performans kötü

brock_08
25-12-2008, 15:45   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

meraba arkadaslar benim sorunum açıkçası performans problemi ekran kartının driversini kaldırıyorum sorun yok hersey hızlı ancak driver ve oyunlardan bilgisayarımı çok yavaslatıyor ama ben görselikten ve oyunlardan uzak durmak istemiyorum ne yapabilirim

ozanaab
25-12-2008, 18:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,434 mesaj

ekran kartının markasını, modelini veya kartla ilgili heranggi bi bilgiyi verirsen daha ayrıntılıo yardomcı olabilirim.
internetten ekran kartının en güncel driverini yüklemeyi dene

Banned
25-12-2008, 19:07   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Sorun ekran kartı sürücünüzden ziyade anakart chipset sürücüleirinizdendir. Ya yüklenmemiştir yada hatalı yüklennmiştir. Bu sebeblede veriyolu çakışması oluyordur. Ekran kartı sürücünüzle birlikte diğer donanım sürücülerinizide kaldırın (ses kartı, dvd yazıcı, tv kartı vs.). Daha önce kurulmuş olosa dahi anakart sürücülerinizi yeniden kurun( eskiyi kaldırmadan kurabilirisniz).Ekran kartından başlayarak donanım sürücülerinizi yükleyin. Sorunsuz çalıştığını ve sorunun ortadan kalktığını farkedeceksinizdir. Yinede sorun var derseniz kart arızasından şüphelenmek gerekir. Ayrıca paylaşımlı kart ise  sorun ondanda kaynaklanabilir.