Pes 2014 Çok Farklı ...

anl90
20-09-2013, 14:38   |  #1  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
576 mesaj

Konami nihayet Pes 2014 ile gerçekçi bit futbol oyununa yaklaştı . Oyun modları gelişmelerine girmiyorum. Sadece oynanış üzerine yorum yapacağım.

Saçma sapan ara paslar , defans hataları , çok kolay çalım atmalar ,  atmosfer ve taraftarın yetersizliği gibi konular giderilmiş. Tıpkı Fifa da olduğu gibi zor bir oyun ve çok zevkli olmuş. Pes 2014 bu yıl için Fifa ' nın alternatifi olur. Ancak gelecek sene ciddi bir rakip olacağını düşünüyorum.Ben sonradan Fifa bağımlısı olan bir oyuncu olarak , Pes 2014 ' ü gerçekten beğendim. 

Yalnız her şey olumlu değil . Oynanış kusursuz değil. Anlatmak istediğim şu ki ; Pes 'de kesinlikle yadsınamaz bir gelişme var.

Gelecek sene kendilerini daha da geliştirecekleri kesin. Ancak artık şu lisans ve lig sorunlarını halletmeleri gerekiyor.

anl90
20-09-2013, 15:26   |  #2  
anl90 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 10
576 mesaj

Az önce yaptığım bir kaç maçtan sonra düşüncelerim olumsuza biraz daha yaklaştı.

Forvet oyuncunuzun önüne top atıyorsunuz , defans oyuncusu ile arasında 2-3 metre fark oluşuyor ve nasıl oluyorsa o defans oyuncusu turbo gibi biranda hızlanıyor ve bizim messi nin de kaleye koşma isteği azalıyor. Sonuç : Top defansta ...

Daha çok çalışman gerek pes çok ... Ama iyi yoldasın

okinkurt
20-09-2013, 17:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

2 sininde bir şey geliştirdiği yok şimdi gelişim diye sunduklarını 2009 da bile yapabilirlerdi saçma sapan oyunlar cıkarmakta üstlerine yok mesela fifa 09 ile 10 aynıdır gelişim diyorsak insan başka şeyler bekliyor gerçekçiliğin yanına bile yaklaşamıyorlar hala şuan en iyi spor oyunu NBA 2k serisi gibi duruyor fifa ve pes den hayır yok geçen 2013 oynuyorum biri bana şu hatayı acıklasın Allah aşkına ya üşenmedim 5 kb le youtube a yükledim bunedir bu :D http://www.youtube.com/watch?v=R1JV3GUJXdo&feature=youtu.be

Kapalı Hesap (153334)
20-09-2013, 18:28   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
Alıntı: okinkurt  
2 sininde bir şey geliştirdiği yok şimdi gelişim diye sunduklarını 2009 da bile yapabilirlerdi saçma sapan oyunlar cıkarmakta üstlerine yok mesela fifa 09 ile 10 aynıdır gelişim diyorsak insan başka şeyler bekliyor gerçekçiliğin yanına bile yaklaşamıyorlar hala şuan en iyi spor oyunu NBA 2k serisi gibi duruyor fifa ve pes den hayır yok geçen 2013 oynuyorum biri bana şu hatayı acıklasın Allah aşkına ya üşenmedim 5 kb le youtube a yükledim bunedir bu :D http://www.youtube.com/watch?v=R1JV3GUJXdo&feature=youtu.be

hacı kaleciye sanki kamyon çarpmış.Yada senin işlemcin yetersiz kaldı hesaplayamadı top oraya gelicek gol :)

okinkurt
20-09-2013, 18:46   |  #5  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: DETROID_35  

hacı kaleciye sanki kamyon çarpmış.Yada senin işlemcin yetersiz kaldı hesaplayamadı top oraya gelicek gol :)

Yada tam atlarken yerde bozuk para gördü :D şu hatayı volkan yapsa anlıycam hiç değilse gerçekçilik payı olurdu :)))

LENO7
20-09-2013, 18:49   |  #6  
LENO7 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 91
2,019 mesaj

Burda zeka sıfır :D

Kapalı Hesap (153334)
20-09-2013, 19:40   |  #7  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 187
6,419 mesaj
 Yada tam atlarken yerde bozuk para gördü :D şu hatayı volkan yapsa anlıycam hiç değilse gerçekçilik payı olurdu :)))

hacı kaleye oyuncu geçirmeyesin.Bu kaleci işi değil.Tam oyuncu gibi duruyor :)Ben bazen kaleye ronaldoyu alıyorum uzaktan topları çok acayip çeliyor.Yakından hemen gol yiyor :)

okinkurt
20-09-2013, 19:58   |  #8  
Yıllanmış Üye
4,897 mesaj
Alıntı: DETROID_35  

hacı kaleye oyuncu geçirmeyesin.Bu kaleci işi değil.Tam oyuncu gibi duruyor :)Ben bazen kaleye ronaldoyu alıyorum uzaktan topları çok acayip çeliyor.Yakından hemen gol yiyor :)

Oyuncu kariyeri modunda oynuyorum rakip ortayı yaptı sonuç ortada :D PSG nin kalecisi olacak birde şaşımıdır nedir anlamadım pes de bunlar cok oluyor ya taça giden topu kafa ile kendi kalesine atan defans bile var :))

aliilke12
20-09-2013, 20:28   |  #9  
aliilke12 avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
21 mesaj

ya pesi at çöpe zaten fifadaki gerçekçilik ve oynanış zevki katlıyor bile ama bak gör uefa şl var ondan talebi var bide türk takımları var türkiyede talebi olmasını bi sebebide oyunun bugunu çok rahat buluyorsunuz ben mesela aynı yerden (yaklaşık 30m) gol atarak şampiyonlar ligi kupası kaldırdım olmaz böyle şey  oyunun oyun motoru bildiğin çöp ve okadar para istiyorlar sizden