Pes 2010 Online Rehberi

_hEro
02-11-2009, 16:16   |  #1  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3,428 mesaj

Blog'umdan,
https://www.chip.com.tr/blog/hhero/

Herkese merhaba,
Daha önce blogumda hazırladığım "master lig rehberi"nde Online Mod hakkında da birşeyler yazacağımı belirtmiştim ancak vakit ayıramıyordum.Nihayet vakit bulabildim, umarım okuduğunız hiçbir satır boşa gitmez.
İlk olarak, herşeyden önce orjinal oyuna sahip olmamız gerektiğini belirteyim.Oyunun şuanki piyasa fiyatı 80-90 TL arasında değişiyor.Evet, ülkemizdeki -bende dahil- genç oyuncu kitlesi için pahalı bir miktar.Ancak verdiğiniz parayı kuruşuna kadar karşılayan bir eğlence sizi bekliyor.Üstelik yıllarca oyunlarını oynamış biz pes hayranlarının da KONAMI'ye katkı yapma zamanı gelmedi mi? Ben 150 kontüre 30lira verilen güzel ülkemde belkide yıllarca oynancak bir oyuna 80TL vermeyi çılgınlık olarak görmüyorum.Üstelik söylediğim gibi, KONAMI gerçek bir desteği haketti artık.
İsterseniz daha fazla uzatmadan başlayayım.
Online Mod'a Giriş:

Öncelikle oyunu kurduktan sonra, 1.01 Resmi yama paketini mutlaka indirip kurun.Online'a birçok mod eklemektedir.Aşşağıdaki her kelimeyi kurduğunuzu varsayarak yazdım.
Ana menünün en  altında bulunan "ONLINE" a gelerek girişimizi yapıyoruz.İnternet bağlantılarının önemini yazının devamda bulabilirsiniz.
Karşımıza ilk olarak resimdeki ekran çıkıyor.Eğer daha önce hiç KONAMI ID almadıysak "Register" diyoruz ve PES bizi KONAMI nin üye kayıt sayfasına yönlendiriyor.
https://id.konami.net/quick/Entry
Bu sayfadan dikkatli bir biçimde ücretsiz kaydımızı tamamlıyoruz.KONAMI ve GAME ID'ler ile şifrelerinizi not almanızı öneririm. (Keza bu sayfadan üye olmak tam bir çile).Bir kaç denemde yanılma yapacağınıza eminim.Kafanız karışmasın diye her bir denemenizi not almanızı öneririm.Sonra tekrar uğraştırmasın.)
Belki inanmayacaksınız ama PES Online'ın en çok uğraştıran kısmını atlattınız, Tebrik Ederim ;)
Tekrar oyuna dönüp Login diyoruz ve bizden istediği (not aldığımız.) bilgileri girerek
onaylıyoruz.Bu aşamada save password ü işaretlemenizi tavsiye ederim.Böylelikle her girişte tekrar yazma zahmetinden kurtulacaksınız.
Ayrıca oyunu kurarken, kutunun içinden çıkan kitapçığın arkasındaki kodu zaten yazmıştınız.Aynı kodun bu ekranda otomatik olarak yazılı olduğunu görceksiniz.25 Haneli bu koda dokunmadan devam edin.(Koduda asla kaybetmeyin ve kimseye göstermeyin)

Kullanıcı genel bilgi ekranıyla karşı karşıyasınız.Kişisel bilgilerinizi dilediğiniz
gibi girebilirsiniz.Resimdekiler benim bilgilerim ;) Ayrıca daha sonra bu bilgilerde oynama yapabilir, istatistiklerinize bu ekrandan RT(E) tuşu ile ulaşabilirsiniz.

İşte PES 2010 Online ANA Ekranı.Bu ekranda,
VS.Match ile 4 kişiye kadar kullanıcının katıldığı maçlar yapabilir, Legends kısmında "Become A Legends" modunda geliştirdiğiniz oyuncuyu kullanarak, aynı şekilde giriş yapan dünyadaki diğer pes kullanıcılara ulaşabilir, legend maçları düzenleyebilirsiniz.Competition ile düzenlenen resmi turnuvalara katılabilir, Community ile kendi arkadaş grubunuzla kurduğunuz liglerde yarışabilirsiniz.Personel Data Manager ile kişisel bilgilerinizi kontrol edebilir, üzerinde düzenlemeler yapabilirsiniz.Online Options ile Online Mod ayarlamalarınızı, Rankings ile Dünya sıralamasına (İlk yüze girenler listesi burada mevcut) göz gezdirebilirsiniz.Online dünyasındaki resmi haberler için ise Information seçeneğini kullanın.Burada Serverlar ya da oyun hakkında kritik bilgiler verilebiliyor.
Şimdi tüm bunları daha ayrıntılı bir şekilde irdeleyelim.

Vs.Match:
Bu bölüme giriş yapar yapmaz size Quick Match ve Match Lobby seçenekleri sunulacak.Quick maç ile oyun size dünyanın herhangi bir yerinde aynı seçeneği seçen bir pessever bulup getiriyor ve anında takımlarınızı seçip, taktiklerinizi ayarlayıp maça başlıyorsunuz.Ama şuan için bunun işlemcilerden kaynaklanan bir sorunu var.Bu soruna aşşağıda ayrıntılı bir şekilde değineceğim.
Match Lobby ile server seçeneğinden sonra lobilere giriş yapıyoruz.Burada serverlardan EU02 genellikle en dolu olan server oluyor.Beklemek açısından sorun yaşamak istemiyorsanız dolu serverları tercih etmenizi öneririm.uygun lobiyide seçtikten sonra artık iş sadece maç odalarına göz gezdirmekte kalıyor.Match Room diyerek odalara giriş yapıyoruz, ister açık ve boş odalardan birini seçip giriş yapın,isterseniz kendi odanızı -yukarıdaki SET UP a tıklatarak- kurup rakibinizi bekleyin.User list lobideki kullanıcı listesini gösterir.Kontrol ve kamera ayarları, kayıtlı oyun planlarınızı yüklemek,maç içindeki hızlı sohbet ayarlarınızı yapmak için Online Options'ı kullanın.Bu ve diğer seçenekler Online Mod'un her yerinde aynı.Tekrar tekar anlatmayacağım.Bu arada Türkiye'yi seçerek harikalar yaratmanızı öneririm :) Gerçekten inanılmaz zevkli oluyor.Alman kullanıcılarında söz yerindeyse "gaza gelip" Almanya'yı seçmesi ve 3tane yiyince odadan topuklayarak kaçmasını seyretmek, milli duygularımı dörde katladı ;) Fenerbahce ya da Galatasaray'ı seçtiğiniz zaman  elin Fransız'ından "Galata vs Fenerbahce ? " teklifini alırsanızda şaşırmayın :)

Sohbet Sistemi:

Teklif demişken oyundaki sohbet sisteminden bahsedeyim.Sohbetimizi penceremiz, lobilere giriş yaptığımızda al tarafta beliriyor.GamePad'imizin sol analog tuşuna tıklayıp x ebasarak istediğimiz herşeyi yazabiliriz.Tabii kurallar çerçevesinde.Konami'nin sunucuları sürekli takip ettiğini, gerekli anlarda oyuncuları Online hizmetlerden men etme hakkını saklı tuttuğunu unutmayın.Ayrıca sohbete sansür sistemi koyulması çok güzel olmuş.Sohbeti sadece lobide değil maç odalarında rakibimizle özel olarakda yapabiliyoruz.En güzel sohbetlerde orada geçiyor zaten.Lobilerde genellikle oda sahiplerinin davetlerini göreceksiniz.Ayrıca oyun içinde önemli anlarda hızlı chat mevcut.Önceden hazırlanmış hazı cümleleri, önemli pozisyon ya da gol tekrarlarında "Goal!", "Just Missed" gibi tepkiler verebiliyoruz.Ama attığı ilk golde tekrarı kesmeyip sürekli "Goal!" diyerek insanı sinir eden rakiplerlede karşılaşacağınıza eminim.Ama hırsla eşitliği yakalamayı bırakın farka gidiyorsunuzu zaten :)

Legends:
Bu bölümde Become A Legends'ta yarattığınız ve gelişiminee katkıda bulunduğunuz karakter ile oynayacaksınız.Keza Legends'a giriş yapmaya çalışırken sizden kayıtlı oyununuzu seçmenizi isteyecek.Seçiminizi yaptıktan sonra bilgiler hızlıca yüklenip online ekrana dönecektir.Legends ekranıda Vs.Matchın hemen hemen aynısı.Zaten tüm ayarlar aynı özellikleri içeriyor.Quick Match ile oyunun bize getirdiği rakip ile karşılaşıyoruz, Match Loby ile de sunucu ,lobi , oda ve maç seçimlerimizi kendimiz yapıyoruz.Match Lobby kısmının Vs.Match bölümünden hiçbir farkı yok.Sadece 2 farklı sunucu mevcut.Buda şimdilik fazlasıyla yetiyor.Değişik bir seçenek olarak "Theatre of Legends" gözünüze çarpmış olmalı.Buradan diğer oyuncuların kaydettiği veya sizin kaydettiğiniz güzel golleri izleyebilirsiniz.Ledengs Results ile yaptığınız maç sonuçlarına göz gezdirebilir Settings ile genel ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.
Online'da olan Online'da kalır...
Legends da siz dahil dört oyuncunun birden takımı için mücadele vermesini izlemek,bu mücadelenin içinde olmak gerçekten çok eğlenceli.Diğer oyuncularada bağlı olarak kollektif futbolun getirdiği güzel pozisyonlar, sizi bu moda bağlayacaktır.Giriş için oyuncu özelliklerinin iyi olması şart değil.Ancak siz yinede vakit kaybetmeden "Become A Ledends"da oyuncunuzu geliştirmeye bakın.Çünkü burada yapılan maçların oyuncu gelişimine bir katkısı yok.Sadece online puanlarınıza katkı yapıyor.

Competition:
PES 2010 da bilindiği gibi Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Kupası Lisanslı olarak var.Bununda dışında da birçok lig ve kupayı çevrimdışı olarak hazırlayıp kendimizce oynuyoruz.İşte bu organizasyonlardaki rakip sayısını biraz azaltın, eğlencesini ise ona katlayın.Alın işte size, Competition.
Düzenlenen KONAMI CUP, INTERNATIONAL CUP vs vs gibi kupalara bu moddan katılabiliyoruz.Seabass'in daha önce özetle "Online modda yanlızca teketek maçlar yapılmayacak, toplu organizasyonlar düzenlenecek ve kazanan kupayı götürecek" demişti.Sözlerini tutup, herdediklerini yapmışlar.

Bu organizasyonları Enter Competition dedikten sonra çıkan listeden görebilirsiniz.Tabii varsa ! ne zaman ne şekilde yapılcağı belli olmuyor, bu da sizi sürekli kontrole zorluyor.Tavsiyem aklınıza geldikçe kontrol edin.Zaten hangisinin hangi gün, saat kaçta başlayacağı not olarak düşülüyor.Sizde planınızı ona göre yapar, ister katılır ister katılmazsınız.Ayrıca menüsünden, durum tablolarına, önceki kupaları kimlerin kazandığına ve katılanların başarı durumlarına göz gezdirebilirsiniz.Current Holderstan son kupa kazanan kullanıcıyı ve kazandığı kupayı görebiliyorsunuz.Gerçekten onur veren bir görüntü.

Community:
PES 2010 Online da birde arkadaş listemiz var.Friend List (FL) lerimize daha sonra ulaşmak istediğimiz, ya da herzaman oynadığımız bir yakınınız varsa ekleyebilirsiniz.İster odaya giriş yaptıktan sorna kullanıcıdan rica edin o sizi eklesin, istersenizde sizi onu direk ekleyin ve  teklifinizin kabul edilmesini bekleyin.Evet, onaylanmayan arkadaşlık teklifleri kabul edilmiyor.İşte buna benze bir uygulama Community.Özel bir grup oluşturuyoruz,ismini açıklamalarını kısacası bilgilerini giriyoruz ve insanları bu gruba katılamalarına ikna ediyoruz.Katılınca ne mi oluyor? Kendi aranızda ligler,kupalar düzenleyebilir, Kişiler arası toplu hızlı ulaşım imkanı sağlayabilirsiniz.Ancak en büyük özelliği özel kupa ve ligler oluşturmak.Esas amacıda bu zaten.Oluşturduğunuz gruba giriş yaptıktan sonra Crate/join Competition diyerek, ister yeni organizasyonlar yaratın, istersenizde varolan organizasyonlara katılın ve eğlencenin doruklarına çıkın.Sanıldığı kadar karışık değil,aksine tahmin edilemeyecek kadar kolay bir kullanımı var.Community deki diğer tüm ayarlamalar, üstte anlattığım diğer modlarla aşşağı yukarı aynıdır.

Bağlantı Hızları ,Yaşanan Sorunlar ve Birkaç Özel İşaret

1mbit Bağlantı Hızı Yeterli Mi ?

Ben oyunu 1mbir ttnet bağlantısı ile oynuyorum.Sanıldığının aksine hiçbir sorun çıkmıyor.Tabii bu bağlantı hızıyla oynamak için grafiklerden de bolca ödün vermek gerekli.Şöyleki, eğer yurtiçinden bir arkadaşınız, yada onlineda rastladığınız ve Türkiyeden bağlanan herhangi bir kişi ile oynamaya kalkarsanız,ayarlarınız,
1680*1050
High, Vsync ON iken tek bir atlama olmadan oynayacağınızı garanti ediyorum.Garanti ediyorum çünkü, birçok farklı noktada denendi.Eğer aksini yaşarsanız, downloadlarınızı mutlaka kapatın ve internet bağlantı hızını test edin.
Ancak iş yurtdışı bağlantılarında değişiyor.1mbit ile şu şekilde dünyaya açılıyoruz,
1024*768 low vsync ON ayarlarda yurtdışı bağlantılarda hiçbir lag vs olmadan oynayabilirsiniz.
Grafikler bu şekilde hiç iyi olmuyor farkındayım.Eğer monitörünüz büyük ise (20inç ve üstü) oyunu pencere modundada deneyebilirsiniz.Çünkü 1024*768 i büyük monitöre yayınca bulanıklıklar olabilir.
Ben hiç sorunsuz bir bağlantı için 2 (hatta 4) mbit ve üstü öneririm.Quicknet 20mbit ile denedim.Nerdeyse çevrimdışından daha hızlıydı :)
Yinede tereddüte düşerseniz,
http://www.konami.jp/we/network/2009/uk/pc/speedtest.html
adresinden çok kolay bir şekilde hızınızın pes için uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Teste başlamadan önce  tüm indirmelerinizi kapatı ve bende hepsine A verdiğini unutmayın.

AMD x Intel Çakışması . . .

Şuan için KONAMI büyük bir sorunla karşı karşıya.Yukarıda bahsettiğim Information sayfasındada bunu resmi olarak kabul etmiş durumdalar.Düzeltmek için çalışmaları devam ediyormuş.Çok yakında ilgili bir yama paketi mutkala çıkacaktır. (- E neymiş bu sorun söylesene be adam!)
Şöyleki,
İşlemcisi AMD tarafından üretilen kullanıcılar Intel ile, Intel tarafından üretilen kullanıcılar ise AMD ile oynayamıyor.Yani,
Amd x Intel
Intel x AMD maçları yapılamıyor.En azından şimdilik.
AMDx AMD
INTEL x INTEL olmalı.Endişelenmeyin,diğer oyuncularda bunun farkında zaten.Lobinizin sohbet penceresinde,odaların kısa açıklamalarında "INTEL" "ONLY INTEL" ya da "ONLY AMD" yazıları gözünüze çarpacaktır.Kendi işlemciniz ne ise o odaya giriş yapmalısınız.Yoksa attığınız güzel bir gol kursağınızda kalabilir.Ayrıca kurduğunuz odaların kısa tanıtımlarına işlemci markanızı yazmanızı tavsiye ederim.Böylelikle odanıza giriş yapmak isteyen oyunculara yol göstermiş olursunuz.Örnek olarak,
Oda Adı : CHIP ONLINE AMD AMD AMD ya da CHIP ONLINE ONLY INTEL gibi...
Oynamaya kalkışınca ne mi oluyor ? Maç rastgele bir zamanında,herşey normalken birden kesiliyor ve :
"This match will be abondoned as play cannot continue unforessen cicumstances."
yazan bir hata ekranda beliriyor.Ardından Online Sayfasına otomatik yönlendiriliyoruz.

Number One !!!
Oyundaki Vs.Matchlar Friendly ve Ranking olarak ikiye ayrılmış durumda.Yani gazozuna ve seviye maçları.İster arkadaşınızla girdiğiniz özel bir iddia için friendly tercih edin,isterseniz PES RANKING inizi yükseltmek için diğer kullanıcılara meydan okuyun.
Maç odalarıda zaten bu iki seçenekten biri için açılmış oluyor.Sizde kendi odanızı açarken, genel ayarlar penceresinden istediğiniz birisini seçmeyi unutmayın.
Hemen yukardaki resimde, resmi çektiğim zamandaki sıralamaların başını görebilirsiniz.Sizde iyi bir Online oyuncusu olursanız,belkide sıralamadaki ilk sırayı alırsınız.
Oyunda birde küme güncellemeleri var."Division 1,2,3A,3B,3C" adlarında 5 farklı
küme mevcut.Oyuna ilk başlayanlar "No Division" penceresi altında gösteriliyor
.
Ayrıca yaklaşık altı gün boyunca giriş yapmayan oyuncularda "No Division" başlığı altına geri gönderilirler.

Oyuncu Durumu Simgeleri

Room Indy22 adlı oyuncunun odasının resmi.En üst soldaki EN oyuncunun dilini, yanındaki anahtar odada şifre bulunup bulunmadığını.Ortadaki sönük top,oyuncunun tavrını göstermektedir.Odada şifre var ise anahtar yanık olur, topta ne kadar şişikse oyuncunun tavrı okadar iyidir.Ne kadar sönükse oyuncu o oranda maçlardan erken ayrılmıştır.Kötü tavırlı oyuncular, PES RANKING sıralamalarına alınmayacaktır.
Sağ üstteki 2/2 odanın iki kişilik ve dolu olduğunu gösteriyor.Altındaki kırmızı sallanan krampon ise o 2 kişinin o anda maçta olduğunu bildiriyor.Sol allta ise odadaki maçın türü yazıyor.Yukarıda bahsetmiştim, Ranking Match.

Evet arkadaşlar bu kadarının yeterli olacağını düşünüyorum.Anlatımda herhangi bir bilgi yada imla yanlışlığı varsa affınıza sığınarak bana bildirmenizi istiyorum.Ayrıca görüş ve önerileriniz de benim için çok önemli.Umarım yardım arayanlara, yardımcı olabilmişimdir.

Bu rehberdeki hiçbirşey alıntı değildir.
Lütfen yazıdan yaptığınız her alıntı için, blogumu kaynak gösteriniz.
https://www.chip.com.tr/blog/hher ... e-rehberi_4132.html
İlginiz için Teşekkür Ederim.

_hEro

Son Düzenleme: _hEro ~ 02 Kasım 2009 16:17
berksus
02-11-2009, 16:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
147 mesaj

Çok emek var.Hepsini okudum.Eline sağlık.

Banned
02-11-2009, 17:23   |  #3  
Banlandı
121 mesaj

tesekkur ederiz

alien_fx
02-11-2009, 18:07   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
5,671 mesaj

harikasın hero :) saol.

_hEro
02-11-2009, 19:05   |  #5  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj

Hepinize teşekkürler arkadaşlar :) Umarım faydalı olmuştur.

Bu arada online oynamak isteyen arkadaşlar özel mesaj atması yeterli.Hatta çok kişi olursak lig düzenleriz.

Son Düzenleme: _hEro ~ 03 Kasım 2009 01:20
okanreis5
04-11-2009, 20:03   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

YHA KARDES KONAMİYE ÜYE OLMAK ÜCRETLİ!!!!!

_hEro
05-11-2009, 20:30   |  #7  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: okanreis5  
YHA KARDES KONAMİYE ÜYE OLMAK ÜCRETLİ!!!!!
Hayır değil.Rehberde de belirttiğim gibi oyun sizi direk üyelik sayfasına götürecek ve ücretsiz üye olabilceksiniz.

Son Düzenleme: _hEro ~ 06 Kasım 2009 23:14
ycs1907
07-11-2009, 05:45   |  #8  
ycs1907 avatarı
Yıllanmış Üye
502 mesaj

Anlatımın için saol yararlı bir bilgi..

alien_fx
07-11-2009, 11:01   |  #9  
Yıllanmış Üye
5,671 mesaj
Alıntı: _hEro  
Hepinize teşekkürler arkadaşlar :) Umarım faydalı olmuştur.

Bu arada online oynamak isteyen arkadaşlar özel mesaj atması yeterli.Hatta çok kişi olursak lig düzenleriz.
olmamı hero.

_hEro
21-11-2009, 15:16   |  #10  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: bilicii  
Anlatımın için saol yararlı bir bilgi..
Rica ederim :)

Emre_1645
26-12-2009, 08:10   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,056 mesaj

anlatım için saolda mesela ben birisini 3-0 yeniyorum karşımdaki maçtan çıkabiliyomu. eğer öyleyse kötü olur.

_hEro
26-12-2009, 14:03   |  #12  
_hEro avatarı
OP Yıllanmış Üye
3,428 mesaj
Alıntı: emre_1645  
anlatım için saolda mesela ben birisini 3-0 yeniyorum karşımdaki maçtan çıkabiliyomu. eğer öyleyse kötü olur.
Oyunda "Return to Menu" şeklinde bir seçenek yok ama isterse tabiki kapatabilir.Alt f4 gibi bir kısayol var sonuçta.Konami bunun önüne geçemez.
Ama dediğim gibi oyunda böyle bir seçenek yok.Ben onlarca maç yaptıysam sadece bir iki kere rastladım buna.Hemen hemen hiç kimse yapmıyor bunu.Aksine çoğu tebrik edip çıkıyor.
Fark attığım çoğu insanla arkadaş oldum :)

Ysfko07
22-07-2010, 20:44   |  #13  
Taze Üye
2 mesaj

Online oynamak için oyunun orjinal olması lazımmı? Yoqsa farketmezmi.

Ysfko07
22-07-2010, 20:47   |  #14  
Taze Üye
2 mesaj

Online oynamak için oyunun orjinal olması mı  lazım ? Yoqsa farketmezmi. Bilgi werirseniz sevinirimm...:D

ADEM-KAYA
22-07-2010, 20:54   |  #15  
ADEM-KAYA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
12,271 mesaj

Orjinal şart..

34 Lira
http://www.vatanbilgisayar.com/a ... ils.aspx?I_ID=40746

Son Düzenleme: ADEM-KAYA ~ 22 Temmuz 2010 21:16
FearLıfe
29-08-2010, 23:42   |  #16  
Taze Üye
13 mesaj

yahu ben oyunu 10 TL ye aldım,cd keyi adam kağıda yazdı verdi sahte key galiba.O yüzden onlnie oynama seçeneğinde cd key hatası alıyorum.Nasıl orjinal Cd Key Bulabilirim?

Psychonaut968
30-08-2010, 10:36   |  #17  
Yıllanmış Üye
1,757 mesaj

Orijinal sürümünü alarak...

ruzgar0707
31-10-2010, 17:15   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj

hocam oncelıkle emeqıne saglık cok cok gusel bı paylasım okudum benım pes 2010 orjınalden cekme galıba oldu bende uye kayıt ıslerını de hallettım konamı den sımdı oyuna gırıyorum onlıneyı acıyorum game ıd ve sıfreyı yazıyorum oyunu asagı atıyor ve soyle bısey gelıyor
An update is required.
The Pro Evolution Soccer 2010 installed on this computer is not the most up-to-date version.

• The application must be updated in order to play matches Online.
  • Access the Pro Evolution Soccer 2010 update page (PES2010Patch103.zip) and update the application.How to update and content details are listed too.
  • If you do not wish to update, press the "close" button to close the browser.

fakat ben soledıgınız patchlerı duzgunce yukledım patch103 u de yukledım ama hala böle bısı gelıyor

beckahma
02-11-2010, 23:56   |  #19  
beckahma avatarı
Yıllanmış Üye
1,052 mesaj

1.03 ü tekrar yüklemeyi deneyin, ya da 1.03 ten sonra patch varsa onları yükleyin. Eğer o da olmazsa oyunu silin ve tüm updateleri Konami sitesinden tek tek indirerek yükleyin. No Dvd kullanıyorsanız No Dvd yapmayın doğrudan orjnial exe varken yükleyin. Umarım bunlardan biri işe yarar.

ruzgar0707
03-11-2010, 15:45   |  #20  
Taze Üye
2 mesaj

hocm oncelıkle cok tşk  1.03 yukledım 1.02 ve 1.01  ı de yukledım ama the orgınal cd/dvd hatası geldı cd den crack yaptım hata duzeldı oyunu actım denedım ve aynı sorunla karsılasıorum ama bende turkce yama TSL yaması flan war onlardan kaynaklanıyor olabılır mı ? ama soledıqınız seyı denıcm cok saolun bı yukleyelım noljak :)