PhotoshopAnimasyon Oluşturma

doko
24-02-2013, 21:22   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2010


İzleyerekogren.net ziyaretçilerimizin yoğun isteği üzerine photoshop konusunda yoğunlaşmaya başlamış bulunmaktayız.Başlangıç düzeyinde animasyon nasıl yapılır adlı konuyu bu videolu anlatımımızda işlemiş bulunmaktayız.Profesyonel bir animasyonun en temelleri bu anlatımda yer almaktadır.Hazırladığımız animasyon Gif formatında kaydedilmektedir.

Photoshop'ta Gif oluşturmak aslında kolaydır. İşin en zor kısmı ne gibi görseller kullanacağımıza, içindeki hangi nesneleri hareketli hale getireceğimize karar vermektir. Bu kısmı sizin yaratıcılığınıza bırakıyoruz ve en temel yoldan Photoshop'tan Gif uzantılı animasyonun nasıl yapıldığını öğreneceğiz.
Peki bu Gif formatı nedir?
GİF: Grafik Değiştirme Biçimi anlamına gelen Graphics Interchange Formatin kısaltmasıdır ve bir sayısal resim saklama biçimidir. Kayıpsız sıkıştırma kullanır. 8-bit renge (yani 256 renge) kadar destek verir ve 1-bit'lik (yani tek renk için) saydamlık sunar. JPEG ile birlikte bilgisayar dünyasında kullanılan en yaygın resim saklama biçimlerinden biridir. Genelde grafiklerin (az renk içermeleri dolayısıyla) saklanması için kullanır.

Videolu anlatıma gitmek için TIKLAYINIZ.