Photoshop da 3B özellikler kullanılamıyor

dreamthief76
15-09-2015, 19:12   |  #1  
dreamthief76 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

Photoshop da 3B özellikler kullanılamıyor. araştırdım ve ctrl+k ye sonra da performans sekmesinde sol üstte bulunan "GRAFİK İŞLEMCİSİNİ KULLAN" kutucuğunu işaretlemem gerektiği yazıyo forumlarda vs. ama ben de resimde görüldüğü gibi kutucuğa basamıyorum. yardımlarınızı bekliyorum...

dreamthief76 bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
badwizard
15-09-2015, 19:42   |  #2  
badwizard avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 100
1,013 mesaj

Kullandığın makinanın ekran çözünürlüğüne bakılırsa bir laptop kullanıyorsun, makinandaki ekran kartı photshopla uyumlu olmayabilir, driver eski veya hiç kurulmamış olabilir. ekran kartının modelinide belirtirsen soruna daha net yanıtlar alabilirsin.

badwizard bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
theironman
15-09-2015, 21:22   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

ekran kartı veya doğrudan ekran kartı yazılımıyla ilgili bi soruna benziyor. güncellemelerini yaptın mı?

theironman bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
dreamthief76
16-09-2015, 00:39   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
6 mesaj

ilginiz için teşekkürler...

evet haklısınız leptop kullanıyorum ve oldukça eski bu nedenle de uygun driverları bulamıyorum. haliyle update yapamıyorum...

bu da dxdiag bilgileri...

bilgisayar toshiba satellite a210-16g 

yardımlarınızı bekliyorum. teşekkürler.

Son Düzenleme: dreamthief76 ~ 17 Eylül 2015 16:57
Selim_C
10-10-2015, 07:21   |  #5  
Selim_C avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 39
157 mesaj

Hocam Merhaba. Bende CC 2015 sürümünü kullanmak için indirdim. Fakat 3D özelliğini kullanmak istediğimde alttaki yanıt geldi. Bir kaç değişik ayar yaptım yine olmadı. 

Bu yazı geliyor. Fakat araştırmalarım sonucunda bunun için hayli yeterli özelliklere sahibim. Araştırdığımda Ekran kartınızın Driver'i eski olabilir yazıyordu. Dirver'i güncelledim. Bu sefer sistem daha beter oldu. Ne ekran çözünürlüğünü kendim için ideal hale getirebiliyorum (sadece 3 seçenek var) nede daha önce aktif olan 3D kutucukları aktif. Sorun için yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Zira çok aşırı gerildim..

Selim_C bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]