Pert Araç veya Pert'e Çıkarılan Araç Alınır mı?

aslanmemo
02-06-2018, 23:24   |  #1  
aslanmemo avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhaba değerli forum arkadaşlarım, bugün "pert araç alınır mı?" konusunda fikirlerimi paylaşmak istedim. Gördüğüm kadarıyla artan ekonomik kriz sonrası da ikinci el araçlarda uygun fiyata araç bulmak ve sorun olmayacak bir araç bulmak gibi talepler pert araç alınır mı? sorusuna yanıt aramak, kafalarda oluşan soruların cevabı bizler için satın alma kriteri olmaktadır. Buraya kadar her şey tamam şimdi pert araç alınır mı sorusuna cevap vermeye çalışayım;
Öncelikle Pert araç ve pert'e çıkarılmış bir otomobil diye ikiye ayırmak gerekiyor. Ne demek? pert dediğimiz tabir aslında eskiden beri aklımızda olan aracın tost olmuş diye düşünürüz ve aşağı yukarı pert denilen araçlar böyledir.
Pert'e çıkarılmış araç ise, araç aldığı hasardan dolayı sigorta firmalarının tamir ücretinden daha avantajlı olan hasarlı olarak satış yaparak aradaki farkı ödemesi sayesinde tamamen kar amaçlı pert'e çıkarılmıştır.
bu şekillerde otomobiller bulursanız, özellikle hasarlı olarak pert'e çıkarılmış bir araç bulursanız neden almayasınız hatta almazsanız delisiniz bile denir.
daha ayrıntılı bilgi için sizinle bir video paylaşacağım izleyip detaylarda pert araç nasıl hesaplanıyor görürsünüz.
işte pert araç nedir? pert araç alınır mı? Pert araç nasıl hesaplanır videosu:https://youtu.be/D8Kg_q3OaVQ

daimy2017
03-06-2018, 23:45   |  #2  
daimy2017 avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 2
74 mesaj

pert araç temiz bulunursa alınır, ancak kullanmak için alınır ve uzun yıllar kullanılabilir, kısa vadede satmak istenildiğinde sorun oluyor, müşteri bulunamıyor.

berkanbir
07-07-2018, 11:19   |  #3  
berkanbir avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
90 mesaj

ben bulamadım mesela müşteri

Ekrm
10-10-2018, 01:15   |  #4  
Taze Üye
2 mesaj

Kesinlikle önermiyorum. Masraftan kurtulmanız mümkün değil.

Serdarsolar
16-10-2018, 11:40   |  #5  
Taze Üye
7 mesaj

Uygun fiyat olursa alınır. Mesala şöyle düşünün. Elinizdeki mevcut parayla 2005 model mercedes alırken , aynı para ile 2010 full donanın mercedes alabiliyosanız o zaman pert araç alabilirsiniz !

evsa3434
17-12-2018, 18:19   |  #6  
Taze Üye
6 mesaj

perti çıkmış aracı sahibi çok iyi şekilde yaptırmış ve ben satın aldım çokta memnundum kaza olup olmadığı aracın kalitesinden bitiyor dayanıklılığı

Temel Yapa
28-10-2019, 22:38   |  #7  
Taze Üye
19 mesaj

Pert araba almak cesaret ve risk isteyen bir durum. parametre çok fazla. tercih sizin tabiki ama tavsiye etmem

Ecem Enerama
29-10-2019, 09:06   |  #8  
Taze Üye
8 mesaj

araba düzgünse  fiyatı uygunsa niye alınmasın