Php kayıt ekleme

Pontuss
20-08-2013, 16:50   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar şöle bi sorunum var öncelikle şöle bi anlatim benim katagori ekle sayfam var burda bi adet textbox var ona kayıt girdimmi onu katagori tablosuna kaydediyom o tablodanda dropdownlist içine çekiyom

[ Tüm kodu seç ] [ Yeni Pencerede Göster ]
<div class="form-input"><select id="form-timezone" name="mgzlist"> <?php $sql="select distinct magaza from magaza order by id desc "; $sorgu=mysql_query($sql,$bag); while($sonuc=mysql_fetch_array($sorgu)) { echo '<option value="'.$sonuc['id'].'">'.$sonuc['magaza'].'</option>'; } ?> </select>
 işte bu benim dropdownlist içine veri çekiyom burda sıkıntı yok ekledigim yazı bunu içine çekebiliyom bu listi bide stok ekle sayfam var orda görüntülüyom işte asıl sıkıntım var o sayfada ürünün adı tarihi fiyatı vs vs herşeyi kaydediyom ama katagori boş geliyor deneme olsun diye koda deneme yazdım ayrıyetten elle yani tablonun içine çektiklerin haricinde bide öle girdim onu seçince onu kaydediyor kaydetmede problem yok bende anlamadım saçmalıgı

function stokekle()
{
global $bag;
$tarih=$_POST['date'];
$mgz=$_POST['mgzlist'];
$ktg=$_POST['ktglist'];
$urunadi=$_POST['urunadi'];
$birim=$_POST['birim'];
$fiyat=$_POST['fiyat'];
$stok=$_POST['stok'];

$sql2="select * from stok WHERE urunadi='".$urunadi."' order by id desc";
$sorgu2=mysql_query($sql2,$bag);

if(mysql_num_rows($sorgu2)==0){

$sql="insert into  values(null, '$tarih','$mgz','$ktg','$urunadi','$birim','$fiyat','$stok' )";
     $sorgu=mysql_query($sql,$bag);
     if($sorgu)
      {
          echo "Stok Kaydedildi";

}

}
else{
echo "Stok zaten kayitli!";
}
}

işte buda benim stok ekle kodum eklemede sıkıntı yok hata vermiyor kaydediyor herşeyi kaydediyor tek sorun katagori boş geliyor bi yerde hata yapıyom ama bulamadım 1 günümü harcadım  yardım edin lütfen..

Son Düzenleme: Pontuss ~ 20 Ağustos 2013 17:02