Pes 2011 oynarken

HPQ-User
06-05-2011, 09:24   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

escape97 sormuş:
Pes 2011 oynarken 15 dk. sonra böyle hata veriyor ve bir süre sonra
kendiliğinden bilgisayar kapanıyor...

Warning! Temperature too high!
Please check your fan and heatsink!

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
MS Windows XP Professional SP3
AMD Sempron Processor 3000+ 2.0GB Ram
NVIDIA GeForce 8500 GT

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows NT 5.1; rv:2.0.1) Gecko/20100101 Firefox/4.0.1

clairvoyant
06-05-2011, 09:57   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2,316 mesaj

Dikkat sıcaklık çok yüksek ..
Lütfen fanınızı kontrol edin . yazıyor.. İşlemciyle alakalı bir durum olabilir.. İşlemci fanını temizleyin veya termal macun sürün ..

erdioz
06-05-2011, 12:51   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
851 mesaj
Alıntı: computeraddict  
Dikkat sıcaklık çok yüksek ..
Lütfen fanınızı kontrol edin . yazıyor.. İşlemciyle alakalı bir durum olabilir.. İşlemci fanını temizleyin veya termal macun sürün ..
Beğendim

Erşah
06-05-2011, 15:31   |  #4  
Erşah avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
2,183 mesaj

Ekran kartının veya işlemcinin fanlarını kontrol et.Fanların tıkanmış ya da hiç dönmüyor olabilirler.

Kapalı Hesap (128169)
06-05-2011, 22:14   |  #5  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 40
2,851 mesaj

Ben de bir ara yaşadım böyle bir şey ama oyun esnasında olmadı. Kasadan ilginç ilginç sesler geliyor. Arada Harddisk alıyor başını gidiyordu... Sonra içini açtım açmaz olaydım evin içi tozla doldu taştı. Fanlar tıkanmış. İşlemci fanı iş görmez derecedeydi. Buna rağman bilgisayar nasıl çalışıyordu hayterler içinde kaldım. Bende aşağıdaki yöntemle çözdüm...

İlk önce kasayı her fişten çıkarın. Sonra O ve - olacaktır böyle duyu gibi. Onu O'ya getirin. Tüm fişleri çıkarın. Bilgisayarın içini açın. Herhangi bir şeye el sürmeden elinizi topraklayın(artık duvara mı sürersin toprağamı bilmem.) Güzel bir şekilde fön makinesi varsa alın ve içini güzelce fönleyin. Sonra Ramleri çıkartın. Ekran kartı takılıysa çıkartın onlarıda silin güzel ve nazikçe. Sonra takarken dikkat edin. İşlemciyide çıkarın. Onuda güzel bir şekilde bizzat fönleyin. FÖNÜ UZAK TUTARAK. Biraz kulak çöpüyle tozlu taraflarını gezin. Anakartı kuru bezle silin nazikçe aynı şekilde. Harddiski uzaktan fönleyip bırakabilirsiniz pek sorun olmaz. Kasa fanını öyle bir temizleyin ki tertemiz olsun. Sonra donanımlara suyu değdirmeden güzel bir şekilde kasayı güzel bir şekilde silin ve hiçbir yerde toz kalmasın. 5-10 Dakika kuruması için bekleyin. Bundan sonra donanımları takın, Bilgisayar kasasını kapatın.Tüm fişleri takalım. Sonra duyudaki O - yerinde -'yi açın. Bilgisayarınızı hem temizlemiş oldunuz hem de performansını artırmış oldunuz. Oyunlarıda rahatlıkla oynayabilirsiniz.