Pes 2013 Muhteşem olmuş...

okinkurt
26-09-2012, 12:26   |  #51  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj
Alıntı: anl90  
Hay canını yiyim hocam işte yorum böyle yapılır.Böyle yorum yapana saygı sonsuz.Adamlar yerin dibine sokmaya uğraşıyor ve kimse şu cümleni anlamıyor "zevkler ve renkler tartışılmaz".Hislerime tercüman oldun hocam teşekkür ederim 

No proplem :D Yalnız bu konu dahada uzar gibime geliyor bu aksam :D

anl90
26-09-2012, 12:40   |  #52  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
576 mesaj
Alıntı: okinkurt  

No proplem :D Yalnız bu konu dahada uzar gibime geliyor bu aksam :

Ben daha yorum yapmam hocam.kim neparsa yapsın 

anl90
26-09-2012, 12:56   |  #53  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
576 mesaj
Alıntı: Batuhan Karsan 26  

Bende daha yapmam pese iyi diyenleri forumda daşlıyorlar resmen

tutamadım yine kendimi aynen  hocam :)

Banned
26-09-2012, 16:19   |  #54  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 23
939 mesaj

Ya da şöyle söyliyim PES'e de haksızlık etmek istemem. Eğer şampiyonlar ligine ve La Liga'ya meraklıysanız PES oynayın ya da Brezilya ligine çünkü gerçekten öne çıkıyor ama daha Avrupayi ve Premier League seviyorsanız FIFA'yı oynayın ama gameplay olarak FIFA daha iyi bence.

Kanov
26-09-2012, 18:32   |  #55  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 13
322 mesaj

Evet zevkler ve renkler tartışılmaz. bazı arkadaşlarımızda burda fifanın hangi açıdan pesten daha iyi oldugunu açıklamaya çalışıyor.  ama bazıları varki resmen siyaha beyaz der gibi inadına 'pes fifadan çok çok daha iyi' diyor. Ülkemizdeki cahil insanların fazla oldugunuda düşünürsek pekte şaşırmıyorum Ve merak ediyorum şu çocuk oyunu olan pesin fifadan üstün olan farkını birisi söylesin.

Son Düzenleme: Kanov ~ 26 Eylül 2012 18:33
Kanov
26-09-2012, 18:48   |  #56  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
322 mesaj

Şampiyonlar Ligi,Brezilya Ligi,360 derece orta,pas,şut daha sayayım mı ?

ya abi artık gerçekten kahkaha atar duruma getirdiniz 

Şampiyonlar Ligi kabul +1 ama digerleri nedir abicim? brezilya ligi nedir? kim oynar? kaç ligin lisansını almış pes? o 360derece pas şut olayi fifada manuel ayarı sectigindede yapabilirsin. daha sayayım mı demişsin varsa say dostum.

okinkurt
26-09-2012, 18:50   |  #57  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Şmpiyonlar ligi derken neyi kastediyorsunuz :S fifa da var zaten o

Kanov
26-09-2012, 18:53   |  #58  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
322 mesaj
Alıntı: okinkurt  
Şmpiyonlar ligi derken neyi kastediyorsunuz :S fifa da var zaten

şampiyonlar liginin müzigi 2 3 reklam panosu bu kardeşim 

anl90
26-09-2012, 19:02   |  #59  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
576 mesaj
Alıntı: Kanov  
Evet zevkler ve renkler tartışılmaz. bazı arkadaşlarımızda burda fifanın hangi açıdan pesten daha iyi oldugunu açıklamaya çalışıyor.  ama bazıları varki resmen siyaha beyaz der gibi inadına 'pes fifadan çok çok daha iyi' diyor. Ülkemizdeki cahil insanların fazla oldugunuda düşünürsek pekte şaşırmıyorum Ve merak ediyorum şu çocuk oyunu olan pesin fifadan üstün olan farkını birisi söylesin.

1-Bir oyunun iyi olması için senin beğenmen şart mı ?

2-Pes'i beğendiğim için mi cahilim ?

3-Pes oynadığım için değil de; senin gibi bir insana cevap verdiğim için harbiden biran çocuk olduğumu hissetmedim dersem yalan söylemiş olurum.Hatta ban yemeyeceğimi bilsem sana şimdi öyle şeyler söylerimki o zaman oturur daha güzel kahkaha atarsın.Şimdi o çeneni kapat kapatmayacaksan özelden mesaj at,ben sana ordan gerekli bilgileri verir kapatırım !!! Hiç bri forumda ban yememişim bana bir ilk yaşatma ! Terbiyesizlik yapma.Cahil sensin ukala herif !

Kapalı Hesap (203561)
26-09-2012, 19:20   |  #60  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 136
4,310 mesaj
Sen pes oynamadın cahil değildin de bugüne kadar ne yaptın kanov.atomu mu parçaladın ? Greatness bile daha objektif bakıyor konulara...Bırak fanboyluğu çıkar at gözlüğünü.

Heeeyt alooo! At gözlüğünün anlamı burada kullanılmaz. Ve tartışmayı bırakın!

okinkurt
26-09-2012, 19:20   |  #61  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj

Kanov
26-09-2012, 19:21   |  #62  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
322 mesaj
Alıntı: anl90  

1-Bir oyunun iyi olması için senin beğenmen şart mı ?

2-Pes'i beğendiğim için mi cahilim ?

3-Pes oynadığım için değil de; senin gibi bir insana cevap verdiğim için harbiden biran çocuk olduğumu hissetmedim dersem yalan söylemiş olurum.Hatta ban yemeyeceğimi bilsem sana şimdi öyle şeyler söylerimki o zaman oturur daha güzel kahkaha atarsın.Şimdi o çeneni kapat kapatmayacaksan özelden mesaj at,ben sana ordan gerekli bilgileri verir kapatırım !!! Hiç bri forumda ban yememişim bana bir ilk yaşatma ! Terbiyesizlik yapma.Cahil sensin ukala herif !

Sen niye üstüne alınıyorsun arkadaşım? yazdıgım mesajdan birşey anlamadın heralde.

Olay begenip begenmemek degil demek istedigim hayatında sadece pes oynayıp burda bazı arkadaşların fifanın iyi yönlerini anlatmasına ragmen inatla bildigini okuyarak pesin fifadan çok çok iyi oldugunu iddaa etmek bunu söliyecegine 'Bana göre' pes fifadan daha iyi diyebilir. cahil dedigim kişilerde pesin daha iyi oldugunu kabul ettirme çabası olan insanlar. yoksa kim ne begeniyorsa onu oynar. anlatabildimmi?

okinkurt
26-09-2012, 19:29   |  #63  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Sanki orjinal alıyoruzda birde beğenmeyip laf atıyoruz :

Ne alaka korsan diye oyunu sevmek zorundamıyım o şirketler bizi kac noktadan sömürmekte biliyonmu sen ?

Kanov
26-09-2012, 19:29   |  #64  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
322 mesaj
Sen pes oynamadın cahil değildin de bugüne kadar ne yaptın kanov.atomu mu parçaladın ? Greatness bile daha objektif bakıyor konulara...Bırak fanboyluğu çıkar at gözlüğünü.

yanıtımda ne demek istedigimi anlayan anladı kardeşim sözlerinede dikkat et

Batuhan Karsan 26
26-09-2012, 19:36   |  #65  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 62
2,471 mesaj
Alıntı: Kanov  

yanıtımda ne demek istedigimi anlayan anladı kardeşim sözlerinede dikkat

kusura bakma yanlış anlamışım.bazen yazıları düzgün okumuyorumda.

Kanov
26-09-2012, 19:39   |  #66  
Kanov avatarı
Yıllanmış Üye
322 mesaj
 kusura bakma yanlış anlamışım.bazen yazıları düzgün okumuyorumda.

sen kusura bakma kardeşim  fazla uzadı konu

tugberk_91
28-09-2012, 11:39   |  #67  
tugberk_91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
516 mesaj

Buradaki tartışmadan tamamen bağımsız olarak kendi görüşlerimi belirtmek isterim.

Pes 2013 ün 2012 ye göre çok geliştiğini söylemek isterim. Şut çekerken orta yaparken oyuncuların yaptığı vuruşlar gerçeğe çok yakın olmuş. Oyuncuların hareketleri gol sevinçleri vs gerçekten çok inandırıcı. Artık uzaktan şut çekmek çok daha kolay ve bu da oyundan alınan zevki arttırmış. Çok büyük bir gelişme kaydetmişler. KONAMİ yi tebrik ederim. Bunlar oyunun iyi yanları.

Gel gelelim tabiki kötü yanları da var. Ne kadar gelişse de hala bir FIFA seviyesine gelebilmiş değil. Maç atmosferi 0 her zamanki gibi. Ve hakemlerde sorun var. Hakemlerde avantaja bırakmak gibi bir kavram yok. Anında durduruyor oyunu ve güzelim ataklar yarıda kalıyor. Bu da oyundan alınan zevki baltalıyor. Her zamanki gibi lisans sorunu ve gerçek takımlarla oynayamama çok büyük bir problem. Yıllar geçti ama hala lisans sorununu düzeltemediler. En büyük problem de hala PS3 üzerine yoğunlaşıp PvP ağırlıklı oyun yapıyorlar ve tek başınıza oynadığınızda yeterli zevki alamıyorsunuz. Adam geçmek 2012 ye göre çok daha zor olsa da hala daha gereğinden fazla kolay.

FIFA 13 nasıl bir oyun oldu bilmiyorum henüz oynamadım ama 12 üzerinden konuşmam gerekirse evde oynamak için PES 2013 mü yoksa FIFA 12 mi deseniz ben hala FIFA 12 yi tercih ederim. PS3 te arkadaşlarla oynamak içinse PES 2013 gayet yeterli bir oyun. Forumlarda okuduğum kadarıyla FIFA 13 demosu hayal kırıklığı yaratmış ama tam sürümü görmek lazım. Oynadığımda onunla ilgili yorumumu da paylaşırım. Şimdilik herkese iyi günler.