PHP Contact Form ile ilgili...

wustafa
30-10-2011, 01:05   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj

Selamlar Arkadaşlar...

Websitesine İletişim Formu eklemek istiyorum. Elimde düzenlenmiş iletişim form şablonu var. Şablonun "html" kodları :

Adınız - Soyadınız

Mesajınız

"sendmail.php" dosyasının içine gerekli kodları yazdım. (Onlarca siteden, onlarca php iletişim kodlarını denedim fakat çalışmadı.) Gerekli düzenlemeleri yaptım. Herşey tamam sonunda ftp ile upload ettim websitesine fakat mesajı yazdıktan sonra iletişim formuna gönder butonuna basıyorum hiçbir kıpırdama yok. Kodlarda "eğer mesaj gönderilirse "index.html" e yönlendirilsin." bölümü var yani gönder butonu bastıktan sonra eğer bir işlev olsaydı zaten otomatikman anasayfa yönlendirilimdim ve denediğim onlarca koddan birinin çalıştığına dair bir fikrim olurdu ama maalesef hiçbiri çalışmadı. Daha sonra blog sitelerin birinde "Bu form örneği sadece Linux Hostlarda çalışır  hostunuzda smtp server yüklü olması gerekir.."  yazısını gördüm. Benim hostum şimdi linux mudur değil midir bilmiyorum, fakat php desteği var yani php dosyalarını görebiliyorum websitemde. Bir de smtp server nasıl yükleniyor onu araştırdım fakat detaylı bilgi bulamadım. Bu benim websitemde server tarafından yüklenmiyor mu ben bir de ayrı olarak mı yükleyeceğim server ıma. Benim tasarlamış olduğum website .html idi. Fakat iletişim formu çalışmıyor websitemde. Denediğim onlarca iletişim formu scripti hatalı olabilir mi fikrim yok ama herbirini özenle seçip, özenle ayarladım. Eksik yaptığımın kanısında değilim çünkü eğer hata bile olsa formda mesaj gönderdikten sonra hata mesajı verir o bende bile olmuyor. Herneyse sizden yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.