Php ile Paylaşanın Bilgisini Nasıl Çekebilirim?

eneox
14-09-2013, 19:06   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

• İyi Günler Ben Paylaşım Sitesi Yapmak İstiyorum Facebook Tarzı Php Yeni Başladım.

Mesela Birisi Birşey Paylaştı.Onun Ad Soyad Çekmek İstiyorum Ama Nasıl Yapılcak Bilmiyorum.

Örneğin ; Ben ahmet mehmet diye hesabımdan birşey paylaşıyorum. mustafa murat hesabımla girince paylaşanın ben olduğunu gösteriyor.

Aşağıdaki Resim

http://k1309.hizliresim.com/1f/f/snpqj.png

1 ' de ahmet123 ile giriş yapıyorum

2 ' de merhaba ben ahmet mehmet diye paylaşım yapıyorum

3 ' de paylaştığımı gösteriyorum.

4 ' de mustafa murat adlı hesabıma giriyorum.

5 ' de ahmet mehmet adlı hesabımın paylaşılanın mustafa murat paylaştı gibi oluyor

Yani Ben Hangi Hesap Paylaştıysa O Hesabın İsminin Gösterilmesini İstiyorum Nasıl Yapabilirim

Kodlarım ;

<?php foreach($updatesarray as $data) { $msg_id=$data['msg_id']; $orimessage=$data['message']; $message=tolink(htmlentities($data['message'])); $time=$data['created']; $username=$data['username']; $uid=$data['uid_fk']; $face=$Wall->Gravatar($uid); $commentsarray=$Wall->Comments($msg_id);

$id = $_SESSION["bilgi"]["uye_id"]; $sorgu = mysql_query("select * from uyeler where uye_id = '$id'"); $yaz = mysql_fetch_array($sorgu);

?>

yasak kelime type="text/javascript"> $(document).ready(function(){$("#stexpand<?php echo $msg_id;?>").oembed("<?php echo $orimessage; ?>",{maxWidth: 400, maxHeight: 300});}); </script>

<div id="stbody<?php echo $msg_id;?>">

<div>

</div> <div> <a href="#" id="<?php echo $msg_id;?>" title="Sil">x</a> <b><?php echo $yaz ["ad_soyad"]; ?></b> <?php echo $message;?> <div><?php time_stamp($time);?> " <a target=_blank href='#' class='commentopen' id='<?php echo $msg_id;?>' title=''></a></div>

<div id="stexpandbox"> <div id="stexpand<?php echo $msg_id;?>"></div> </div>

<div id="commentload<?php echo $msg_id;?>">

<?php include('load_comments.php') ?>

</div> <div style='display:none;background-color:#FAF3DA' id='commentbox<?php echo $msg_id;?>'> <div>

</div>

$id = $_SESSION["bilgi"]["uye_id"];

yerine

$id = $data['uye_id'];

Yaptım Ama Olmadı O zamanda

http://p1309.hizliresim.com/1f/f/snwjn.png

Böyle Oluyor

Nasıl Yapabilirim Acaba?