009, 19:27   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Xp geçektir hatta fazla gerçektir, etkinleştirme vs. istemez. Editlenmiş oynama yapılmıştır. Yalnız dikkkat ne kadarı ile oynanmıştır içerisine zararlı kod eklenmişmidir bilemezsiniz. Güveniyorsanız ve sorun yoksa kullanın. Ayrıca bilgisayarcıdan almaya ne gerek var nette birçok türlü türlü sürümü mevcuttur. İstediğinizi kendiniz de indirip cd ye yazdırabilirdiniz.

Mustafa Arslan
25-01-2009, 19:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
411 mesaj

cakma bir xp alınmıstır oynanmıstır etiket olarak perfect excellent yazılmıstır gule gule kullan Gülümseme

glck
25-01-2009, 19:55   |  #4  
Üye
77 mesaj

bilgisayarcıdan aldım diyorsun sen almassan bilgisayarcıya formatlattırsan da bilgisayarcı aynı cd den formatlayacaktı....deyilmi ama....o zaman herkes aynı tarz cd i kullanıyor format için....bildiğim kadarıyla sorun olmaz...ben kendi bilgisayarımı formatlıyorum sorun olmadı....umarım sorun çıkmaz....

_cypher_
25-01-2009, 21:40   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,389 mesaj

bu tur cd leri kurmadan once antiviruslerle taratın + kurulumdan sonra bi daha taratın virus entegreli olabilirler

korkmam37
14-03-2010, 09:40   |  #6  
Taze Üye
3 mesaj

arkadaş sen de benim kullandığım xp gibi perfect xp kullanıyorsun yani çakma orjinal olduğu için
windows sınamasından kullandığımız xp geçemez ve şöyle bir uyarı gelir (Dikkat yazılım sahteciliği
kurbanı olabilirsiniz) Bu uyarının gelmemesi için güncellemeyi yap fakat windows sınamasından kaç
ben hep bu şekilde yapıyorum ve sorunsuz xp kullanmaya devam ediyorum.

korkmam37
14-03-2010, 09:48   |  #7  
Taze Üye
3 mesaj

Hem de khramn arkadaşın dediği gibi internetten perfect xp adında arayıp indirebilirsin

StyleALP
14-03-2010, 09:50   |  #8  
StyleALP avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,601 mesaj

Selam;

Perfect XP, XP nin üzerinde oynanmıştır. Microsoft tarafından bir etkisi olmadan kullanıcılar tarafından düzenlenmiştir. Şahsen gereksiz ve zararlı olduğunu düşünüyorum. Gereksiz temalar ve gereksiz iconlar.

Ya Orjinal bir XP sürümüne geçin veyahut en iyisi Windows 7.

bosluk
14-03-2010, 10:22   |  #9  
bosluk avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
1,894 mesaj

Evet, aslında yaptıkları fazla birşey de yok o tarz cd'ler için. Windows Genuine Advantage Validation (ki MS'in orjinallik kontrolü yasal dosya adıdır) şeklinde bir arama ve bir süreliğine sorunsuz güncelleştirmeler, aktivasyon, vs..

Arkadaşlarımızın dedikleri gibi son derece gereksiz ve hafıza harcayan uygulamalar, herşeyin eski püskü sürümleri, bazılarının içinde hazır gelen truva atları ile yeni kurulum sonrasında bile sistem, bir XP için sanki kurulum üzerinden 5-6 ay geçmiş gibi yavaştır doğal olarak. Perfect, Black, Gold, Hiper, Süper... bu tip işletim sistemlerinden ve bu şeylerin umarsızca yayılmalarını sağlayan bilgisiz bilgisayar satıcılarından uzak durun...

Bilal1903
27-04-2010, 10:58   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

selamlar öncelikle, perfect xp normal xpnin modifiyelenmiş halidir,  programlar entegrelenmiş updateler yapılmış halidir, kullanımı güzel, ama benden size tavsiye , eğer bilgisayarınızı önemli işler için kullanıyorsanız normal xp pro kurun derim, daha sağlıklı ve ömrü daha uzundur, zaten perfect xpye entegre edilen programları kendinde kurabilirsin fazla zamanınıda harcamaz. demek istediğim şu herşeyin orjinali daha iyi ve daha sağlıklıdır, eğer bilgisayarın hızlıysa windows7 kur derim, ama eğer yavaşsa xp kurun derim. windows7 den sonra en iyi işletim sistemidir xp

Son Düzenleme: Bilal1903 ~ 27 Nisan 2010 11:00
Huzzia
27-04-2010, 12:05   |  #11  
Huzzia avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
144 mesaj
Alıntı: _cypher_  
bu tur cd leri kurmadan once antiviruslerle taratın + kurulumdan sonra bi daha taratın virus entegreli
Aynı fikirdeyim kesinlikle tarattır ben internetten indirmiştim zamanında ve tarattırdım winamp dosyasında virüs çıktı dikkatli ol yani ...