Philips SNA6640 Modem Wireless Sifreleme

djsuha
20-11-2007, 18:49   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

Merhaba forumlarınıza ben bugun üye oldum forumlar icerisinde aradıgım halde ilgilendigim konuyu bulamadım ve yeni topic acmaktan baska carem kalmadı ... umarım birileri yardımcı olabilir !!!!

philips SNA 6640 modem kullanıyorum fakat ne yaptıysam wireless baglantıma sifre koyamadım ... Aslında koydum fakat koydugum zamanlar su problemler ile karsılastım;

Sifreyi WPA2 olarak giriyorum modemi ve bilgisayarı yeniden baslatıyorum..

1. Otomatik IP de ; agı goruyor sifre istiyor giriyorum kabul ediyor ve uzun bir beklemenin ardından "SINIRLI BAGLANTI" diyor ??Ağlıyor
2. IP atayarak ; tekrar deniyorum baglantı simgesinde "BAGLANDI" olarak gorunuyor ısık yanıp sonuyor fakat ; internete giremiyorum hic bir sayfayı acamıyorum ???Ağlıyor
3. WAP2 baglantısını secmeme ragmen dun almıs oldugum ( 19 KASIM ) CHIP dergisinin DVD ekindeki "WIRELESS SIFRE BULMA" adındaki program benim sifremi gosteriyor ve orada sifrem "WAP2" degil "WEP" sifrelemesi olarak gorunuyor ??? (not: WAP2 sifrelemsi derginizin bu ayki sayısında anlatılan "WINDOWS WAP2" update ni yapmıs olmama ragmen !!!)Ağlıyor
Umarım sıkıntımı sizlere anlata bildim ve gerekli konuda yardımcı olabilirsiniz !!! Simdiden yardımcı olan arkadaslara TESEKKUR ederim ... Alkış

m.taser
21-11-2007, 21:55   |  #2  
Taze Üye
9 mesaj

Sınırlı bağlantının anlamı, bilgisayarınızın kablosuz modeme bağlandığını fakat modeminizin ADSL ayarlarında bir sorun olduğunu gösteriyor. İnternete çıkamamanızın sebebi de bunu gösteriyor.

djsuha
21-11-2007, 22:08   |  #3  
OP Taze Üye
3 mesaj

Hayır wireles baglantıma sifre girmeden once herhangi bir problem yok ben sifre girdikten sonra o sorunla karsılasıyorum. Ve son olarak ta dun gece WAP2 sifresi koydum ve duzgun calısıyordu fakat bu sabah yine modeme baglanamadım ve RESET attım Ağlıyor