Philips GoGear Mix Mp3 (2 GB) [inceleme - test]

nezihdarcin
13-06-2009, 19:33   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
63 mesaj

Philips GoGear MiX (2 GB)
Merhabalar, bu gün size kendi kendime test ettiğim Philips’in GoGear Mix model Mp3 çalarını tanıtıp iyi yönlerini ve kötü yönlerini ortaya sererek ürün hakkında bir başlık başlatıyorum. Hem bu ürünün kullanıcıları içinde bir tartışma platformu olmuş olur.

Batarya özellikleri:
Ürün için ilk şarj süresi minimum en az 3 saat olmalı. Ayrıca  250 mAh Lityum Polimer pile dahili olarak sahip. Yaklaşık 25 saat müzik dinlemek anlamına geliyor. Pilin uzun ömürlü kullanılması için ise ilk şarj çok önemli. Aksi halde ilk şarjı kesintili yapmak, yada 3 saatten az yapmak pilin toplam şarj-deşarj ömrüne zarar verir, hem de mevcut kapasitesi tam kullanılmadığı için şarjın kısa sürede bitmesi görülebilir. Bu durum tüm teknolojik cihazların ilk şarj durumları için geçerlidir.

Kurulum / Yazılım özellikleri:
GoGear Mix’in kendi 2 GB kapasitesinden çıkan SetUp kurulum dosyası ile yönetici programı kendi bilgisayarınıza yükleyebilir, bu program, arayüz sayesinde ( Device Maneger) kolayca kullanabilirsiniz. Bu sayede geri dönüşüm kutusuna göndermeden Shift+Delete ile sildiğiniz şarkılarınızı geri getirmek için internetten yazılım aramak zorunda kalmayacaksınız. Ayrıca Kendi zevklerimize göre cihaz üzerinden farklı farkı çalma listeleri (playlist) oluşturabilir yada bir şarkıyı dinliyorken sıradaki şarkıyı kolaylıkla seçip çalmaya başlayabilirz. ID3 etiket desteği ile Albüm, şarkı ve şarkıcı isimlerine göre kategorize edebilir, arşivin içinde kaybolmadan gezebilirsiniz.

Donanım Özellikleri:
Philips GoGear MiX birazcık hedef kitlesi gençler ve kendini genç hisseden kullanıcılar için tasarlanmış bir ürün. Ütünün ilk başta dikkat çeken özelliği USB 2.0 bağlantısını kablosuz olarak kendi içine girip çıkan ucu ile kolaylıkla yapıyor olması. Aynı zamanda geleneklerine bağlı olan bizler tarafından sanki bir USB 2 GB flash bellek kullanır gibi tak + çıkart olarak kullanabiliriz.  

Kendi üzerinde bulunan dahili mikrofon ile de gayet hoş ses kaydı yapabiliriz. Ayrıca FM bant radyosu ile sevdiğimiz şarkıları kolaylıkla kaydedebiliriz. Ancak Radyo özelliği olan ürünü almak bizim tercihimize kalıyor. Neredeyse radyolu olan vergisinden dolayı 20 YTL daha pahalı.

Ürün test ediyoruz dediğime göre, diğer ürünlerden de bahsetmeden olmaz. Diğer kıyasladığım X marka Mp3 çalar ile karşılaştırmalı test yapmak için kriterler sabitlenerek aynı koşullar sağlandı. Yani ses kalitesi ve özelliklerini detaylıca incelemek için aynı Philips kulaklıklar , Microlab 2+1 ve Premier 5+1 Hoparlörler ile ve aynı şarkı ile uygulamalı testlerde bulundum.

İlk başta son ses olarak kulağımıza zarar vermemesi için kulak koruması aktif olarak geldiğiden tatmin etmeye bilir. Fakat daha sonra menüden kolaylıkla kendimiz ses kulak korumasını istediğimiz seviyeye getirerek yüksek seslerde müzik dinleyebiliriz. Ses çıkışı ise standart kulaklığı için 2 x 3 mW.

Philips Kulaklık ile test:
GoGear MiX özellikle tiz seslere fazlasıyla ihtiyaç duyan telli çalgılar mükemmel souçlar veriyor. İnsan kendisini o müzik aletinin yanında hissediyor fakat ürün bas ses gerektiren şarkılarda yoğun 3D bas efekti vermekte zorlanıyor, ancak X marka Mp3 çalar aynı kulaklıklar ile daha dolgun bas ritimler vereiyor ancak bu seferde X marka ürün tiz seslerde zayıf kalıyor. Bu yönüyle Philips GoGear MiX Rock, Caz vsvs sevenler için mükemmel bir ürün. Toplamda 6 adet ekolayzır, 1 adette bir çok özellikle kişisel ekolayzır bulunmakta.

2+1 ve 5+1 Hoparlör testi:
GoGear Mix bu sefer kulaktıkta hissettiremediği yoğun bas etkitiyi Hoparlör sayesinde gümbür gümbür hissettiriyor. Çünkü hoparlörler de Subwoofer (Bas verici) var (:  X marka Mp3 çalar bu hoparlörler ile son ses açıldığında çızırtı ve parazit yapıyor ancak GoGear Mix aynı hoparlör ve aynı şarkı ile son seste dahi netliği ve kaliteyi hiç bozmuyor. Bu özelliği ile CD çalar kalitesine en yakın Mp3 çalar diyebiliriz.  

Artıları:  
=>        Yüksek “performans/fiyat “ oranı
=>        Doğrudan, kablosuz USB bağlantısı
=>        Ergonomik dizayn, kolay kullanım
=>        Berrak ses kalitesi, güçlü ses çıkışı

Eksileri:
=>        Standart kulaklıkta zayıf bas

Alıntı değildir.

Son Düzenleme: nezihdarcin ~ 13 Haziran 2009 19:34
hiko91
13-06-2009, 19:55   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,899 mesaj

arkadasm suna bı baksana acık artıtrmayı kazndım 115 ytl nasıl sence odeme yapayımmı

nezihdarcin
13-06-2009, 20:08   |  #3  
OP Üye
63 mesaj

Merhabalar, sizin söylediğiniz üründe ilave olarak video oynatma ve geniş ekran özellikleri var. Ama en önemli özelliği FULLSOUND denilen teknolojisi, bu sayede sıkıştırılmış olan Mp3 formatını çalarken genişleterek daha güçlü ve kaliteli ses sunuyor olması. Buda zaten audio sese yani orjinal CD kalitesine çok yaklaşıyor demek. Fakat dinlediğin sıkışmış Mp3'ün sıkıştırılırken ki kalitesi çok önemli.. FullSound özelliği sadece sıkışan ses dosyasını genişleterek kayıpları en aza indirmek oluyor.

Senin almayı düşündüğün GoGear kaç para ? az bir fiyat fakı varsa eğer düşünmeden al derim. Bu bahsettiğim ürünün tavsiye satış fiyatı radyosuz için 99 YTL, Radyolu içinse 119 YTL idi.

Son Düzenleme: nezihdarcin ~ 13 Haziran 2009 20:09
hiko91
13-06-2009, 20:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

115 lira bu sana dedıgım urun .yurtdısından gelme oldugu ıcın boyle .normalde turkıyede 2 gb lısı 230* lıra 4 gb ıse hala ulkemızze gelmedı .bırde su var bunuda kazandım

buıda 157 ytl

nezihdarcin
13-06-2009, 21:08   |  #5  
OP Üye
63 mesaj

iyi maşallah, Gittigidiyor.com sağlam bir site fakat açık artıırma sitelerine özellikle kaynağını bilmediğiniz sitelere asla itibar etmeyin (: sonunda bir hep üçkağıt çıkabiliyor (:

http://forum.shiftdelete.net/nefret-ettiginiz-siteler/78205-ucuzacik-com.html

benersince
13-06-2009, 21:12   |  #6  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,283 mesaj

bayagı güzel bi inceleme yapmışsın benim görüşüm bu cihaz alınmaz zira herşeh tasarım degildir arkadaşlar ses kalitesi çok kötü eger yüksek ses ve kaliteli ses beklentiniz varsa bu cihaz karşılamıyacaktır

hiko91
13-06-2009, 22:17   |  #7  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

arkadaslar sıze sunmus oldugum urunlerden hangısını alıyım .son 2 gun kaldı odeme yapmak ıcın

nezihdarcin
13-06-2009, 22:21   |  #8  
OP Üye
63 mesaj

Bana sorarsan eğer Performans /fiyat a göre en iyisi senin ilk önerdiğin GoGear, neticede philips, vede FullSound denen teknolojiisi var (:

hiko91
13-06-2009, 22:47   |  #9  
Yıllanmış Üye
1,899 mesaj

Samsung YP-T10AB 4GB almaya karar verdim fiyatıda adama soyledım ıns bıraz daha asagı ceker 130 fln

mazgal
14-06-2009, 00:15   |  #10  
Taze Üye
1 mesaj

Ben de bir Philips GoGear Mix kullanıcısıyım. SA1MXX02KN/02.

Tek kelimeyle muhteşem bir mp3 player diyebilirim. Pil ömrü beni hayretlere düşürdü. Gün içerisinde o kadar çok kullanmama rağmen yaklaşık bir haftadır hala yarıya inmiş bile değil.
Ayrıca en çok sevdiğim özelliği ise "ekranı döndür" özelliği. Bu özellik sayesinde hem sağ el hem de sol elde rahatça kullanılabiliyor.

Bir diğer özelliği ise dahili usb girişi. bu sayede yanınızda sürekli kablo taşıma zorunluluğundan kurtuluyorsunuz.

Şık ince ve zarif bir tasarıma sahip. Mp3 player almak isteyenlere hiç düşünmeden Philips GoGearMix almalarını öneririm.

benersince
15-06-2009, 20:54   |  #11  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj
mazgal
Ben de bir Philips GoGear Mix kullanıcısıyım. SA1MXX02KN/02.

Tek kelimeyle muhteşem bir mp3 player diyebilirim. Pil ömrü beni hayretlere düşürdü. Gün içerisinde o kadar çok kullanmama rağmen yaklaşık bir haftadır hala yarıya inmiş bile değil.
Ayrıca en çok sevdiğim özelliği ise "ekranı döndür" özelliği. Bu özellik sayesinde hem sağ el hem de sol elde rahatça kullanılabiliyor.

Bir diğer özelliği ise dahili usb girişi. bu sayede yanınızda sürekli kablo taşıma zorunluluğundan kurtuluyorsunuz.

Şık ince ve zarif bir tasarıma sahip. Mp3 player almak isteyenlere hiç düşünmeden Philips GoGearMix almalarını öneririm.

hocam aynı cihazın degişik versiyonlarını ben kullandım ve hiç memnun kalmadım 1 yıl içinde yazılım yedi ayrıca lityum iyon pilini degişmesini turkiyede yapmıyorlar buda ek bilgi olsun ben hiç memnun degilim  çekmecemde öylece duruyo ben şuan creative my zen  4 gb kullanıyorum gayet başartılı orta seviye  cihazı

nezihdarcin
21-06-2009, 20:51   |  #12  
OP Üye
63 mesaj

Philips GoGear Mix'in pil çeşidi lityum iyon değil, lityum polimer'dir. Her cihazda olduğu gibi pil-batarya ömrü kullanıcının gösterdiği hassasiyete dayanır. Doğru şarj her zaman için eğer ürün kaliteliyse uzun ömür verir. Fakat aldığınız ürün yeteri kadar kalite standartında değilse siz istediğiniz kadar önem gösterin yinede zamanla şarj kaçırmyaba başlar..

Benim gördüğüm kadarı ile lityum-polimer piller ile gayet uzun ömürlü pil desteği var. Zaten ürün garantili. Garanti süresi içinde bir problem varsa teknik servis iser yırtiçinde - isterse yurtdışında gerekli yerlere ürünğ göndererek yapsında nasıl olduğu önemli değil. Kısaca Philips her zaaman Philips'tir.

benersince
22-06-2009, 20:55   |  #13  
Yıllanmış Üye
2,283 mesaj

philipsin diger cihazları için lafım yok ancak mp3 playerlarında aldınız paraya creative nhin modelleri daha agır basar