PES 2009

sinanozk
19-10-2008, 14:18   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
479 mesaj

arkadaşlar forumda biraz bakındım ama pes2009 hakkında bi başlık bulamadım.demosu hakkında ya da ne zaman çıkacak gibi yorumlar yapmıştık ama ben yine de bu başlık altında konuşalım istedim.ben oyunu çok beğendim(lisans sorunları haricinde)!!!ama oynanış falan geçen seneye göre çok daha iyi bence...siz de de oyun hakkındaki fikirlerinizi buraya yazabilirsiniz.

syk23
19-10-2008, 14:38   |  #2  
Yıllanmış Üye
454 mesaj

Ben fikirlerimi yazayım. Öncelikle oyun geçen seneye göre kesinlikle daha iyi . Öyle olması da gerkiyordu zaten. Özellikle uzun paslar ve ara paslar daha iyi olmuş. Kendi sahanda ve deplasmanda maç yapmanın farkı hissediliyor. Defans oyuncuları daha az hata yapıyor artık. Şampiyonlar ligi de çok iyi olmuş. Oyun içinde orjinal CL teması kullanılması güzel. tabi burada bir hata CL'de gerçekteki maç sırası oyuna yansıtılmamış. Yani bir takım ilk oynadı takımla 5., 2. oynadığı takımla 6. maçı ve 3. takımlada 3 ve 4. maçı yapar gerçekte. Ama oyunda öyle değil. Standard 1-4, 2-5, 3-6 olayı var. Basit ama önemli bir ayrıntı bence. Bunlar oyunun iyi yanları
Kötü yanlara gelirsek maalesef oyundaki kaleciler yine çok kötü. Öyle basit gol yiyorlarki şaşmamak elde değil. Ve hakem. Yine çok kolay kart gösteriyorlar. Topa müdahele etseniz bile bazen direkt kırmızı kart gösterebiliyor. PES2009 kesinlile FIFA09dan daha iyi bir oyun. keşke şu kaleci ve hakemler daha iyi olsaydı. Ben oyuna 10 üzerinden 8 veriyorum. keşke PES6 kadar iyi bir oyun olsaydı.

bir dost
19-10-2008, 17:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj

pes 2009 mükemmel bir  oyun olmuş. be a legend moduna hayran oldum. ayrıca hakem fazla kart göstermiyor bende normal gerektiği yerde veriyor kartı. kaleciler pes 2008 'e göre çok iyi.ben çok beğendim yani.

sinanozk
19-10-2008, 19:40   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
479 mesaj

arkdaşım,peki bu be a legend modunda nasıl ilk 11 oynıcaz?bi de her maç öncesinde bi antrenman seçeneği var,bi de antrenman yapmadan direk maçı geçiyor.nasıl olcak bu olay???ben daha önce bu modu bilmediğim için yabancıyım biraz...bu modu nasıl oynıcamızı biri anlatabilirse sevinirim.

Hiper£l£v£nKids
19-10-2008, 19:51   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,310 mesaj

şu an korsanı internette dolanıo

CU_GS7
19-10-2008, 22:06   |  #6  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

3 senedir üst üste orjinal aldığım tek oyun.. =)

bir dost
20-10-2008, 08:34   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,174 mesaj
sinanozk
arkdaşım,peki bu be a legend modunda nasıl ilk 11 oynıcaz?
şöyle oluyor şimdi bir takıma ilk transfer olduğunda direk seni ilk 11'e almıyor.önce antreman maçı oynayıp kendini kanıtlaman lazım.antremanda bir asıl 11 (renkli forma)bir de yedek 11 var.bir antremanda iyi oynarsan öbür hafta seni renkli forması olan takımla antremana çıkarıyor.  antremanlarda güzel pas vermek önemli eğer forvetsen ve antremanda gol atabilirsen seni 18 kişilik kadroya alıyor ve son 15-20 dk. oynatıyor.bu 15-20dk bölümde koşar ve güzel paslar verebilirsen seni ilk 11'de başlatıyor.hermaç veya antreman sonunda aldığın puanı match details - rating bölümünden bak. 6.0 ve 6.5 normal 7 ve üzeri alırsan iyidir.daha altı kötü performans.sana tavsiyem skip training ve skip match yapma, her maça katıl.sen oyunda olmadığında oynanan maçı hızlandır çabucak geçsin maç.sen girince hız normale dönüyor zaten.
  ben şuan 18 yaşındayım.italyanın torinodan başladım.-cagliari-west ham 'da yarımşar dönem oynadım. ve son olarak. 2.yılın 2. yarısında chealse'ye transfer oldum. şampiyon olduk ve ben gol kralı oldum.lig kupasını da aldık ama şampiyonlar ligi finalinde penaltılarla kaybettik.şuan milli takıma çağrıldım. milli maçlardan sonra transfer dönemi başlıyor. bakalım beni kimler isteyecek.

Son Düzenleme: bir dost ~ 20 Ekim 2008 09:01
sinanozk
20-10-2008, 11:55   |  #8  
OP Yıllanmış Üye
479 mesaj

ooo sen baya ilerlemişsin.tabi ben oyunu alalı 2gün oldu.tottenhamda başladım,2.sezondayım,dediğin gibi antrenmanlar iyi geçti şu anda ilk 11de oynuyorum bakalım sonra ne olucak...