PHILIPS DVDR1640 Problemi

Ember_Moon
27-05-2006, 00:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj

Yaklaşık 1 yıldır Philips DVDR1640 model dvd writer kullanıyorum.Bir hafta önce kadar sürücüde problem olmaya başladı.Dvd writer bilgisayar açılışında kendi kendine açılıp kapanıyor,yarı açık vaziyette kalıyor.içine geri sürdükten sonrada açılıp kapanmıyor bir türlü.Zaten 1 saatte Dvd yazıyordum bir de başına böyle bir problem çıktı.Acaba sorun mekanik,donanımsal bir problem mi?Bu hastalığın tedavisini bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim.

Ember_Moon
27-05-2006, 00:43   |  #2  
OP Taze Üye
5 mesaj

Bu sorunun neden kaynaklandığını bilen bir arkadaş yok mu?

TT06
27-05-2006, 03:07   |  #3  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

Sanırım bir kaç ay önce chip dergisinde bu soruna benzer bir problem çözülmüştü sebep isekapağı süren dişlilerin arasına kaçan bir parçaydı,büyük ihtimalle dişlilerde bir problem var içini açıp iyice temizle yada teknik servise götür.

Ember_Moon
27-05-2006, 13:24   |  #4  
OP Taze Üye
5 mesaj

Teşekkür ederim verdiğin cevap için TT06.Garanti kapsamında hala,o yüzden kendim açmıyacağım,en kısa zamanda yetkili servise götürüp baktırcam.Thanksss

TT06
27-05-2006, 16:41   |  #5  
TT06 avatarı
Yıllanmış Üye
726 mesaj

PHILIPS teknik servisi ile ünlü bir marka:),3 adet PHILIPS  ürünü götürdüm 1 hafta içinde yenisini gönderdiler bence hiç bakmıyorlar bile gerçekten problemi olup olmadığına..

ufuks
27-05-2006, 18:43   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,430 mesaj
TT06
PHILIPS teknik servisi ile ünlü bir marka:),3 adet PHILIPS  ürünü götürdüm 1 hafta içinde yenisini gönderdiler bence hiç bakmıyorlar bile gerçekten problemi olup olmadığına..
Benim monitörümü yapamadılar ama.Gerci benim burdaki servis dandik.Bi ses geliyor monitörden arasıra.Adamı cıldırtıyor

Ember_Moon
27-05-2006, 20:30   |  #7  
OP Taze Üye
5 mesaj

Ufuks,sizin ordaki servis derken hangi semtteki yetkili servisten bahsediyorsun?Birde burdaki arkadaşlara sormak istediğim birşey var.Yukardada belirttiğim gibi benim  philips Dvdr1640 dvd writer var.Bir Dvd yazmam 12x hızda bir saati buluyor.Acaba bunun nedeni ne olur?Size bana daha fazla yardımcı olabilmeniz için şunları da belirtim,
1-Dvd yi yazarken genel de hard diskimde enfazla 400-500 mb yer kalıyor
2-P3 800 Mhz 128 Ram Windows Me Asus anakart var(2000 model bir bilgisayar kısaca)

Acaba bu dvd yazımındaki yavaşlık sistemin eskiliğinden mi yoksa dvd de bir problem  mi var?

Şimdiden forum üyelerine teşekkürler....

Ember_Moon
27-05-2006, 20:33   |  #8  
OP Taze Üye
5 mesaj

Bu arada,dvd yazıcımın yarı açık vaziyette kalması ilk defa denendiğim ve başaramadığım OVERBURN işleminden sonra gerçekleşmeye başladı.Overburn öncesi zarar verebilir diye uyarı veriyor aslında ama denemek istedim.Overburn böyle bir probleme sebebiyet verebilir mi?

gabemeclogan
15-06-2006, 16:59   |  #9  
Yıllanmış Üye
197 mesaj

Dvd Yazarken Bilgisayar Ram'inin Tümünü Kullanır. Ram oranın çok düşük kardeş.Eğer Yükseltme Olanağın varsa biraz Arttır.
Bir CD/DVD kopyalarken DVD yazıcın belli bir hard diskten bir yer teşkil eder.
Eğer Cd veya DVD Kopyalacaksan mevcut hard diskini bir boşaltman olacaktır.
DVD yazıcıda fazla kabahat arama. bilgisayarın yavaş ondan DVD/Cd yazman uzun sürüyor.

Overburn özelliğinin bir zarar verceğini sanmıyorum. Çünkü overburn özelliği sadece CD/DVD'ye yazmış olduğumuz zaman kalan yere sonradan ekleme imkanı veriyor. yoksa başka bir faydası veya zararı yok.
Yok illede Arızalı diyorsan o zaman Philips servisine Götür. Belki yenisini verirler.
Çünkü dergide duymuştum arızalandığı zaman birebir değişim yapıldığını. Ama eğer yanılmıyorsam bu süre 1 yıldı.