Pes 2013 Muhteşem olmuş...

Banned
24-09-2012, 14:19   |  #26  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

PC'den bahsetmiyorum dude. Konsol da ki versiyonları dikate alıyorum çünkü en iyi versiyonu orada bu oyunların. PES bu nesil de PES 2010'dan sonra bitti bence.

Kanov
24-09-2012, 17:41   |  #27  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
322 mesaj

abi bırakında fifa 99 neydi be 

Kapalı Hesap (203561)
24-09-2012, 17:44   |  #28  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Alıntı: enes_1991_kral  
pesi o kadar kötüleyen arkadaşlar gördüm ki hala şaşıyorum fifa pesin yanına bile yaklaşamaz oyananış bakımından ve gerçekçilik bakımından :)

Ayrıyeten pes için yamaları bekleyin diyorum sadece :) fifa için türkçe spiker yapan oldu mu şuana kadar ama pes için her sene özel türkçe spiker çıkartılıyor :) Bunuda göz önüne alınız lütfen :)

Tek kelimeyle PES diyorum başka birşey demiyorum :)

TSC.com'un yaptığı yamalar bile Pes 13'ten iyi. Gerek atmosfer, gerekse spiker. PES bu kadar aciz olduysa ne yapalım. :)
FIFA'ya her eleman iyi demez. Sadece anlayanlar iyi der. PES 2013'te futbol sadece karşılıklı şut mantığı çerçevesinde olmuş.

Kapalı Hesap (203561)
24-09-2012, 17:46   |  #29  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
Alıntı: Greatness  
PC'den bahsetmiyorum dude. Konsol da ki versiyonları dikate alıyorum çünkü en iyi versiyonu orada bu oyunların. PES bu nesil de PES 2010'dan sonra bitti bence.

PES 2010'u Fifa 12 kadar oynamışımdır. Fifa 12, 2012 yılında 9.2 dersek PES 2010 da 2010 yılında 9.0 puanı hakeder. Ondan sonraki PES serilerinin hiç biri iyi değil.

Umut BAŞER
24-09-2012, 18:30   |  #30  
Umut BAŞER avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
128 mesaj

Bende bugün aldım ORJ süper bişi yaa.

Flapjack
24-09-2012, 19:18   |  #31  
Flapjack avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 18
860 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  

TSC bir dil için spikerliği 3 ayda yapıyor.3 ayda kadroyla mı uğraşsın PES yoksa kadroyla ve gelişmekle mi ? FIFA da gerçekçilik diye abartı zorluk var.Messi ile çalım atamıyorsun.Birde diyorsun ki PES te bütün defansları ileri koy gene taş gibi defans.Taktikler kısmından ofansif stil ve defans çizgisini 20 yap görürsün taş gibi defans mı :D Fifa Türkçe dil desteğini koysunda görelim.. :D Öyle yamayla olacak iş değil... :D PESi açmak için 6300 gt bile yeterli..Belkide en büyük farkı bu..OPTİMİZE !
ben pesi İntel gma ile oynuyorum en yüksek çözünürlükte

Fifa da biraz kasıntı yapıo  Fifa 2013 ü açarmı bilemem :)

okinkurt
24-09-2012, 20:35   |  #32  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

Fifa da messi ile calım atamıyorsan sorun sende ahada bizzat attıgım bi gol http://beta.xfire.com/videos/5b029c abartı zorluk felan yok oyunda bi oyunu körü körüne böle savunmayın artık pes teki yapay geri zekalılık düzelmemiş işte zaten bi ton yazdım bu konuya birleştirsen roman olur sanırım tekrar etmeye gerek yok heralde bi oyuna muhteşem demek için ellu tuutlur bi gelişme gerek kusursuz bir oyun gerek siz diyorsunuz ki türkçe spiker türkçe spiker nedir Allah askına olsa ne olur olmasa ne olur oyun balta olduktan sonra bırakn sunları ya

okinkurt
24-09-2012, 21:00   |  #33  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

abi yok ben körü körüne savunmuyorum..hatta en iyisi şu an fifa 12...he birde abi sistem perte çıkmış videoda ya :

Sorun xfire da bende değil aslında yarısı kadar kasıyor ama upload yapınca böle oluyor nedense :S

Banned
25-09-2012, 01:03   |  #34  
Banlandı
939 mesaj

PES TR dil desteği ekledi diye iyi mi oluyor ? 

Kapalı Hesap (203561)
25-09-2012, 17:55   |  #35  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj

TSC bir dil için spikerliği 3 ayda yapıyor.3 ayda kadroyla mı uğraşsın PES yoksa kadroyla ve gelişmekle mi ? FIFA da gerçekçilik diye abartı zorluk var.Messi ile çalım atamıyorsun.Birde diyorsun ki PES te bütün defansları ileri koy gene taş gibi defans.Taktikler kısmından ofansif stil ve defans çizgisini 20 yap görürsün taş gibi defans mı :D Fifa Türkçe dil desteğini koysunda görelim.. :D Öyle yamayla olacak iş değil... :D PESi açmak için 6300 gt bile yeterli..Belkide en büyük farkı bu..OPTİMİZE !
Cahilce ve salakça yorumlar yapıyorsun. TSC'de 3-4 adam 3 ayda yapıyorsa, 30 adam 3-5 günde yapar. FIFA Pes gibi ileri, geri, sağ, sol. Yok şu şut şu pas demekle bitmiyor. Ara pas, verkaç, hız esnasında duvar pası da var. Şutlarda da böyle farklılıklar var.

Ve sosyal ortamda sen de 2-3 kırmızı yemene rağmen yeniyorum derken burada kıvırıyorsun. Türkçe dil desteği koymak için satış gerekir. PES şu an PS kafelerde vs. satış yaptığı için TR'den iyi bir kârı var. Fakat FIFA genelde tekil kullanıcılar için satış yapıyor çünkü PS kafelerde FIFA oynayan pek kimse yok. Tr dil desteği yama ile olacak iş değilken, maç atmosferi, stad görüntüsü, spiker vs. şeyleri Pes yamayla hallederler diye bırakıyor da FIFA Tr dğil desteği yapmıyor diye mi sorun var?

Optimize diye öten cahil civelek arkadaşım. PES'in kullandığı doku ile FIFA'nın kulladığı dokularda dağlar kadar fark var. Kötü sistemde oynadın da böyle diyorsun. Git oyna iyi bir sistemde. Gör gerçekleri. Sosyal ortamda abi abi diyip burada değişme.

Ve ben de eski PESçilerdenim. PES 06,08.10,11 serilerini FIFA'nın aynı yıldaki serilerinden daha fazla oynadım.

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (200979) ~ 25 Eylül 2012 17:59
Kapalı Hesap (203561)
25-09-2012, 17:55   |  #36  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
Alıntı: Greatness  
PES TR dil desteği ekledi diye iyi mi oluyor ? 

okinkurt
25-09-2012, 18:29   |  #37  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Emannn isteyen pes oynasın isteyen fifa sıktı bu tatısma artıkın :D

Kapalı Hesap (203561)
25-09-2012, 20:19   |  #38  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
 Fifa deyince damarın kalkıyo :D Ayrıca yazımda bir saygısızlık yok ki kızıyorsun sosyal ortamda abi deyip burada değişme diye.Evet 9 kişiyle de yeniyorum ne yazdımda kıvırdım anladım.Şu sisteme etmediğin küfür kalmadı he :D Ben fifa daha iyi tamam diyorum ama abartmamak lazım sonuç pes berbat değil demek istiyorum abi :D Ayrıca Türkçe dil desteği olaydı iyiydi demek istemiştim.Allah allah.

Dil desteği de yapsın görelim demek onu ima etmez. FIFA deyince bir tavrımın olduğu yok yorumların cahilce açık net! Defans yine kaya gibi dedin 9 kişiyle yenersen bu da defansın 2 kişi eksikken bile iyi olduğnu gösterir.

FIFA %100'lük oyun değil, Pes de ama FIFA %80 dersek PES %50 anca eder.

Gerek oyuncu güçleri olsun, gerek kariyer modunda aldığı değer olsun. Sabri 85'ken Falcao 77 :)

Ki KONAMI sahibi bile oyunu gerçekçilik adına değil, eğlence adına oyun yaptığını belirtti. Yani oyunu bilenin dışına ekstra şeyler katmak olduğunu. PES benim için 11 serisinden sonra bitmiştir. PES 2010'daki oyun zekası üzerine katarak gitmek yerine oyun zekasını FIFA ile eşdeğer yapmaya çalışan PES son 2 yıldır kötü durumdadır.

sosyalik
25-09-2012, 20:29   |  #39  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

FIFA'nın da ahım şahım bir hali yoktu. PES'teki gibi onlarca hata var. PES'te Messi ve Ronaldo'nun o kadar güçlü olmasına kızdığım gibi FIFA'da ara pasların kolay geçmesine kızıyorum.  FIFA simülasyon ve daha gerçekçi ama oyundan zevk almak da önemli. Belki de gerçekçi olmasını değil, eğlenceli olmasını istiyor PES'i sevenler. Çok gereksiz bir tartışma. Herkes istediği oyunu oynar...

PES 13'ü deneyelim bakalım nasılmış.

Kapalı Hesap (203561)
25-09-2012, 20:44   |  #40  
Kapalı Hesap
4,310 mesaj
 Doğrudur.Sabri hep 85 zaten :D ama ortaları falan kötü onun :D herhalde koşu olarak 85 falan :D Dil desteği yapsında görelim derken yanlış anlattım ama bir sonraki yorumumda açıklamıştım.Ama şu pes 2013 güzel.Fifa gelsin onuda deneyeceğim.Pes 2013 fifa gibi oynadıkça güzel gelmeye başladı bende.Pes bu sene yeni oyun motoruyla geldi zaten Fox Engine ile ( yapay zeka )
Bu sene fifa aynı gidecekte 2014 ü merak ettim şimdiden.PES hırs yapmış serinin en oyunlarından birini çıkartmış resmen.11 den sonra PES benim için bitti diyorsunda sonuçta bu işte bir rekabet var.Her ikisini eşit oynayıp yorumlamak gerekir bence.Sonuçta Fifa da rekabetin altında kaldığını farkedince bu hallere geldi.

Pes biraz daha eğlenceye alıyor işi. PES 11'de kariyer yaparken oyundaki en iyi 11'i al. Hızlı simulasyon ile 13-0, 8-0 yenerdim her maçı. Sabri 85, Falcao 77 olmasının sebebi de takımları başa baş yapmak bence. Mesela Gs FIFA'da 4 yıldızken PES'te 4.8 yıldız falan ediyor. Zamanında PES 10'u herkesten fazla oynar rakip olurdum. PES 13'te nerden şut vurursan vur kaleye yakın gidiyor. Top örneğin 1 metrede 30 cm yükselme değil, 1 metrede 3 metre yükselme yaşayıp dümdüz gidiyor. PES önce spiker ve maç atmosferini adam etmeli. Bu oyuna yamasız şekilde maç atmosferi ve iyi spiker yapılsa birkaç hata üzerine de gidilse iyi şeyler çıkardı. Zamanında FIFA'nın Pes'ten kalan kuyruk acısı var. Aynı oyunu FIFA 07,08,09 diye satan Ea Sports 2-3 yl önce akıllandı kolay kolay da kaptırmaz. KONAMI'nin patronunun dediği gibi, futbolu çizgilerinden çıkarıp oyuna eğlence ve ekstralar katma peşinde. Umarım birgün KONAMI de akıllanır ve PES 6, 09,10 gibi bir yılda iyi gelişim gösteren oyunlar yapar. 2K Games şu futbol işine bir atılsa iyi olacak.

okinkurt
25-09-2012, 20:54   |  #41  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Banned
26-09-2012, 00:55   |  #42  
Banlandı
939 mesaj

sayılır.fifa çok karışık :D türkçe olsa iyi giderdi :

If you ain't with that down, I've got a two word for you: learn english ;) 

Gökhan'a katılıyorum. PES'de gerçekçilik yok maalesef, Demoyu oynadım ve beğenmedim. FIFA'yı oynadım her zaman ki gibi kaliteli ama o da çok iyi bir oyun olduğu için geçen seneyle arasında fazla bir fark yok. Sadece daha akıcı bir oyun ve daha az bug var ama FIFA alın mutlaka.

Kanov
26-09-2012, 09:14   |  #43  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
322 mesaj

pes fifa tartışması artık çok mantıksız özellikle 11.yıldan sonra artık Pes 3-10 yaş grubu arasına hitap eden bir futbol oyunudur. Fifa ise gerçekci bir futbol simulasyon oyunudur

anl90
26-09-2012, 09:45   |  #44  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
576 mesaj
Alıntı: Kanov  
ya kardeşim Muhteşem olmuş deme bari yine berbat ötesi bir oyun yine saçma sapan hatalar al messiyi neymarı 4 5 kişiyi geç gol at nerde gerçekcilik? Fifa her haliyle pesten çok önde durumda.

sen beğenmedin diye "berbat",ben beğendim diye "süper"olacak değil biğr oyun.Ben fikrimi söyledim.Ben çok beğendim.Herkes oynar,fikrini söyler.

anl90
26-09-2012, 09:47   |  #45  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
576 mesaj
Alıntı: son_goku  

Bugün arkadaşlarla konusu açıldı. Bir tane iyi diyen çıkmadı. :) Heleki stadyum, seyirci, spiker berbat ötesi. Maç zevki 0.
Her maç seyircisiz oynar havasından nefret ettim. Gs- M. United maçında Türkiye diye bağıran sabit seyirciler falan...

Her halde daha önce pes oynamadın.Pes in zaten tek zaafı seyirci ve stadyum ambiyansı.Ama bu hali bile fifa 13 den çok çok daha iyi zaten sabredin anketlerden de göreceğiz.

anl90
26-09-2012, 09:54   |  #46  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
576 mesaj

Fifa'nın daha doğrusu fifa 13'ün nesi pes 13 den daha iyi anlamadım.Ya resmen komedisiniz kardeşim.Yani adam akıllı yorum yazsanız eyvallah.Burda milleti de aşşağılar gibi cevap veriyorsunuz.İtin teki çıkıp bişey diyor,ordan cesaretle saldırıyorsunuz.Kimsiniz siz ya ? Bişeyleri beğenip beğenmemek sizin tekelinizde mi ? Yıllar önceki chip olsaydı,bu şekilde uslüpla konuşamazdınız ama chip de bitmiş.Nerde bir soytarı var toplanmış buraya.Herkes üstüne alınmasın.Ama çoğu öyle.Takım fanatikliği gibi oyun fanatiği de olmuş bazıları.Fifa'nın bu sene vasatı aşamadığını bildi halde,hala savunanlar var.Neyse sayenizde biraz gülüyoruz.Birde ilkoğul çağındaki çocular gibi cevap yazanlar var "buna iyi diyen,bu işten anlayandır"...gibi.Demekki beğenmeyen anlamıyor :) Şunları yazmamak için çok sabrettim ama iyice abarttınız.Dediğim gibi "herkes üstüne alınmasın."

okinkurt
26-09-2012, 11:51   |  #47  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: anl90  
Fifa'nın daha doğrusu fifa 13'ün nesi pes 13 den daha iyi anlamadım.Ya resmen komedisiniz kardeşim.Yani adam akıllı yorum yazsanız eyvallah.Burda milleti de aşşağılar gibi cevap veriyorsunuz.İtin teki çıkıp bişey diyor,ordan cesaretle saldırıyorsunuz.Kimsiniz siz ya ? Bişeyleri beğenip beğenmemek sizin tekelinizde mi ? Yıllar önceki chip olsaydı,bu şekilde uslüpla konuşamazdınız ama chip de bitmiş.Nerde bir soytarı var toplanmış buraya.Herkes üstüne alınmasın.Ama çoğu öyle.Takım fanatikliği gibi oyun fanatiği de olmuş bazıları.Fifa'nın bu sene vasatı aşamadığını bildi halde,hala savunanlar var.Neyse sayenizde biraz gülüyoruz.Birde ilkoğul çağındaki çocular gibi cevap yazanlar var "buna iyi diyen,bu işten anlayandır"...gibi.Demekki beğenmeyen anlamıyor :) Şunları yazmamak için çok sabrettim ama iyice abarttınız.Dediğim gibi "herkes üstüne alınmasın."

anl90
26-09-2012, 11:58   |  #48  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
576 mesaj
Alıntı: okinkurt  

Ya hocam valla adamı ayar ediyorlar bazen.Kimse kimsenin yorumuna saygı duymuyor.İlla beğenmedikleri birşey oldu mu hemen bir "bilmişlik" hemen bir "ezme" çabası.Anlamadım gitti arkadaş hele de içinde bulunduğumuz forum Chip olunca,artık bişeyleri aşmak lazım ya 

okinkurt
26-09-2012, 12:08   |  #49  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: anl90  
Ya hocam valla adamı ayar ediyorlar bazen.Kimse kimsenin yorumuna saygı duymuyor.İlla beğenmedikleri birşey oldu mu hemen bir "bilmişlik" hemen bir "ezme" çabası.Anlamadım gitti arkadaş hele de içinde bulunduğumuz forum Chip olunca,artık bişeyleri aşmak lazım ya 

Pes / Fifa . Amd / intel. Amd / Nvidia . /Battlefield /Call of duty Mesele bunlar olursa tartısma kacınılmaz oluyor :D kimisi objektif yazıyor kimisi fanboyluk yapıyor kendi fikrimizi dile getirirken az sert olabiliyoruz :) Ben Fifa 12 oynuyorum şahsen Pes i 2010 dan sonra bıraktım 2008 de pese geçmiştim ancak ondan sonra benim beklediğim gelişim olmadı oyunda neyse bana göre Fifa nın + ları daha coktur sana göre Pes in isteyen istediğini oynasın bi söz vardır zevkler renkler tartısılmaz öış tartışma anlamsız yere cok uzadı aslında bakıldıgında fifa ve pes in eksikleri birbirini tamamlamakta birinde olan şey digerinde yok biri olmassa diğeride olmaz kendine göre + ya göre secip oynarsın olay bitti :D.

anl90
26-09-2012, 12:13   |  #50  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
576 mesaj
Alıntı: okinkurt  

Pes / Fifa . Amd / intel. Amd / Nvidia . /Battlefield /Call of duty Mesele bunlar olursa tartısma kacınılmaz oluyor :D kimisi objektif yazıyor kimisi fanboyluk yapıyor kendi fikrimizi dile getirirken az sert olabiliyoruz :) Ben Fifa 12 oynuyorum şahsen Pes i 2010 dan sonra bıraktım 2008 de pese geçmiştim ancak ondan sonra benim beklediğim gelişim olmadı oyunda neyse bana göre Fifa nın + ları daha coktur sana göre Pes in isteyen istediğini oynasın bi söz vardır zevkler renkler tartısılmaz öış tartışma anlamsız yere cok uzadı aslında bakıldıgında fifa ve pes in eksikleri birbirini tamamlamakta birinde olan şey digerinde yok biri olmassa diğeride olmaz kendine göre + ya göre secip oynarsın olay bitti :D.

Hay canını yiyim hocam işte yorum böyle yapılır.Böyle yorum yapana saygı sonsuz.Adamlar yerin dibine sokmaya uğraşıyor ve kimse şu cümleni anlamıyor "zevkler ve renkler tartışılmaz".Hislerime tercüman oldun hocam teşekkür ederim